COŞKUN: SP ÇOK GÜÇLÜ VE TERCİH EDİLEN BİR PARTİ

Coşkun: SP çok güçlü ve tercih edilen bir parti

Saadet Partisi’nin, 21 Şubat’ta yaptığı kongrede seçilmiş ilçe başkanı olan Ömer Faruk Coşkun, partisinin çok güçlü olduğunu ve her kesim tarafından da kabul gördüğünü söyledi

Saadet Partisi’nin (SP), 21 Şubat’ta yaptığı kongrede seçilmiş ilçe başkanı olan Ömer Faruk Coşkun, partisinin çok güçlü olduğunu ve her kesim tarafından da kabul gördüğünü yapılan kongrede de gördüklerini söyledi. Coşkun, kongreye katılan konuklar ve gösterilen ilginin bunun en iyi göstergesi olduğunu ifade etti.
Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı’nın bundan sonraki çalışmalarından bahseden Coşkun, yeni bir strateji uygulayacaklarını ve toplum tarafından kabul gören partilerinin, daha çok tercih nedeni olmasını sağlayacaklarını belirtti.
Coşkun, Saadet Partisi’nin neden TBMM’de ve yönetimde olması gerektiğini halka anlatacaklarını söyledi.

 

Ömer Faruk Coşkun kimdir, biraz kendinizden bahseder misiniz?

-1976 İstanbul doğumluyum. Aslen Amasyalı’yım. İzmit İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Körfez'de ticaretle uğraşıyorum. Ortağı olduğum bir şirketimiz var. Sırasıyla Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nde çeşitli görevlerde bulundum. En son Saadet Partisi Siyasi İşler Birim Başkanlığı görevini yürütürken ilçe başkanımız Recep Sarıdoğan beyin milletvekili adayı olmasıyla Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanlığı görevine getirildim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Atamayla geldiğim Saadet partisi İlçe Başkanlığı’na, yaptığımız genel kurul ile delegelerin desteğini alarak, seçilmiş ilçe başkanı oldum.

 

Kongre sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Bir kongre süreci yaşadık ve hiç ummadığımız kadar memnuniyet verici mesajlar aldık. Kongreden sonra görüştüğümüz insanlar, gördükleri coşku, ilgi ve kalabalık karşısında şaşırdıklarını belirtti. Bu nedenle, kongremize katılan siyasilere, STK’lara ve iş adamlarına teşekkür ediyorum. Saadet Partisi’ne yakışan, düzeyli, önemli mesajların verildiği ve partimizin toplumda gördüğü ilginin en iyi şekilde yansıtıldığı bir kongre oldu.

 

Seçilmiş başkan olarak hedefleriniz ne olacak?

-Saadet Partisi çok güçlü bir partidir, ancak son 15 yıldır belediye meclisi de dahil olmak üzere mecliste temsil edilemiyoruz. Bizim birinci hedefimiz, insanımıza, milletimize, ülkemize ve ilçemize faydalı olmak. Bununla birlikte gelecek halk teveccühü ile önce belediye, daha sonra da ülke meclisinde yeniden yer almak. Bu çok zor bir hedef değil, halkımız gelişmeleri gördükçe, bizim haklılığımız anladıkça oylarını partimize ve adaylarımıza yönlendirecektir.

 

Bundan sonra nasıl bir siyaset çizgisi tarzı izleyeceksiniz?

-Temel düsturumuz belli, bu anlamda ilçe için yapılan çalışmaları dikkatle takip edeceğiz. Körü körüne, doğrudur, ya da yanlıştır politikası değil, olumlu katkılar sağlayacak programlar hazırlayacağız. Yıkıcı değil, yapıcı olacağız, gördüğümüz yanlışı söyleyip uyar4acak, doğruyu da alkışlayacağız.

 

EN GENÇ KADROYU KURDUK

Yeni yönetim listesini nasıl belirlediniz?

-Öncelikle, Körfez’in en genç kadrosunu kurduğumuzu söylemeliyim. Listede, eski listede yorulduğunu belirten ve tam vakit ayıramayan arkadaşlarımızın yerine yeni isimler var. Her biri birbirinden değerli, işlerine vakıf, toplumca tanınan ve saygı gören, sevilen arkadaşlardan istekli olanları listemize aldık. Saadet partisi kadroları her zaman örnek ve bu tür özelliklere sahip arkadaşlardan oluştu. Arka arkaya yaşanan seçimler bazı arkadaşlarımızın yorulmasına neden oldu. Bu nedenle, genç, çalışmaya ve koşturmaya hazır takviye isimlerle listemizi yeniden yaptık. Körfez siyasetinde tabii ki yeni yüzlere, fikirlere ve siyasetçilere ihtiyaç var. Biz de, siyaset sahnesine en çok yeni karakterler kazandıran parti olarak, yeni isimleri kadromuza dahil ettik. Saadet partisi sürekli yeni insan kazandıran ve yetiştiren bir parti olma özelliğine sahiptir. Halkımız, esnafımız, iş adamlarımız Saadet Partisi politikasını ve çalışmalarını benimsedikleri için yeni yüzler bulmakta zorlanmıyoruz.

 

Nasıl bir sistem değişikliği yapacaksınız?

-Teşkilat; organize olmuş, aynı değer ve idealler için birlikte hareket eden topluluğa denir. Bundan sonraki çalışmalarda, her biri kendi alanında olmak üzere değer ve siyaset üreten yeni yüzleri Körfez’imize sunacağız. Örneğin, yerel konularla ilgili çalışmalar hakkında, yerel yönetimler başkanımız partimizin fikrini beyan edecektir. Bu sayede, kendisini alanında yetiştirmiş en az 7-8 arkadaşımız sürekli olarak çalışmalarını anlatacak, parti çalışmalarını ve fikirlerini aktaracak ve Saadet Partisi Körfez İlçesi, yalnızca başkan Ömer Faruk Coşkun’la değil, tüm yönetimle anılacaktır. Bu sayede de, insanlarımız Saadet Partisi’nin ne kadar dolu, ülke için fikirler üretebilen ve çalışmalar yapan bir parti olduğunu görecektir. Yeni siyasi yüzler halka kazandırıldığı gibi, bir partide yalnızca ilçe başkanının değil, tüm yönetimin var olduğu gözükecektir. Buradan çıkacak fikir zenginliği de siyasete olumlu katkılar sağlayacaktır.

 

Genel politikayı nasıl buluyorsunuz?

-Dış politikada düşülen ve yaşanan sıkıntılar ortada. Suriye konusunda maalesef ortaklarımız bizi yalnız bıraktılar. Ayrıca, PYD terör örgütü, ABD ile müttefik olup sınırlarımıza dayandı. Bu kapsamda özellikle İran’la yapılan görüşmelerin büyük önem taşıdığını biliyoruz. İran’la atılacak her olumlu adım İslam dünyasına faydalı olacaktır.


BİRİNCİ SORUN ÇÖP FABRİKASI

Körfez’in güncel sorunları nelerdir?

-Körfez’in sorunları içinde birinci sırayı çöp fabrikası almıştır. Eğer, çöp fabrikası Kocaeli için gerekliyse ve yapılması şartsa, bu ilin tüm sıkıntılarını çeken, sanayi çilesine katlanan, ülke ekonomisine en çok katkı sağlayan Körfez olmamalıdır. Sanayi burada, limanlar burada, ilçenin yaşayabileceği, tek nefes alabileceği Körfez İlimtepe seçilen alan olmamalıydı. İlimtepe, Körfez’in gelecek 50 yılı, su havzaları olan bölgesi, ormanlık alanı ve burasının düşünülmesi çok büyük talihsizlik. Daralan ilçe yerleşimi İlimtepe ile açılabilecekken, TOKİ yatırım için burayı düşünürken, belediyenin olumlu proje vaatleri burası için sıralanırken, çöp fabrikasının düşünülmesi talihsizliktir. İlçenin bir düğer sorunu ise çeşitli platformlarda da gündeme gelen park ve hızla artan TIR trafiği karşısında ki tır parkıdır. Zamanla ilçede iyi bir şehir planlaması yapılamadığı için bugün, bu tür sorunları yaşıyoruz. Yarın, DP World tam kapasiteyle çalışmaya başladığında çok geç kalınmış olacak ve ilçe halkın tırların arasından geçmeye çalışacak, mahalle araları park eden kamyon ve tırlardan geçilmeyecektir. Bu şehrin 30-40 yıllık kalkınma ve yapılanma planlarına ihtiyacı var. Bir başka sorun da ülkemiz ve ilçemizde göçle birlikte artan işsizlik. Yerel yönetimler bu noktada daha etkin görevler almalıdırlar. Açılacak teknik eleman yetiştiren kurslarla gençler yetiştirilmeli ve daha sonra da sanayi kuruluşları ile işbirliği yapılarak istihdam sağlanmalı, Körfez halkı için öncelik istenmelidir. Sanayi kuruluşlarına bu amaçla her yıl belli randa istihdam anlaşması yapılabilir ve gençler sokaklardan kurtarılabilir. Bu arada, hızlı tren hattı ilçeyi bölerek geçiyor ama bir istasyon alınamadı. Bu hata düzeltilmeli ve Körfez halkının da trenlerden faydalanması sağlanmalıdır.

2711 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER