HÜRRİYET: 2019’UN YOL HARİTASI GENÇLİKTEN GEÇİYOR

Hürriyet: 2019’un yol haritası gençlikten geçiyor

CHP Derince Gençlik Kolları’nın kahvaltılı toplantısına katılan milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 2019’a giden yol haritasını gençlerle beraber çizeceklerini söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Derince Gençlik Kolları’nın ‘Barış ve Sevgi Buluşması’ adı altında Derince Sırrı Paşa Mahallesi’nde bulunan Emin Kebap’ta düzenlediği kahvaltılı toplantı önceki gün gerçekleştirildi. Kahvaltı programına; milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Sivas milletvekili Ali Akyıldız, genel merkez gençlik kolları başkan yardımcısı Utku Çaykara, il gençlik kolları başkanı Murat Erinç, İstanbul il gençlik kolları başkanı Kenan Otlu, Derince ilçe başkanı Nihat Değer, ilçe kadın kolları başkanı Songül Kaya ile il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

BİZİ İSTEMEYEN MEKANLAR...

Aile ortamında geçen toplantıda milletvekilleri ve başkanlar konuşmalarını yaptıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi. Ardından ilçe binasına geçilerek ülke ve yerel siyaset üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda ilk olarak ilçe gençlik kolları başkanı Ziya Saygı söz alarak, “Sırf CHP’li olduğumuz için bizim bu etkinliğimize ev sahibi olmak istemeyen mekan sahipleri oldu. Eğer siz CHP’liyseniz nefes almayın diyorlar bize” dedi.

 

ÇALIŞMALARIMIZI TAKİP EDİN

CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmasında gençlerle oluşturacak olan diyaloğun öneminden bahsederek, “Benim sizden bir milletvekilinden ziyade bir arkadaşınız ve bir ablanız olarak ricam partimizin meclis çalışmalarını takip etmeye özen gösterin. Milletvekillerimizin meclis çatısı altında verdiği soru ve araştırma önergeleri, yasa tasarılarını takip edin. Çünkü sahada en çok sizler varsınız. Sahada sizlere bir eleştiri geldiğinde veya ‘Siz bu konuda hiç çalışmıyorsunuz’ dendiğinde, elinizde çok iyi bir kozunuz olur” dedi. Hürriyet, fikir ayrılıklarının bile zenginlikleri olduğunu ifade ederek, “Birbirimizle iletişim içerisinde olursak birbirimizi daha iyi güçlendiririz. Hedef koyduğumuz noktaların yol haritasını birlikte çizebiliriz. Bizim ailemiz içerisinde sevgi ve hoşgörü kadar yer geldiğinde rekabet de, fikir ayrılığı da var. Ama bunların hepsi bizim öz zenginliğimiz” diye konuştu.

 

SEVGİYİ TOPLUMA AŞILAMAK İSTİYORUZ

Programa katılan Sivas milletvekili Ali Akyıldız ise Kocaeli’de bulunmaktan ötürü duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Bizler sevgi felsefesini topluma benimsetmeye çalışıyoruz. Biz önce insan ve insan sevgisi dedik. Ayrım yapmadan, yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi ilke edinen bir felsefeyi topluma yerleştirme çabası içerisinde olduk. Nefret suçlarının işlendiği bir dönemde gençler olarak Sevgililer Günü’nde böyle bir mesaj vermeniz de çok önemli. Sizler bu ülkenin umudusunuz” dedi.


GENÇLERE GÖREV DÜŞÜYOR

Derince ilçe başkanı Nihat Değer ise konuşmasında, “Biz sevgiyi barış, kardeşlik, insan hakları ve özgürlükler olarak algılıyoruz. İnsanların ayrıştırıldığı bir süreçte insan ayrımı yapmadan herkesi sevgi dolu kardeşçe yaşayabileceği bir ülke olarak düşünüyoruz. Bunun içinde özellikle gençlere çok önemli görevler düşüyor. Bugün burada yapılan bu etkinliğin bunun önemli bir adımı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÖNEMLİ İŞLER YAPACAK

Programın davetlilerinden CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Utku Caner Çaykara da söz alarak, bu tür organizasyonlarda daha sık buluşacaklarını belirtirken, CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Kenan Otlu ise Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun pek çok ili yan yana durarak çok önemli işler yapacağına inandığını ifade etti. Kocaeli il gençlik kolları başkanı Murat Erinç artık kongre sürecini geride bıraktıklarını ifade ederek örgütlenmeleri gerektiğine dikkat çekti.


DAHA FAZLA GENÇ

Erinç, “CHP’ye daha fazla genç katmamız gerekiyor. Seçim çalışmalarında yaşadığımı zorlukları biliyoruz. Onun için bu dönemde daha fazla genç katabilmek için gençliğe CHP’yi sevdirecek projelerle gitmemiz gerekiyor. Büyük organizasyonlara gerek yok. Biz ev ev, sokak sokak örgütlenip, 2019 yerel ve genel seçimlerinde partimizi seçim çalışmalarına hazırlamamız gerekiyor” dedi.

2940 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER