AKP’Lİ CEYHAN, KILIÇDAROĞLU’NA DAVA AÇACAK

AKP’li Ceyhan, Kılıçdaroğlu’na dava açacak

AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık olağan basın toplantısında gündemi değerlendirdi

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, terör olayları, çöp tesisi ve geçtiğimiz günlerde istifa eden AKP İl Kadın Kolları Başkanı Emine Macit Zeybek hakkında açıklamalarda bulundu.

 

TEK TERÖRİST KALMAYANA DEK

Basın açıklamasında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Türkiye’nin terörle olan mücadelesinde hükümetimiz; mücadeleden sapmadan bir tek terörist kalmayana dek mücadele edecek. Bu mücadele noktasında sona doğru yaklaşıyoruz. Sadece PKK terörü değil, satın alınmış tüm kiralık katillerini de, dış güçlerinin kiralık katillerini de yok edeceğiz. Yüzde 90’lık kısmı halloldu. Cizre’de yüzde 99’luk kısmı bitti. Sur’da da sona yaklaşmışız. Devletin otoritesini bozmaya çalışacak her şeyin karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BU BAHAR SORUN TERÖR BİTECEK

Ceyhan, “Başbakanımız o bölgeyi ziyaret etti. Mücadele bittikten sonra bu ilçelerde bölge halkının ve şehrin yeniden imarı için 10 maddelik bir plan açıklandı. Buralarda bir kamu düzeni oluşacak. En önemlisi madde bu olacak. Ekonomi güçlensin diye çalışmalar yapılacak. Birçok konuda adımlar hızlı bir şekilde atılacak. Vatandaş ta esnaf ta sıkıntılarından kurtarılacak. Şehirlerin imarı yapılacak. Bir yandan modern şehirler kurulurken, yeter ki binalar yapalım demeyeceğiz, tarihi dokuyu da koruyacağız. Milli birlik ve kardeşliğimizin gelişmesi için bütün çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu bahar terör sorunlarının bittiği bir bahar olacak. Şunu bilmek gerekir ki tüm güvenlik güçlerimiz en ufak bir prim vermeden toprağımıza göz dikenlerin karşısında olacaktır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

 

ŞIMARMAYACAĞIZ

Ceyhan, “Başbakanımızın da iştiraki ile güzel bir kongre icra etmiştik. Birinci senemizi devrettik. Bu süreçte iki genel seçim ve iki mitingi gerçekleşti. Diğer yandan 7 Haziran’daki hüznü ve 1 Kasım’daki sevinci yaşamış bir teşkilatız. 7 Haziran’da bize verilen mesajı aldık ve bunu 1 Kasım seçimleriyle atlattık. 7 Haziran’da verilen mesajı unutmuyoruz, 1 Kasım’ın şımarıklığını da yaşamayacağız. Bundan sonraki süreçte bu mesajları unutmadan, milletimizin içinde yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

11 AYDIR BİRİNCİYİZ

Ceyhan, “STK’larımızın ziyaretlerini kabul ederek ve bizde onlara giderek ziyaretlere devam edeceğiz. Seçim olmadığı halde iade-i ziyaret yaparak, onları da davet edecektik. Bu planımızı aynen sürdürüyoruz. Bu hafta iki ziyaret daha gerçekleştireceğiz. Kocaeli halkının bize ifade etmek istediği her görüşü dinlemeye gayret ediyoruz. Teşkilat performans sisteminde 11 aydır birinci oluyoruz. Bu ay da birinci olduk. Bunun gururunu yaşıyoruz. Bunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu gayretlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

250 BİN ÜYEYE ULAŞACAKLAR

Ceyhan, “Milletimize verdiğimiz sözlerin arkasında olmaya devam edeceğiz. Mart ayındaki toplantılarımızın tamamını yapacağız. Teşkilatlarımızın belediye başkanlarına soracağı sorularla nerelerde ne sorun var bunu öğrenmiş olacağız. Belediyelerin verdiğimiz sözlerin ne kadarını yapmış olduğunu görmüş olacağız. Nisan ve Mayıs ayına kadar 250 bin üyemizin güncelleme çalışmasını yapacağız. Bunlara ziyaret yapma planımız var. Bunu hem yanlarına gitme ile hem de telefonla irtibata geçmek suretiyle gerçekleştireceğiz” dedi.

 

DAVA AÇACAK

Ceyhan, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ana muhalefet liderinin hakaret etmesi ile ilgili suç duyurusunda bulunan birçok vatandaş ve teşkilat mensubumuz oldu. Bu tavrı destekliyoruz. Şahsım adına bununla alakalı bu hafta içinde bir şikâyet başvurum olacak. Cumhurbaşkanı bu ülkenin lideridir. Diğer siyasi parti liderlerine tavsiyem bu tarz davranışlarda bulunmamaları yönündedir. Cumhurbaşkanı’na yapılmış hakaret hem bu devlete ve millete yapılmış hakarettir. Hepsini protesto ediyorum. Bu hakaretler hepimize yapılmıştır. Bu konu hakkında Sarıbay’ın açıklamasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇÖP TESİSİ İÇİN YER BAKIYORLAR

Ceyhan, “Kenti ilgilendiren konularda Fikri Işık, Vali, milletvekilleri, İbrahim Karaosmanoğlu ve bürokratlar ile dün bir araya gelerek toplantı yaptık. Bu toplantıda kentin en önemli sorunlarında olan çöp tesisi konusunda da çalışmalarımız oldu. Bu tesislerin süresi giderek azalıyor. İZAYDAŞ’daki depolama alanında 2 buçuk yıllık süresi kalmış. Dilovası’ndaki tesisin ise 1 yıllık bir kapasitesi mevcut. Kocaeli yeni bir çöp alanı bulmak zorunda. Biz böyle bir tesis yapmazsak ileride bunun sıkıntısını yaşayacağız. Yakma tesisi yapmak istiyoruz. Bu tesis son derece modern bir tesis olacak. 400-500 dönüm arası bir alana yapılacak. Çöplerin en çok depolandığı yer olan Gebze ile İzmit arasında bir arayış içerisindeyiz. Bu arayış neticeye varınca bunu paylaşacağız” dedi.

 

KENDİ İSTEĞİ İLE İSTİFA ETTİ

İl Kadın Kolları Başkanı Emine Macit Zeybek’in istifası ile alakalı konuşan Ceyhan, “Kendi isteği ile istifa etmiştir. Ailesel sıkıntılarının olduğunu söyleyerek bize istifasını sundu. Emine ablamıza kalması için rica da bulunduk ancak kendisi bunun daha iyi olacağını söyledi. Bize de saygı duymak düşer. Partimize emek vermiş, gayret göstermiş takdir ettiğimiz bir ablamızdır. İstifası bizi üzmüş de olsa, birlikteliğimizin süreceğini söylemek istiyorum. Birkaç gün içerisinde bir çalışma gerçekleştirerek, kadın kollarımızdan birini istişare sonucu kadın kollarımıza atamak istiyoruz. Başvuru yapmak isteyen arkadaşlarımızın başvurularını alarak, Kadın Kolları Genel Merkezi ile koordineli olarak bir çalışma yürüterek Kadın Kolları Başkanı’mızı atamak istiyoruz. Bu ayın sonuna kadar bu konuyu çözmek istiyoruz. AKP Kocaeli Kadın Kolları Başkan vekili olarak görev yapan Emine Okanalp, Kadın Kolları Başkanı’nın yerine bakıyor” şeklinde konuştu.

3750 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER