AKP'Lİ CEYHAN MUHALEFETİ TOPA TUTTU

AKP'li Ceyhan muhalefeti topa tuttu

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık basın açıklamasında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı’nın ABD ziyaretinden Anayasa Mahkemesi’nden birçok soruya cevap verirken, muhalefet il başkanlarını da sert bir şekilde eleştirdi

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. İl binasında gerçekleştirilen açıklamada gündeme ilişkin soruları cevaplayan Ceyhan’ın hedefinde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay vardı. Ceyhan yaptığı açıklamada, "Oturdukları yerlerden kalksınlar. Birisi il binası arıyor. Bütün işi gücü il binası almaktır. Diğeri kongre derdine düşmüştür. Bizler sokaklardayız. Her şeyimizle her şeyi takip etmeye çalışıyoruz. Aydın bey oturduğu koltuktan kalksın etrafa baksın, bir kaç tane STK ziyaret etsin” şeklinde konuştu.    

 

AZERBAYCANI UNUTMADI

Sözlerine Güneydoğu’da gerçekleşen operasyonlar hakkında konuşarak başlayan Ceyhan, ”Geçtiğimiz 2 günlük süreçte Diyarbakır Bağlar’da ve Nusaybin’de şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu ülkeden teröristleri ve hendekleri kazımadan terörü bitirmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum. Bütün muhalefet partilerinin bu sürece destek olup teröre lanet etmelerini bekliyoruz. MHP hariç muhalefet partileri aynı yaklaşıma devam ediyor. Milletimiz iyi bir şekilde terör ile mücadele yapıldığını görüyor. Muhalefet terörü bahane edip yine Cumhurbaşkanı’nı eleştirme peşine düşüyor. Azerbaycan’da 12 şehidimiz var. Azerbaycan bizim kardeş devletimiz, onların acısı bizim acımız, bizim acımız onların acısı. Azerbaycan’ın acısını yüreğimizde hissettiğimizi bilmenizi isterim” dedi.

 

ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesinde paralel medya tarafından iftira dolu haberler yayımlandı diyen Ceyhan, “ABD’de Türkiye karşıtları bir araya geldiğini gördük. Bir ellerinde Atatürk posteri diğer elinde PKK bayrağı olanları vardır. Zamanında Abdülhamit Han’a yapılanlar yeniden yapılmaya başlandı. Emre Uslu ABD’de ortaya çıkmıştır. Hem Obama ile görüşmeler yapıldı. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılaması gereken ziyaretler yapıldı. Karalamaya çalışanlar yabancı basın değil. Bunları yapanlar bu ülkede köşe yazarları olanlardır. Ülkemizin gelişmesinden haz duymayanlar tarafından yapılmıştır” şeklinde konuştu.

 

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Bizler Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Başbakanımız Davutoğlu ile gurur duyuyoruz diyen İl Başkanı Ceyhan, “Mart ayında 12 ilçede yerel danışmalar yapıldı. İl danışma toplantısı da yapıldı. Partililerimiz tarafından büyük katılımla yapıldı. Şımarıklığa düşmeden gayret içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Bütünlük ve plan içerisinde çalışmaktayız. 2014-2016 arasında yapılan çalışmalar incelenmiştir. Nisan ayını ortasından itibaren belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımızla birlikte yeniden bir araya gelerek projelerimizin üzerinden geçeceğiz. Aksayan yönler giderilecektir” dedi.

 

AKP KOCAELİ YİNE ZİRVEDE

TPS sıralamasında Mart ayında da birinci yine biziz diyen Ceyhan, “Her zaman 87.92 puanla Türkiye birincisi durumundayız. Açık ara devam etmektedir. İkinci Konya 75.23 puanla olmuştur” şeklinde konuştu. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün açıklamalarına cevap veren İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kocaeli yeterli hizmet alamadığını söylemiştir. İşin aslı böyle değildir. Gök yüzüne bakıp da yürümesinler. Yapılanları millet biliyor. Neler yaptığımız göstermek için ben gezdiririm. Tramvay projesinde Yahya Kaptan’da ulaşım bakımından sıkıntı yaşanıyor. Bu aşılacaktır. Ben sözümün arkasındayım. İl Başkanı Ünlü ve CHP Milletvekilini gezdiririm” ifadelerine teşekkür etti.

 

BİRAZ ETRAFA BAKSIN

Vergi ödeyen herkese teşekkür eden İl Başkanı Ceyhan, “Bizler bir ülkeyiz. Türkiye’nin önemli kurumları Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Kocaeli hak ettiği hizmeti almaktadır. İstanbul ile birlikte Kocaeli büyükşehir olmuştur. Bizden sonra diğer iller almıştır. Kocaeli’nin her ilçesine önemli yatırımlar yapılmıştır” dedi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün 'Kendisine yakın STK’lara gidiyorlar' eleştirilerine cevap veren İl Başkanı Ceyhan, “Bizlere gelenlere iadeyi ziyarette bulunuyoruz. Biz Türk-İş’e de gittik. Biz bizi kapıdan çevirmeyecek herkese gideceğiz. Bir program dahilinde gitmekteyiz. Biz STK’lara kente değer katanlara gideceğiz. Kentimizde iki bin STK bulunuyor. Oturdukları yerlerden kalksınlar. Birisi il binası arıyor. Bütün işi gücü il binası almaktır. Diğer kongre derdine düşmüştür. Bizler sokaklardayız. Her şeyimizle her şeyi takip etmeye çalışıyoruz. Aydın bey oturduğu koltuktan kalksın etrafa baksın. Birkaç tane STK ziyaret etsin” şeklinde konuştu.    

 

65 YAŞ PROBLEMİ

65 yaş konusunda zorluk yaşandığını biliyoruz diyen Ceyhan, “Şoför esnafının sıkıntılarını biliyoruz. Otobüslere ücret belirlendi. Ufak tefek sıkıntı yaşanması doğaldır. Her iki tarafa da çözüm buluyoruz. CHP’li milletvekilleri kürsüden konuşma derdine düşmüşler. İçi dolu boş bakmıyorlar. Ciddi bir konu varsa AKP olarak dinleriz. Milletin faydasına olacak her işte yanlarında oluruz. Muhtarlarımız kıymetlidir. Değer katan herkes önemlidir. Herkese gerektiği kadar ve değeri vermeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

3059 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER