BÜYÜKŞEHİR HOVARDALIKTAN VAZGEÇMELİ

Büyükşehir hovardalıktan vazgeçmeli

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programına davet edildiğini fakat katılmayacağını belirterek, "Hiçbir zaman onu cumhurbaşkanı olarak görmeyeceğiz” dedi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay haftalık olağan basın toplantısında gündemi değerlendirdi. İlk olarak Engelliler Haftası’yla ilgili açıklama yapan Sarıbay, “Engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi ve hiç bir ayrımcılığa uğramadan haklarından yararlanması geleceğe güvenle bakmamızın temel şartıdır. Engellilerin önündeki engelleri yıkmak, Türkiye'nin önündeki engelleri aşmanın öncelikli yoludur. Bütün yurttaşlarımıza engellerin olmadığı bir dünya diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

BİZ DAVUTOĞLU’NU SAVUNMUYORUZ

Başbakan Davutoğlu'nun görevden alınması ile ilgili olarak ‘azledildi’ ifadelerini kullandığından dolayı eleştiriler aldığını belirten Sarıbay, "Davutoğlu'nu savunmak size mi kaldı dediler. Biz Davutoğlu'nu savunmuyoruz. Bir parlamenter sistemi, yasal sistemi savunuyoruz. Tek kişiye bağlı eğilimleri engellemek istiyoruz. Şu durumda parlamenter sistem olmasına rağmen bir işareti ile başbakanı indiriyor. Sanki bir padişah gibi. Eminin ki kongreden kimin başbakan olacağını karısı dahil, en yakınlarındakiler bile, Tayyip Erdoğan'dan başka kimse bilmiyor" dedi.

 

HOVARDALIKTAN VAZGEÇMELİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geleceği program ile olarak yapılan reklam panolarını eleştiren Sarıbay, "Şehrin her yerinde reklam panoları var. Bunların nereden nasıl karşılandığı merak konusu. Türkiye'de, Kocaeli'de bir sürü aç insan varken, Suriyeler varken, paraların böyle çarçur edilmesine hiç gerek yok. Dubai Port'u Arap şeyhi açılış yapacak, masrafı Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Kimin parasıyla? Senin paramla, benim paramla yapıyor. Büyükşehir bu türlü hovardalıktan vazgeçmeli" şeklinde konuştu.

 

CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖRMEYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize yapacağı ziyaretle ilgili konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay Dubaiport açılışı için kendisine davetiye geldiğini belirterek, “Van’da olduğum için katılamayacağım. Fakat burada olsam da katılmazdım. ‘Bunlar var ya bunlar, bu CHP’liler’ diye hitap ettiği sürece biz hiçbir zaman onun yanında olmayacağız. Hiçbir zaman da onu cumhurbaşkanı olarak görmeyeceğiz” dedi.

 

BİNA %99 TAMAM

Alınması planlanan il binasıyla ilgili soruları yanıtlayan İl Başkanı Sarıbay, “İl binası alımı konusunda sona geldik. Bina işi yüzde 99 tamam diyebiliriz. 10 gün içinde bu süreci tamamlayacağız. Binanın nerede olduğunu henüz paylaşmıyoruz. Konunun teknik detaylarını binayı tamamen aldıktan sonra paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

BASİT ŞEYLERLE UĞRAŞMASINLAR

İzmit Belediyesi’ne ait nikah salonunda yaşanan krizle ilgili de açıklamada bulunan İl Başkanı Sarıbay, “Bize mikrofonun verilip verilmemesiyle ilgili bir durum yok. Bana mikrofonu uzattı. Ben ‘hayırlı olsun’ dedim ve mikrofonu milletvekilimiz orada olduğu için kendisine uzattım. Milletvekillerimizin yaptığı konuşmada da söyledikleri gibi çok siyasi bir içerik yok. Böyle basit şeylerle uğraşmamalılar diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu. 

14195 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER