DELEGE SAYISINDA 3 FARKLI İDDİA

Delege sayısında 3 farklı iddia

MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayı Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) mahkeme tarafından belirlenen çağrı heyetinin aldığı karar doğrultusunda bugünkü tüzük kurultayına katılmak için sabaha karşı 03.00 saatinde yola çıkan Kocaelili partililer Ankara’ya ulaştı. Kurultaya, delegelerin yanı sıra değişim isteyen partililer de katıldı. Kurultaya katılmak isteyen partililer için İzmit, Karamürsel ve Gebze’den araç kaldırıldı. Kurultayda tüzüğün 65. maddesi olan, “olağanüstü kurultayda genel başkan seçimi yapılmasını engelleyen hükmü”nün değiştirilmesi oylanacak. Salona giriş sırasında bütün delegelerden imza alındığı için kurultayın saat 14:00 sularında başlaması bekleniyor.

 

 

 

3 FARKLI İDDİA

MHP’de muhaliflerin yaptığı tüzük kurultayında Çağrı Heyeti 752 delegenin imza attığını açıkladı. Buna karşın genel merkez, “495 delege imza verdi” dedi. Ankara 13. Noterliği de konuyla ilgili “MHP Kurultayı için 657 imza aldık. Kontrol amaçlı sayım sürüyor. Tasdik işlemi Pazartesi günü yapılacak” dedi.

 

Ankara kulislerinden edinilen bilgiye göre, kullanılan bütün oylar tüzüğün değişmesi yönünde oldu. İmza sayısı 750'yi aştığında kurultay başladı ve kurultay sırasında 50 imza daha eklendi.

 

KOPUK DA KURULTAYDA

MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen’in istifa etmesinin ardından ilçe yönetim kurulu üyelerinin kendi arasında yaptığı seçim sonrasında Oğuz Erhan Kopuk yeni ilçe başkanı seçilmiş, teşkilatta Oğuz Erhan Kopuk ile Ahmet Yalçınöz arasında süren başkanlık tartışması Ahmet Yalçınöz’ün Ankara’ya giderek MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin’den yetki belgesini alması ile son bulmuştu. Kopuk bugün ilimizden MHP’nin kurultayına katılmak üzere Ankara’ya giden isimler arasında yer aldı.

 

 

BAŞBAKAN MERAL SLOGANLARI

Delegelerden imza alma işlemi devam ederken salonda bekleyen partililer 'Başbakan Meral' sloganları atarak Akşener'e destek verdi. 

 

 

KOCAELİ'DEN KURULTAYA KATILANLAR

MHP Kurultayın’a ilimizden Sinan Oğan’ı destekleyen Muzaffer Yılmaz, Meral Akşener’e desten veren Kaan Dilmen, Emin Şimşek, Fatih Kürşad Demir, Türkan Özcan, Orhan Kılınçsoy, Murat Öge, İskender Turan ve Fatih Kartal,Hüseyin çıldır, Hüseyin Avni Aslan katıldı. Bahçeli taraftarı olan MHP Kocaeli milletvekili Saffet Sancaklı başta olmak üzere, Erkan Azeri, il Başkanı Aydın Ünlü, Kemal Köse, İzzet Erdem Ercan Bayrak, Zeki Gürsu, Muzaffer Sayıcı, İbrahim Özcan, Murat Kalender, Ferit Taşdemir, Erhan Öztaş ve Ahmet Yalçınöz ise yasal olmadığı gerekçesiyle kurultaya katılmadı.

 

 

LÜTFÜ TÜRKKAN CANLI YAYINDAYDI

MHP Kocaeli Eski Milletvekili Lütfü Türkkan Habertürk TV canlı yayınına katılarak MHP'nin gerçekleştireceği Olağanüstü Tüzük Kurultayı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

 

 

GENEL BAŞKAN ADAYLARI KURULTAY SALONUNDA

Genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın kurultayın yapılacağı salona giriş yaptı. Genel başkanlık yarışına gireceğini açıklayan Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sait Gönen, protokolde yan yana oturdu.

 

 

Merhum Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de protokolde yerini aldı. Kongre salonunda Meral Akşener'i destekleyenler bir tarafta, 'Güç Birliği' hareketine katılan adayları destekleyenler ise ayrı bir tarafta oturuyor.

 

 

Meral Akşener'in girişi sırasında ufak bir arbede yaşandı. Delegeler Akşener'i Başbakan Meral sloganlarıyla karşıladı.

 

 

ARBEDE YAŞANDI 

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’ın salona girişi sırasında yanında bulunan partililer üstlerini aratmak istemedi. Bunun üzerine polis ile partililer arasında arbede yaşandı. Çoğu partili yaşanan bu tartışma üzerine kongre alanına aranmadan geçti.

 

 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Kurultay nedeniyle otel etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. Kurultaya katılmak isteyen delegeler birkaç arama noktasından geçerek otele gelebildi. Kurultayın yapılacağı salona ise delege ve misafir kartları olmayan hiçbir partili alınmadı. Tüm illerden erken saatlerde kurultayın yapılacağı alana gelen partililer heyecanla kurultay saatini beklemeye başladı.

 

KONUŞMALAR YAPILDI

Meral Akşener, Sinan Oğan,  Koray Aydın, Ümit Özdağ, Sait Gönen ve Süleyman Servet Sazak’ın aday olduğu kurultayda divan kurulunun oluşturulmasından sonra toplantı yeter sayısına ulaştı ve konuşmalar yapıldı. Toplantı yeter sayısına ulaşılması sonunda başlayan kurultayda divan başkanlığına daha önce de Meral Akşener’in önerdiği Musavat Dervişoğlu seçildi. Divan başkanlığı seçiminin ardından parti tüzüğünde yer alan maddelerin oylamasına geçildi. Oylama sonucunda, kurultaya katılan 800 delegenin kullandığı oylarla parti tüzüğünde itiraz edilen maddeler değişti.Olaysız sona eren kurultay sonrası gözler 10 Temmuz’da yapılacak kurultaya çevrildi.

 

23974 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER