CHP’Lİ ÖZTUNÇ: DAVUTOĞLU AKP’Yİ BIRAKACAK

CHP’li Öztunç: Davutoğlu AKP’yi bırakacak

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mayıs ayında gerçekleştirilecek olan olağanüstü kurultayla birlikte görevi bırakacağını iddia etti

CHP PM üyeleri Mevlüt Dudu ve Ali Öztunç, örgüt ziyaretleri kapsamında CHP Gebze İlçe Örgütü'nü ziyaret etti. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP PM üyesi Ali Öztunç ile birlikte CHP Gebze ilçe binasını ziyaret etti. CHP’liler burada gündemle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticiler ile partililer katıldı.

 

ÜLKE İYİ YÖNETİLMİYOR

Burada ilk olarak CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir konuşma yaparak, PM üyelerinin ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi. Ardından CHP PM Üyesi Ali Öztunç bir konuşma yaparak, “PM üyeleri olarak bugün Kocaeli örgütünü ziyaret ediyoruz. Bayram seyran değil ne işimiz var diyebilirsiniz. Seçim yokken örgütü gitmek ve ardından vatandaşa gitmek bir etki bırakır. Ülkemiz artık iyi yönetilmiyor. Bunu AKP’ye oy verenlerde söylüyor. Ankara ülkenin başkentinde bir bomba patlatılıyorsa bu ülkeni kötü yönetildiğinin bir ispatıdır. Tayyip Erdoğan ve AKP hükümet CHP’ye yüklenmeye başladılar. Sanki ülkeyi biz yönetiyoruz. PYD’den şikâyet ediyorlar. Oysa PYD lideri ile zamanında görüşen sizlersiniz. Aklınız yeni mi başınıza geldi?" dedi.

 

DAVUTOĞLU MAYIS AYINDA GİDECEK

14 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz diyen Öztunç konuşmasına şöyle devam etti, "Hangi ülkede bu olay olursa olsun içişleri bakanı istifa eder. Biz içişleri bakanını istifa etmeye çağırıyoruz. MİT muhalif milletvekillerini izleyip saraya bildiriyor. MİT müsteşarı Hakan Fidan da hemen istifa etmelidir. Hem Efkan Ala ve hem de Hakan Fidan’ı istifaya çağırıyoruz. Bizi kurtaracak olan da yine bizleriz. Kendi içimizdeki örgüt kavgalarını bitirmeliyiz. AKP mayıs ayında Ahmet Davutoğlu gidiyor. Mayıs ayında olağanüstü kurultay olacak. Erdoğan, Davutoğlu’nda memnun değil. Yeni bir genel başkan seçilecek. Umudumuz AKP’nin dağılması değil. Her gün CHP’yi yazanlar biraz da AKP’yi yazsınlar. AKP’nin 2023 hedefi var. Biz de 1919 Atatürk Samsun’a çıkmıştı. 2019 seçimlerinde görürsünüz diyorum."

 

ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

CHP Hatay Milletvekili ve PM üyesi Mevlüt Dudu ise, “PM üyeleri olarak CHP örgütlerini ziyaret ediyoruz. Bu örgütün hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Bütün Kocaeli örgütüne teşekkür ediyorum. Ülkemizde yaşananlardan herkes haberdar ve izliyor. Ama bir ateş çemberinin içindeyiz. 7 Haziran’da bir seçim yaşadık. 400 vekil hayali kuranları halk iktidardan indirdi. CHP olarak o süreçten sonra elimizden geleni yaptık. Ardından ülke ateşe verilerek 1 Kasım seçime gidildi. Asıl amaç başkan olabilmekti. Şimdi de anayasanın değiştirilmesi gündemde. CHP olarak biz bu anayasayı hiçbir zaman savunmadık.  

 

MASAYI CHP DEVİRMEDİ

Bu anayasaya karşı olmamıza rağmen bugün o gün değildir. Her gün gelen şehitlerin sayısını takip edemiyoruz. Biz anayasa masasına oturduk. Birinci toplantı yapıldı. Masaya otururken ilk 4 maddeyi tartışmayız dedik. 3 toplantıya da masaya başkanlık sistemi ile geldiler. Ardından komisyon başkanı toplantıyı bitirdi. CHP’nin masayı devirmedi. Masayı meclis başkanı yani AKP devirdi. Beştepe’de oturan devletin en yüksek makamını işgal eden kişi başkanlık tutkusu ile yanıp tutuşuyor. Türkiye’yi yine bir seçime sürüklenmek isteniliyor. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a ülkeyi belirsiz kalmaması için AKP’ye oy veren seçmene bu durumu anlatırsak AKP’yi sandığın dibine gömer” diye konuştu.

 

ÜLKEMİZİN YANGIN YERİ

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de, “Ülkemiz bir yangın yeri konumunda. Sarayda oturan ne zaman birilerini hedef gösterse bombalar patlıyor. Ankara’daki patlamadan sonra ölenlerin kimliği bile belirlenemezken teröristin kimliği açıklanılıyor. Bütün bunların altında sorular bulunuyor. Üzerimize düşen ciddi sorumluluklar var” dedi. Son olarak ise CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, “7 yıldır Çankaya Köşkü’nde oturan ve her şeye onay veren Abdullah Gül ülke olarak kötü bir durumdan geçtiğini söyledi. Kendisine günaydın diyorum. Pazar günü Artvin’e destek için Gebze’de bir yürüyüş olacak. Herkesi bu yürüyüşe bekliyorum” dedi.

4240 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER