GEBZE SP'DE BAŞKAN YENİDEN KORKMAZ

Gebze SP'de başkan yeniden Korkmaz

Saadet Partisi Gebze Teşkilatı'nın gerçekleşen 5. olağan kongresinde mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz yeniden ilçe başkanı seçildi

SP Gebze İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz'ın tek aday olduğu kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Kongrede 30 kişilik ilçe yönetimi ile 118 il delegesi seçti. Gebze Kardelen Nikâh Salonu’nda gerçekleşen kongreye Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik, SP Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz, Darıca ilçe başkanı Selim Çetinkaya, Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, CHP Kocaeli İl Yöneticisi Hikmet Koçak ve ilçe yöneticileri İsmail Sungur, Bülent Evciman ve Sinan Mert, mahalle muhtarları, il ve ilçe yöneticileri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

 

ŞUBAT AYI ŞAHADET AYI

Divan için divan başkanı Zafer Mutlu, Ali Atmaca, Mustafa Türel, Selim Çetinkaya seçildi. Ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra hesap ve faaliyet raporları okunarak oylandı. Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz bir konuşma yaparak şunları söyledi: “İlçe kongremize hoş geldiniz. Kongremizin hayırlar getirmesini dileriz. Bu kutlu davanın sancağını daha ileriye götürmek için teslim alıyoruz. Bu sancağı topyekûn bir teşkilat olarak devralıyoruz. Şubat ayı bizlere ve ülkemize çok şeyler hatırlatmaktadır. Şubat ayı bizim için şahadet ayıdır. Başta hocamız olmak üzere ümmetin ayağa kalkması için bedel ödeyenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

 

BAŞKA BİR HÜKÜMET VAR MI?

54. hükümetten sonra işçiye memura, emekliye yüzde 300 zam veren bir hükümet duydunuz mu? Erbakan hükümetin sonra gelen hükümetler kaynakların büyük bir kısmını rantiyeye yansıtıyorlar. Bizim mücadelemiz herkesin hakkını alma mücadelesidir. Bu kongre ile birlikte yarından itibaren tüm teşkilatımızı kucaklayacağız. Milli görüş iktidarı için çalışacağız. Milli görüşçüler olarak kimseyi ayrıştırmayız. Yapmakta olduğumuz kongrede beni ilçe başkanı olarak karşınıza çıkaran herkese teşekkür ediyorum. Yapacağımız görevde hayırlı görevler yapmayı bilmeden bir hata yaptığımızda da bizleri uyarmanızı istiyorum.”

 

DURUŞUMUZU BOZMADIK

Necati Korkmaz’ın ardından SP İl Sorumlusu Nurettin Çelik bir konuşma yaptı. Çelik yaptığı konuşmada, “Kongremizi diğer farklı siyasi partilerde katıldı. o partiler yüzde 99 oyu oluşturuyorlar. Sizler de 0.7 oyu temsil ediyorsunuz. Ancak bu ülkenin kurtuluşu bu teşkilatlardan geçiyor. Bugün 28 Şubat. Bu 19 yılda çok şeyler yapıldı. Ancak 28 Şubat’ın ülke üzerinde oturtmuş olduğu yapı dağıtılmış değil. Bu 28 Şubat’ta duruşumuzu bozmak istediler. Ancak bu ülkenin gerçek sevdalılar o gün o duruşlarını bozmadılar. Bu ülkenin insanın bu ülkenin sorumluklarını biliyoruz. AKP’nin hesabı ülkenin imkânlarını iyi kullanamadığı için bu ülkenin kaynaklarını yiyor. Erbakan’ın iyi tanıyamadığımız için bugün insanlık ve Müslüman coğrafyası bu durumdadır” şeklinde konuştu.

 

SAADET PARTİSİ ŞART

Son olarak ise SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu bir konuşma yaptı. Ejderoğlu, “Bugün 28 Şubat Erbakan Hocamızın aramızdan ayrılışının beşinci yıldönümü. Hoca ev ödevimiz olarak bir şekilde bırakıp aramızdan ayrıldı. Bugün her türlü şartta bu mücadelemizi yapıyoruz. Saadet Partisi sadece seçimden seçime oy verilecek bir parti değildir. Yeni bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya için Saadet Partisi şarttır. Ülkemizde ve dünyada yaşananların sebebi Saadet Partisi düşüncelerinden uzaklaşmaktan kaynaklanılıyor. Bizim içimizden AKP ayrıldı, başka bir parti daha çıktı. Ancak ne kadar boş olduklarını görüyoruz. Hocayı sevmek dille olmaz. Yürekle olur, Saadet Partisi ile olur, söylediklerinizi uygulamakla olur. Yeniden ayağa kalmak için çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.

 

DİVANA TEK LİSTE SUNULDU

Siyasi konuşmalardan sonra divan liste sunumu yapıldı. Tek listenin divana sunuldu. Mevcut ilçe başkanı Necati Korkmaz’ın sunduğu liste şöyle:

İlçe yönetimi

Başkan Necati Korkmaz, Eyüp Özmen, Yunus Karakaya, Erkan Vural, Süleyman Önver, H. İbrahim Yıldız, Galip Öğmen, Ercan Çiçek, Sinan Aras, Mehmet Çergel, H. Ali Aydın, Murat Ekinci, Kenan Altunalan, Muhammed Günler, Ramazan Yalçınkaya.

İl delegeleri

Abdulkadir Korkmaz, Abdullah Turel, Abdurrahman Tatlı, Adem Altunalan, Mehmet Öztürk, Ahmet Turel, Ali Alper Atmaca, Ali Osman Çelik, Asiye Atmaca, Atif Dönmez, Aydın Yılmaz, Ayfer Eroğlu, Barış Özbek, Betül Atmaca, Büşra Atmaca, Cafer Damar, Casim Akıncılar, Cemal Abdioğlu, Cengiz Ağar, Cağtay Kepek, Duran Ateş, Ali Dursun Atmaca, Ekrem Öztürk, Emine Yılmaz, Emrullah Us, Engin Yalsız, Ercan Çiçek, Erkan Vural, Erol Hazır, Esma Karakaya, Eyüp Özmen, Eyüp Akdemir, Faruk Kadıoğlu, Fatih Demir, Fevzi Çakmak, Feyza Ekinci, Feyza Kaymakçı, Gönül Ekşi, Hacı Ali Aydın, Hakan Çiçek, H. İbrahim Yıldız, Hamza Ballı, Hanifi Yıldız, Hasan Aydın, Hasan Lal, Havva Aydın, Havva Yıldırım, Hüseyin Can, Hüweyin Dizman, İbrahim Çakmak, İbrahim Horoz, İdris Talha Karakaya, İsmail Göçmenler, Kadir Efe, K. Özcan Öztürk, Kemal Yalçın, Kenan Altunalan, Leyla Yazıcı, Mahmut Ekşi, Mahmut Kokayıt, Mecit Çerçi, Mehmet Ağar, Mehmet Altunbaş, Mehmet Çelik, Mehmet Çergel, Mehmet Gümüştaş, Mehmet Tatlı, Mehmet Yıldız, Mehtap Eşki, Meryem Kübel, Ketin Karaman, Emine Çelik, Muhammed Türel, Muhammed Emin Karakaya, Muhammet Günler, Muharrem Tütüncü, Murat Ekinci, Mustafa Uzunpınar, Mustafa Havaoğlu, Mustafa Sait Atalay, Mücahit Yıldız, Nesibe Sertyüz, Necati Korkmaz, Nuray Ballı, Nurettin Çelik, Nurettin Topaloğlu, Osman Aktaş, Ömer Aksu, Ömer Atmaca, Ömer Avcı, Rahman Karakaş, Ramazan Ulutaş, Ramazan Yalçınkaya, Recep Ballı, Recep Tütüncü, Reyhan Kocaman, Rumeysa Nur Eroğlu, Salih Karakaş, Salin Tütüncü, Salih Yaban, Selami Aksoy, Selami Kıldacı, Serhat Lal, Seyfullah Kara, Sinan Aras, Süleyman Önver, Şükran Gümüş, Talha Furkan Özmen, Turan Bulca, Volkan Gemiksiz, Yıldız Kahraman, Yunus Çiçek, Yunus Karakaya, Yurdagül Karakaya, Yusuf Kaymakçı, Yüksel Kaymakçı, Yüksel Abdioğlu, Ziyaeddin Aydın, Zühtü Ayık. n hanifi SURUN

Katılım: SP Gebze ilçe kongresinin 5. ilçe kongresine il başkanı Sinan Ejderoğlu, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

Divan: Divan başkanı Zafer Mutlu seçilirken divan Ali Atmaca, Mustafa Türel, Selim Çetinkaya seçildi.

Necati: SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, milli görüşçülerin kimseyi ayrıştırmadığını söyledi.

Çelik: SP Kocaeli İş Sorumlusu Nurettin Çelik, Necmettin Erbakan’ın yeteri kadar tanımadıkları için ülkenin ve Müslüman coğrafyasının bu halde olduğunu ifade etti.

Sinan: SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi’nin yeniden ayağa kalkması için çalışacaklarını söyledi.

Toplu: Saadet Partisi Gebze ilçe teşkilatının 5. olağan kongresinin ardından toplu olarak fotoğraf çekildi.

 

 

3955 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER