KAMALAK’TAN ERDOĞAN’A: SENİN YOLUN NERE?

Kamalak’tan Erdoğan’a: Senin yolun nere?

Saadet Partisi Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 5’inci olağan kongresinde konuşan genel başkan Mustafa Kamalak, Erdoğan’a , “Avrupa’nın yolu belli senin yolun nere?” dedi

Saadet Partisi andıra İlçe teşkilatı 5’inci olağan genel kurulu Kandıra Yelkencioğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Genel kurula genel başkan Mustafa Kamalak’ın yanı sıra il bakanı Sinan Ejderoğlu, CHP İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular, MHP İlçe Başkanı Türkan Özcan, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede, tek aday olan mevcut başkan Ramazan Aslan yeniden başkan seçildi. İlçe kongresinde konuşan genel başkan Mustafa Kamalak, Ankara’nın ağzından kan damlıyor diyerek Erdoğan’a ‘senin yolun nere?’ diye sordu.

 

 

OYLARIMIZ ÇALINDI
Divan kurulunun oluşturulmasıyla başlayan genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’yla devam etti. Ardından faaliyet ve mali rapor okundu. Genel kurulda konuşan Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Aslan, “ Değerli milli görüşçüler 15 senedir bir sürü bahanelerle milli görüşün oyları çalındı. Bu süre içinde hem oy kaybı hem de insan kaybı yaşadık. Üzüldük tabi ama şu an bakıyorum milli görüşçüler olarak salonumuz yine tıklım tıklım. Biz tüm bunlara rağmen ayaktayız” dedi.

 

AKP BÜYÜK SORUN
Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Bizden ayrışanlar, ilkeye düşman olanlar haddinden fazla. Maalesef son zamanlarda zor bir dönem geçiriyoruz. Türkiye çok büyük bir devlet büyük zorluları olur diyorlar. Türkiye’nin büyük bir devlet olduğu kesin ama başında AKP gibi büyük bir sorun olduğu da kesin. Biz bir olmak zorundayız. Mecliste AKP karşısında muhalefet yapacak parti yok. Saadet Partisine yönelik bir algı yönetimi var. Tek korkuları Saddet Partisi’nin meclise girmesi. Bu birlik şuurunu yalnız biz başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

İNSANLIK AÇISINDAN BAKIYORUZ
Son olarak söz alan genel başkan Mustafa Kamalak ise şu ifadelere yer verdi: “  Partili kimliğinizi bir taraf bırakın beni bu ülkenin evladı olarak dinleyin. Bizler kardeşiz. Bu ülkede hepimize yetecek kadar yer de vardır, nimette vardır. Bu ülke hepimizin ortak değeridir. Bu bayrak hepimizin bayrağıdır onu yere düşürmemeliyiz. Bu yüzden önce İslam birliği sonra yeni bir dünya diyoruz. Biz partili olarak tüm meselelere insanlık açısından bakarız. Bugün ülkemizin seçkin ilçelerinden birinde bulunuyoruz.

 

AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN
Keşke yanılsaydık ama yazık ki zaman hep bizi haklı çıkarmıştır. Bir partinin genel başkanı söyledikleri doğru çıktı diye üzülür mü biz üzülüyoruz. O şehit düşen fidan gibi gençlerimiz bizim çocuklarımız. Cumhurbaşkanımız o zaman başbakandı kendisine de söyledim çözüm süreci diyorsunuz ama bu süreç ya ülkeyi böler ya da kan gölüne sürükler. Hem terörist diyorsunuz hem de masaya oturuyorsunuz. Biz dedik ki aklınızı başınıza toplayın teröristle müzakere değil mücadele edilir.  Devlet dağdaki teröristleri şehre indirdi. Cezaevlerindekileri serbest bıraktı.

 

AKLISELİM MÜCADELE
Değerli kardeşlerim yapılması gereken şey ilk etapta vicdanımızı dinlemektir, aklıselime müracaat etmektir. Efendim o güçlü ama yüce rabbim sana güçlünü yanında ol demiyor haklının yanında ol diyor. Özal’da Erbakan’da bu ülkenin bir değeridir. Şahıslarına söyleyecek bir sözüm yoktur. Ama gittikleri yola bakmak lazım Özal ülkeyi nereye götürmek istiyordu haçlı birliğine, Erbakan nereye götürmek istiyordu İslam birliğine. Bu ülkenin vatandaşlarının yeri Erbakan’ın yanıdır. Cumhurbaşkanı Avrupa’ya sen yoluna ben yoluma diyor. Avrupa’nın yolu belli sayın cumhurbaşkanım senin yolun nere?

 

ÇORBA BİLE İÇEMEZSİNİZ
Ankara’nın gündemiyle halkın gündemi farklı olmamalı. Devletin gündeminde işsizlik, geçim sıkıntısı var. Ankara’nın gündeminde ne var yeni anayasa ve başkanlık sistemi. En önemli konu şu an dokunulmazlıkları kaldırma. Biz bunları aylar önce söyledik siz değil anayasayı değiştirmek aynı masanın etrafında bir çorba bile içemezsiniz. İlk etapta dokunulmazlıklarının kaldırılması gerekenler çözüm süreci adı altında terörü besleyenlerdir. Şu an dokunulmazlıkların kaldırılması hukuksuzdur. Anayasaya göre dokunulmazlıkları kaldırılması gerekenler bellidir.

6344 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER