DP’DE YENİ BAŞKAN AHMET ERMAN

DP’de yeni başkan Ahmet Erman

DP İzmit İlçe 5’inci Genel Kongresi gerçekleşti. Kongrede tek aday Ahmet Erman oldu

Demokrat Parti(DP) 5’inci İzmit İlçe Kongresi başladı. Kongrede Mevcut Başkan Gökhan Ergin aday olmazken, Ahmet Erman tek aday oldu. Kongreye; DP eski milletvekili İsmail Kalkandelen, DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DP Eski İl Başkanı Hayrettin Çetinkaya, il gençlik kolları başkanı Erol Gençtürk, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Kongrede divan kurulu başkanlığına DP Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu seçildi.

 

DP’Yİ CANLANDIRMAK GÖREVİMİZ

Kongrede konuşan DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Bugün 28 Şubat. Bugün DP’yi siyaset sahnesinden kaldırmak istediler. Bugün o zaman postmodern darbe diye adlandırılan süreçten daha tehlikeli. Bizim parti olarak anlayışımız bu yönde. Türkiye’nin aydınlık geleceği için, insanların refah içinde yaşayacağı bir ülke olması için, ne mutlu Türküm diyebilmek için bizim en önemli görevimiz Demokrat Parti’yi yeniden canlandırmaktır. DP’yi tekrar siyaset arenasına sokmak biz partililerin boynunun borcudur” dedi.

 

VATANDAŞLAR ADALET BEKLİYOR

Nazlıgül’ün ardından konuşan DP Genel Başkanı ve Divan Başkanı Murat Aydoğdu, “Demokrat Parti ülkemizin aydınlık yüzüdür. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız artık adalet bekliyor ve Demokrat Parti ülkenin ihtiyacı olan adil sistemi getirmek için var gücü ile çalışmaya devam ediyor. Bugün burada İzmit ilçe kongremizi yaparken çok mutluyum. Çünkü partimize en çok sahip çıkan illerin başında Kocaeli gelmektedir. Bu anlamda bugün buraya gelerek kongremize katılan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ULUSAL BASINA BELA OKUDU

DP İlçe başkan adayı Ahmet Erman ise, “Ulusal kanallar DP’ye bir dakika bile yer vermiyor. Fakat yerel basınımız bize her zaman destek olmuştur. Bu yüzden yerel basına teşekkür ediyorum. Ulusal basınında Allah cezasını versin diyorum. Siyasi konuşma yapmayacağım. Siyaseti, ilçe başkanı seçilince icraatlarımızla göstereceğiz. Katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Başkan adayının sözleri katılımcıları güldürdü. 113 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimlerin sonucunda Ahmet Erim ilçe başkanlığına seçildi.

 

Ahmet Erman’ın listesi

Ahmet Erman( başkan), Mücahit Çalık, Yalçın Okçu, Recep Al Civan, Ceyhun Geçer, Derya Tümer, Ayhan Yıldız, Ersin Akgün, Cemil Can, Davut Gündoğdu, Küşat Kaya, Sinan Baydar, Adnan Emre, Ersin Yücel, Yakup Yıldız, Ferhat Erman, Aydın Yıldız.

3799 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER