HÜRRİYET: 2019’DA KOCAELİ BİZİM

Hürriyet: 2019’da Kocaeli bizim

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Darıca’da partililerle bir araya geldi, iddialı konuştu; “2019’da belediyeler bizim olacak”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM’deki çalışmalarını tamamlayıp ayağının tozuyla Darıca’ya adeta çıkarma yaptı. Hürriyet’e; il başkanı Cengiz Sarıbay, Darıca ilçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, Darıca Belediyesi meclis üyeleri, il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve partililer de eşlik etti. Milletvekili Hürriyet önce partisinin ilçe başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısına katıldı, ardından ise ilçeyi gezdi.

 

DERNEKLERE GİTTİ

Partilileriyle beraber ilk olarak Darıcalılar Derneği Başkanı Aydın Özdinçer’i ve yönetim kurulunu ziyaret eden milletvekili Hürriyet, daha sonra Darıca Ardahan Balıkçılar Köyü Derneği Başkanı Coşkun Dursunoğlu ve üyelerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde konuşan Hürriyet, AKP’nin elindeki gücünü yerel seçimlerde kazandığı belediyeler sayesinde olduğunu belirterek, belediyelerin gücüyle iktidarı kazandıklarını getirdi. AKP’nin tüm gücüyle Cumhuriyet’in kazanımlarına karşı savaş açtığını da dile getiren Hürriyet, ayrıca şunları söyledi:

 

MUHALEFET ETTİK AMA

“AKP iktidarı Cumhuriyeti ve kazanımlarını tek tek unutturma telaşı içine düşmüş durumda. Kiralık işçi yasasıyla köleliği, çalışma sistemine entegre edenler, şimdi de kayıp kaçakla mücadele edemeyecek kadar aciz oldukları için onu da vatandaşın cebine yansıtıyor. Ancak vatandaş kendi cebine uzanan elleri de görmek zorunda. Bizler mecliste muhalefet ediyoruz, ama insanların da kendi muhalefetini oluşturarak seslerini çıkarmaları gerekiyor. Muhalefet etmemize rağmen vatandaşın aleyhine olan tüm yasalar meclisten çıktı. Bir tane bile vatandaşın yararına yasa çıkmadı.

 

VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Nereden daha fazla nemalanırız da daha zengin oluruz düşüncesiyle hareket edenlerle mücadele etmeye ve vatandaşın yanında olmaya devam edeceğiz.” 2019 yerel seçimlerinin Türkiye’nin geleceği için oldukça önemli olduğuna da dikkat çeken Hürriyet, “Kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'un 100. yılında, 2019 seçimlerinde Kocaeli CHP’nin olacaktır” açıklamasında bulundu.

 

MAHKEMEYE GİDECEĞİZ

Ziyaretlerde konuşan Darıca ilçe başkanı Yakup Törk ise “Darıca Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında önemli bir imar plan değişikliği teklifi vardı. Bu plan teklifi ilgili olarak ne kadar rant ve hukuksuz olduğunu meclisi izleyen herkes gördü. İnsanlara sınırsız yetki verilen bir plan değişikliği teklifiydi. Bu teklif ile ilgili olarak gizli oylama yapalım dedik. Ancak belediye başkanı buna izin vermedi. Bu teklifi önümüzdeki hafta idari mahkemede dava açacağız. Rantın sonuna kadar işlenen bu planın iptali için dava açacağız” dedi.

5366 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER