AKP’Lİ CEYHAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: ÇARKÇI KEMAL…

AKP’li Ceyhan’dan Kılıçdaroğlu’na: Çarkçı Kemal…

Haftalık basın toplantısında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Ceyhan, Kılıçdaroğlu’na ‘Çarkçı Kemal’ dedi

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık değerlendirme toplantısını il binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirdi. Ceyhan toplantıda, olağanüstü kongre, yeni kabine ve dokunulmazlıkları değerlendirdi. Ceyhan, toplantıda CHP’nin siyasetini eleştirerek genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Çarkçı Kemal’ diyerek sert eleştirilerde bulundu. İl başkanı Ceyhan, “CHP vampir siyasetinden vazgeçmeli” dedi.

 

HAYIR DUASI ALDI

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayı bizler açısından oldukça hareketli geçti. Özellikle 5 Mayıs sonraki dönemde bir önceki dönem başbakanımızın kendi istişareleri sonucu görevini bırakmasıyla süreç iyice hızlandı ve olağanüstü genel kurulumuz gerçekleşti. Öncelikle oluşmuş olan MKYK listesine oluşmuş olan tablo bizden de hayır duasını aldı.

 

VARLIKLARINI GÖSTERDİLER

Biz, Kocaeli teşkilatı olarak enerjimizi gösterdik. Hem mevcut için hem de yeni gelen mevcut başkan için varlıklarını gösterdiklerinden ötürü teşekkür ediyorum. MKYK’da Zeki Bey olmamıştır. Ama Radiye hanımefendi MKYK’da yer almıştır. Genel başkanımızın delegenin hemen hemen hepsinin oylarıyla başkan seçilmesi teşkilatımızın ne kadar bu davaya sahip çıktığını gösterir.

 

ONUN YOLU YOLUMUZ

24 delegemiz vardı. Bazıları erkenden gitti, bazıları sabahtan geldi. Her iki oylamada Kocaeli delegasyonu konusunda hiçbir sıkıntı olmadı. Cumhurbaşkanımızın kongrede bir mesajı oldu. Cumhurbaşkanımız her ne kadar resmi olarak AKP ile hareket etmese de gönül bağı ve muhabbeti hiçbir zaman azalmamıştır. Bizler hala onu lider olarak görüp, yolunu yolumuz olarak benimsiyoruz.

 

KILIÇDAROĞLU ÇARK EDİYOR

Ana muhalefet partisi lideri girdiği her seçimden başarısızlıkla çıkmasına hemen her konuda çark etmesine, çarkçı Kemal sıfatını sonuna kadar hak eder halde, değil koltuğundan kalkmayıp aksine koltuğuyla beraber her yere gitmeyi ilke edinen bir genel başkandır. Ama AKP’de gördüğünüz gibi eski genel başkanımız ülkenin iyiliğini düşünüp, hiç düşünmeden koltuğunu bıraktı. Yeni başbakanımız ise 36 saat içerisinde kabine kurdu.

 

EMEKLER BOŞA ÇIKMADI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı başarıyla sürdüren bakanımız, dünden itibaren Milli Savunma Bakanı olarak göreve başlamıştır. Bu nedenle hem cumhurbaşkanımıza hem de başbakanımıza teşekkür ederiz. Bu bizim için gurur verici bir şey. Bu durum böyle bir zamanda böyle önemli bir görev alması Fikri Bey için de onur verici bir durum. Dokunulmazlıkla ilgili dosyalar meclisle geldi. Her zaman diyoruz mecliste terörist istemiyoruz diye. Teklif referanduma gitmeden kabul edildi ve AKP ve MHP’nin emekleri boşa çıkmadı.

 

VAMPİR SİYASETİ

Sayın Kılıçdaroğlu’nun başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz sözünü kenarda tutuyoruz. Bundan sonra iki önemli hedefimiz var. İlki terör sorununu tamamen bitirmek, ikincisi de yeni anayasa ve başkanlık sistemi. Biz Allah’ın izniyle başkanlık sistemini referandumla kazandıktan sonra Kılıçdaroğlu’nun sözü yerine gelsin diye kan dökeceğiz. Ben kendi bütçemle kurban keseceğim. Böylece Kılıçdaroğlu’nun kan özlemi de son bulmuş olur. Ama muhalefet partisinin vampir siyaseti yapmasına izin vermeyeceğiz. Biz CHP‘nin vampir siyasetinden dönmesini öneriyoruz. Ki bu zor değil. Çarkçı Kemal manevralarıyla ünlüdür.”

3877 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 17 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER