CEYHAN: ÖN TARAF BİZİM İMAJIMIZ

Ceyhan: Ön taraf bizim imajımız

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il binasında açıklamalarda bulundu

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan, cuma günü ilimize gelecek cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın programıyla ilgili bilgiler de verdi. Ceyhan, ilk olarak Anneler Günü'nü kutladı. Geçtiğimiz cuamrtesi günü sona eren teşkilat akademisiyle ilgili konuşan Ceyhan, "Salona sığmayacak bir şekilde eğitimimizi icra ettik. 2 bin 227 kişinin katılımıyla eğitimleri tamamladık. Burada özellikle ideal teşkilatçılığı ana konu olarka icra ettik. İkinci konu olarak ise yeni anayasa ve başkanlık, hükümet modellerini konuştuk. Son olarak hükümet icraatlarımızı, terör ve ekonomi konularında vekillerimizin ders vermesini önemsedik" dedi.

 

DAVA ADAMI DAVUTOĞLU

Ceyhan, "Salı günü ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu hafta yapamayacağız ama ramazan ayına kadar ilk periyodu tamamlayacağız." dedi. TPS'de Kocaeli teşkilatlarının 88,67 puanla birinci olduğunu duyuran Ceyhan, teşkilatlara teşekkür etti. Ceyhan, olağanüstü kongre için şunları söyledi: "Geçen hafta olağan üstü süreç yaşandı. Genel başkanımız başbakanımzı gerekli görüşmeleri yaptıktan sınra, büyük bir nezaket ve dava adamlığı göstererek görevini devredeceğini, 22 Mayıs'ta bu sürecin tamamlanacağını ifade etti. İnşallah 22 Mayıs'ta ortaya çıkacak delegenin iradesiyle beraber güçlü kongreyi birlikte yapacağız. Ortaya koyduğu tavır için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

DARBEYİ GENLERİNDEN SÖKEMEDİLER

1 Kasım için taahhüt ettiklerimizin yüzde 100'ünü yapmış olmamnın alandaki rahatlığını, gösterdiği azimden dolayı şahsım partim ve dvamız adına şükranlarımızı iletmek istiyoruz. AKP vefa hareketidir. Bunun son örneğini de en son başbakanımız tüm Türkiye'ye ifade etmiştir. Muhalefet ise bilindik tavırlarını sergilemeye devam etmiştir. CHP genel başkanı ve onun dediklerini papağan gibi tekrar eden il başkanının sözlerine cevap vermeyi gerek duymuyorum. Özellikle darbeyi ağızlarından düşürmeyen CHP genel başkanı, il başkanı ve milletvekillerinin partinin genlerinden darbeyi söküp atamadıklarını görüyoruz.

 

BU JARGONDAN VAZGEÇİN

2019'da tekrar cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bu jargondan vazgeçip millete yakın olmalarını tavsiye ediyorum. Kendi genel başkanlarının kaset darbesyle başa geldiklerini de hatırlatmak istiyorum. Deniz Baykal'a hiç de ahlaki olmayan bir yöntemle hatta Deniz Baykal'ın üstüne siyasi anlamda toprak döktüğünü hatırlatmakta fayda var. AKP'de nezaketli devirlere söz söyleyeceklerine geçmişlerindeki bu kara lekeyi kendilerine hatırlatmakta fayda görüyorum. Ortaya çıkacak adayına destek vereğimizi de söylemek istiyorum. Bu zamana kadar genel başkanımıza iyi bir şey söylemeyenlerin bırakacağını açıklaması sonrasında ona sahip çıkmasını da saygıyla karşılıyorum."

 

ÖN TARAF BİZİM İMAJIMIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kocaeli programı hakkında bilgi veren Ceyhan, şunları dile getirdi: "Kendisini ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Ezilmiş halkların liderini mutlulukla Perşembe Pazarı alanında ağırlayacağız. Gün içerisinde öğlen başlamak üzere bir dizi programlar olacak. Üniversite ziyareti, liman açılışı ve hizmetlerin toplu açılış töreni olacak. Tüm Kocaeli seçmenlerimizi 7'den 70'e sayın cumhurbaşkanımızı karşılamaya davet ediyoruz. Partideki pankart değişikliğiyle ilgili söylenenleri hayretle izliyoruz. Genel başkanımız Davutoğlu'dur. 22 Mayıs'a kadar da böyle kalacaktır. Bu bağlamda kurumsallığımızı ifade eden çatıdaki sembol de devam edecektir. Ön taraftaki alanımız imaj alanımızdır. Bu imajı kullandık, bu kadar kötü algı yönetmenize gerek yok. 5. Olağan Kongre'yle alakalı bu imajı da kullandık. Olağanüstü kongre davetimizi de böyle yapacağız. 13 Mayıs'a kadar ki imajımız sosyal medya da dahil olmak üzere bu açılıştır."

14295 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 26 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER