HÜRRİYET: ENSARSIZ VE AKP’SİZ BİR TÜRKİYE...

Hürriyet: Ensarsız ve AKP’siz bir Türkiye...

 CHP Çayırova İlçe Örgütü Dayanışma Gecesi’nde konuşan CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Ensarsız ve AKP’siz bir Türkiye için mücadele edeceğiz” dedi

CHP Çayırova İlçe Örgütü tarafından önceki akşam Dayanışma Gecesi gerçekleştirildi. Bayramoğlu Resort Otel’de gerçekleşen geceye CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, ilçe kadın kolları başkanı Suna Çınar, ilçe gençlik kolları başkanı Mummad Uslu, Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe kadın kolları başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, Körfez ilçe Başkanı Mehmet Kaçar, CHP Kocaeli Eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Çayırova Eski Belediye Başkanı Timur Koç, CHP Kocaeli Milletvekili adayları Cuma Kalavar, Kemal Nişancı, CHP Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası belediyesi meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

ACISINI YÜREKLERİMİZDE HİSSETTİK

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecede ilk olarak CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya bir konuşma yaptı. Selahattin Kaya yaptığı konuşmada, “Bu geceyi buruk yapıyoruz. Dün 8 şehidimizi toprağa verdik. Onların acısını yüreklerimizde hissettik. Ülkemizde terör olayları bitmek bilmiyor. 14 yıllık AKP iktidarı ülkemizi terör bataklığına sürüklemiş durum. 14 yıldır çözüm süreci altında terör 14 yıl önce sıfır noktasında iken bugün tekrar hortlamış durum. Son günlerde AKP’li yöneticiler tarafından terörün suçlusu, sorumlusu CHP gibi gösterilmeye çalışılıyor. Sanki CHP bu ülkede 14 yıldır iktidarmış gibi, sanki 14 yıldır o çözüm sürecini CHP yönetiyormuş gibi CHP suçlanmak isteniliyor.

 

İÇİ BOŞALTILMIŞ BİR ÜLKE YARATTI

Cumhurbaşkanı Kocaeli’nde esip gürledi. CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalıştı. AB’ye mesajlar gönderdi. Bizde kendisine şunu sormak isteriz, ey cumhurbaşkanı senin Türkiye’nin sınırlarında kurmuş olduğu o mahkeme çadırları neydi? Güneydoğu’da terör o kadar silah yığına yaparken bu ülkeyi kim yönetiyordu? AKP 14 yıldır içi boşaltılmış bir ülke yarattı. Hırsızlıklar, yolsuzluklar meşrulaştırıldı. Çalıyor ama çalışıyor, çalıyor ama yollar yapılıyor algısı oluşturulmaya çalışıldı. İlk defa havaalanı ve köprüler yapılıyormuş gibi AKP bununla övünüyor. Türkiye’nin dış borcu tüm hükümetler döneminde daha fazla borçlandı. Çocuklarımızın geleceği ipotek altına alınmış.

 

AKILLARINDAKİ TEK ŞEY YEMEK

Cumhuriyetin değerleri unutulmaya çalışılıyor. Bizler buna karşı durmaya devam edeceğiz. CHP diğer siyasi partililer gibi değildir. Bu ülkeyi kurmuş bir parti olarak onu korumanın kurmaktan daha zor olacağını düşünmüyoruz. Yerel anlamda gerek Gebze, Darıca ve Çayırova’da belediye meclislerinde AKP’lilerle mücadele ediyoruz. Çayırova meclisinde bir takım sorular sorduk. Çayırovaspor ve Hebo yapı üzerinden yapılan yolsuzları ve seçim öncesi pişmaniye alınımı ile AKP Çayırova İlçe Başkanın sahibi olduğu firmadan yemek alımını sorduk. Cevapları ise Şevki Abim ile beni aramı kimse bozamaz, burada size ekmek yok. Bu zihniyetin akıllarındaki tek şey ekmek ve yemek. İnanın başka hiçbir şey düşünmüyorlar.” dedi.

 

YALANDAN AÇILIŞLAR YAPIYORLAR

İlçe başkanı Selahattin Kaya’nın ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir konuşma yaparak, “Her seçim sonrası gündeme önümüzdeki seçimi son seçim ve en önemli seçimi diye başlarız. Önümüzdeki seçim referandumu yaşayacağız. Bu referandum Türkiye açısından gerçekten önemli. Bu süreçte hep birlikte ayağa kalkmalıyız. Bizler seçime hazırız. Her zamanda daha çok birbirimize güç vererek sokaklara çıkmalıyız. Bunlar milleti kandırdıkları yetmiyor gibi yalandan açılışlar yapıyorlar. Bizler bu düzenbazlara karşı hep birlikte omuz omuza mücadele etmeliyiz. Başkanlık sistemin bu ülkeyi karanlığa götüreceğini millete anlatmalıyız.” diye konuştu.

 

ENSARSIZ VE AKP’SİZ BİR TÜRKİYE

Gecede son olarak ise CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet bir konuşma yaparak, “Gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Teröre yol verenler ülkeyi bu noktaya taşıdılar. Birilerinin sarayda oturup seçilmişlerin diktatör oluşlarını izliyoruz. Faşistlerin fıtratında tecavüzcüleri, Ensarcıları savunmak varsa, bizlerin fıtratında bu tecavüzcüleri savunanlarla mücadele etmek var. Biz bugünün ve geleceğini güvencesiyiz. Ensarsız ve AKP’siz bir Türkiye için mücadele edeceğiz. 2019 için hedef koymak zorundayız.” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından CHP’ye yeni üyelere rozet takıldı.

5680 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER