CHP’DEKİ AYRIŞMA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

CHP’deki ayrışma gün yüzüne çıktı

Gebze Belediyesi nisan ayı meclis toplantısına CHP’li meclis üyelerinin kendi içlerindeki farklı davranış ve tutumları damgasını vurdu.

CHP grubu adına imar komisyonuna Salih Işık önerilirken CHP’li Fahrettin Bostan ve Murat Erdoğan gruptan farklı olarak Murat Erdoğan’ın da aday olduğunu belirtti. CHP’li bir yöneticinin verdiği bilgiye göre; CHP meclis grubu üyeleri arasındaki ayrılığın ilk başlamasının sebebi grup sözcüsünün kim olacağıyla ilgili olarak başladı. CHP’li meclis üyelerinden Serkan Davutoğlu, Salih Işık, Yılmaz Bulut ve Eşref Emin Güzey grup sözcüsü olarak Serkan Davutoğlu’nun olmasını istedi. Diğer meclis üyeleri Fahrettin Bostan, Murat Erdoğan, Neşe Celep Çetiner ise Dilek Tan’ın grup sözcüsü olarak devam etmesini istedi. Durum böyle olunca yapılan oylamada dörde karşı dört oy çıktı.

İlçe başkanı Recep Dursun ise Serkan Davutoğlu’na yönelik oy kullandı. Durum böyle olunca grup kararı olarak imar komisyonuna Salih Işık, hukuk-dilekçe komisyonu için de Eşref Emin Güzey olacağı kararlaştırıldı.
Ancak mecliste Fahrettin Bostan ve Murat Erdoğan gruptan farklı olarak komisyonlara aday oldular
. İmar komisyonunda Salih Işık 10, Murat Erdoğan 23 oy alarak komisyona seçildi. Hukuk-dilekçe komisyonu Fahrettin Bostan da aday olduğunu açıklaması üzerine Eşref Emin Güzey aday olmadığını açıklayarak çekildi. Yaşanan bu durumda ilçe başkanı Recep Dursun, meclis üyesi olan Fahrettin Bostan ve Murat Erdoğan’ı ya grup toplantısına uymadıkları için disipline verilecek ya da Recep Dursun’un istifa etmesi olacağı konuşuluyor.
Bazı partililere göre yaşanan bu durumun sebebi olarak ilçe başkanı Recep Dursun olarak görülüyor. Recep Dursun’un davranış ve tutumları yüzünden meclis üyeleri arasında ayrılık oluştu. Meclis üyeleri arasındaki bu ayrılık mecliste gün yüzüne çıktı” dedi. Öte yandan yaşanan bu durumla ilgili olarak dün CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve il başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Gebze ilçe binasında bir toplantı yaptı. İlçe başkanı Recep Dursun ile görüşen Tarhan ve Sarıbay’ın nasıl bir davranış sergileyecekleri merak konusu. 

4000 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER