KAMALAK: AKP'LİLER ERBAKAN'I SIRTINDAN BIÇAKLADI

Kamalak: AKP'liler Erbakan'ı sırtından bıçakladı

Çayırova'da katıldığı kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, AKP'lilerle ilgili sert konuştu, “Siz Erbakan’ı menfaat için hem bağrından hem sırtından bıçakladınız" dedi

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı'nın 3. olağan ilçe kongresi gerçekleştirildi. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf Aksu tek aday oldu. 248 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, SP Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, SP Şırnak İl Başkanı Hüsamettin Duman, Saadet Partisi Gebze, Darıca, İzmit, Derince, Başiskele, Kandıra, Gölcük, Körfez ilçe başkanları, MHP Çayırova İlçe Başkanı Fatih Kartal, Anadolu Gençlik Derneği Çayırova Şube Başkanı Fatih Yeşil, Çayırova Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın, Kızılay Çayırova Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, Erbakan Vakfı Çayırova Şube Başkanı Osman Öğüt, delegeler ve partililer katıldı.

 

SEÇİMİ BEKLEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ

Divan başkanı İbrahim İlhan olurken, divan üyeleri Recep Sarıdoğan, Necati Korkmaz ve Selim Çetinkaya seçildi. Divan seçiminin ardından İstiklal Marşı okundu. Faaliyet raporu okunarak oylandı. Faaliyet raporundan sonra mali rapor okunarak oylandı. Siyasi konuşmalar bölümünde ilk olarak Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu bir konuşma yaparak, “Kongrenin hayırlı getirmesini diliyorum. Çayırova ilçesi İstanbul ve Kocaeli arasındaki sanayi bağlantıları ile en çok göç alan ilçeyiz. Sınırlarımızdan gasp edilen Fatih’in otağı ilçemiz için manevi destekçisidir. Bu görevi daha da yukarıya taşımak olacaktır. Bugünden itibaren Çayırova ilçe teşkilatı olarak seçim takvimini beklemeden çalışacağız. Başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan olmak üzere rahmete kavuşan tüm teşkilat mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum. Teşkilatlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Annelerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

 

MİLLET KUTUPLAŞTIRILIYOR

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise yaptığı konuşmada, “Çayırova ilçemiz ülkesine, milletine sahip çıkan, sorumluluğunu bilen ve her türlü fedakârlığı gösteren bir ilçemizdir. Bugün aileler dağılıyor, gençler uçuruma sürükleniyor. Millet kutuplaştırılıyor. Manevi olarak çöküntü yaşıyoruz. Bunun üzerine bunlar unutulsun diye büyük gündemler oluşturuluyor. Bizi gündemimiz kendi insanımıza sahip çıkmaktır. Uyuşturucu ve ahlaksızlıkla imtihanı olanları kurtarmaktır. Tarihi sahnesinde bu yaşananların nokta kadar değeri yok. Biz üzerimize düzeni en iyi şekilde yapacağız. Bize verilen bu görevlerde teşkilat olarak elimizden geleni yapıyoruz. Eski ilçe başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra seçecek olan arkadaşlarımız çıtayı daha da yükseltecek. Kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

 

EN ŞEREFLİ TEŞKİLATIZ

Kongrede son olarak ise Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak bir konuşma yaptı. Kamalak şunları söyledi: "Kongremizin herkese hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün aynı zamanda anneler günü. Bizim içim 365 günü her bir günü anneler günüdür. Bizde kadın annedir, eştir, haladır, kızımızdır, bacamızdır. Ama diğerleri bacı yerine bayan kavramını koydular. Şuan mücadelesini verdiğimiz sistemde ilahi nizamı harekete geçirmektir. Bu yolda sizler büyük görev düşmekte. Sizler sıradan bir partiyi temsil etmiyorsunuz. Sizin sayınız ne olursa olsan dünyanın en şerefli teşkilatın mensuplarısınız. Bir davanın haklılığı ilahi idareye uygunluğu ile ölçülür.

 

 

ERBAKAN’I BAĞRINDAN VE SIRTINDAN BIÇAKLADINIZ

Peygamberimizin bize bıraktığını 2 emaneti milli görüşten başka savunan ve uygulamayı savunan başka teşkilat yok. Hem ülkemiz hem İslam âlemi ve dünya kritik bir dönemden geçiyor. Şehit uğurlamayan ilimiz kalmadı. Kiminle savaşıyoruz. Dün Çanakkale’de bu vatanı savunanların evlatlarına ne oldu. Bu kanın akmamasının çaresi milli görüştür. AKP bir menfaat çetesi olduğu için bu kanı durduramaz. Siz Erbakan’ı menfaat için hem bağrından hem sırtından bıçakladınız. Siz yüzde yüz oy alsanız da ülkeyi idare edemezsiniz. AKP sen millet kesesinden kumar oynadın faturayı da millete kestiler.

 

FATURAYI MİLLET ÖDÜYOR

Ergenekon, Balyoz dediler tutukladılar. Şimdi de her biri tazminat açıp kazanıyor. Faturayı millet ödüyor. 3,5 milyon Suriyeli Türkiye’de faturayı millet ödüyor. Çözüm süreci dediler. Şimdi ise faturayı fidan gibi gençler ödüyor. Şimdi ise başkanlık sistemi istiyorlar. AKP'nin gittiği yol yanlış. Yanılmadıkları bir konu yok. Kendileri değimliydi o Türkçe olimpiyatlarında Allah sizden razı olsun, devletin yapamadığını siz yaptınız deyip daha sonra da ne istediniz vermedik dediler. Teröristlerin de anaları ve babaları var. Öldürülen teröristlerin yakınları akın akın dağa çıkıyor. 400 bin insan güneydoğudan göç ediyor. Bu ülkenin kavgaya değil barışa ve kardeşliğe ihtiyaç var.

 

MİLLET BUNU HAKETMİYOR

Ülkenin gündemi işsizliktir, içi boşaltılmış hukuk, barışın sağlanmasıdır. Ülke bu kadar gerildikten son yaşananlar şaşmıyoruz. Biz bu ülkenin bir serçesinin bile heba edilmesine karşıyız. Devleti yönetenler bir kısmı insanları vatan haini ilan ederlerse bazı insanlar da kendilerini vatansever diyerek o insanlara saldırır. Parti olarak ana gündemimiz içeride barışı sağlamaktır. Bunun yolu da meclisten geçer. Meclisin durumunu gördünüz. Bu millet bunu hak etmiyor. Yanlış politikalar sonucunda 3,5 milyon mülteci var. Ülkemiz bir mülteci kampı ve batının da sınır karakolu durumuna getirildi. Amaçları dokunulmazlıkları kaldırmak değil. Kendi pisliklerini muhalefete kaldırtmaktır.” 

 

TEK LİSTE SUNULDU

Yapılan konuşmaların ardından divana tek liste sunuldu. Sunulan listede yönetim kurulu ilçe başkanı Yusuf Aksu, asil üyeler; Zeki Özçelik, Murat Demiral, Battal Öztürk, Selahattin Karahan, Gültekin Aktaş, Fatih Karabulut, Mustafa Ballı, Tuncay Karacan, Ali Uçar, Fikret Ayyıldız, Cafer Demirel, Sadık Özdemir, Ercan Ertaş ve Yusuf Ecevit. İl kongre delegeleri; Yusuf Aksu, İlhami Bayrak, Zeki Özçelik, Murat Demiral, Battal Öztürk, Selahattin Karahan, Gültekin Aktaş, Fatih Karabulut, Mustafa Ballı, Tuncay Karacan Ali Uçar, Fikret Ayyıldız, Cafer Demirel, Sadık Özdemir, Ercan Ertaş, Yusuf Ecevit, Necati Apaydın, Beyler Eryılmaz, Erdal Durdaü, Adil Aydın, Yılmaz Gök, Müslüm Çelik, Haydar Demirkıran, Soner Demiral, İbrahim Zengin, Mehmet Kul, Abdullah Deliibrahimoğlu, Resul Sağcı, Selahattin Güneş, Orhan Vural, Adem Şişman, Adnan Çavuşoğlu, Veysi Demir, İbrahim Bakar, Fuat Aktaş, Aynur Karaca, Atife Güney Ecevit, Derya Ballı.

6034 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 14 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER