KANDIRA CHP’DE YENİ BAŞKAN EYİSABUNCULAR

Kandıra CHP’de yeni başkan Eyisabuncular

CHP Kandıra İlçe Örgütü’nün iki adaylı 7. Olağanüstü Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongre sonucunda yeni başkan Gülay Eyisabuncular oldu

CHP Kandıra İlçe Yönetimi’nin 6 Ocak’ta toplu istifa etmesinin ardından 29 Ocak tarihinde kayyum yönetimi atanmıştı. Atanan kayyum yönetiminde ilçe başkanlığı görevini Kenan Çapraz üstlenirken yönetimde ise Mehmet Erel, Mehmet Erim, Erol Elmas ve Ersin Çelebi yer almıştı. Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi’nde saat 12.00’de başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Kandıra İlçe 7. Olağanüstü Kongresi’ne CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP’li eski vekil Hikmet Erenkaya, CHP eski İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya katıldı. 158 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede eski ilçe başkanı Muzaffer Yağız ve eski ilçe kadın kolları başkanı Gülay Eyisabuncular başkanlık için yarıştı. Kongrede Gülay Eyisabuncular 76 oyla yeni başkan seçilirken, Muzaffer Yağız ise 58 oy aldı. 1 oy da geçersiz sayıldı.

 

HERKES İLE KUCAKLAŞTIK

Kongre’de adaylardan ilk söz alan Gülay Eyisabuncular, “CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür. CHP’li olmak demek devrimci olmak demektir. CHP’li olmak demek demokrasinin savunucusu olmak demektir. Bu devrimci ruh Türkiye’ye yeni bir ufuk kazandıracaktır. Kandıra’da görev istifası ile oluşan boşluk bize CHP’li olmak konusunda tekrar bir özeleştiriyi hatırlatmış, ortak bir irade altında toplanma heyecanını yaratmıştır. 1 yılı aşkın süredir Kandıra’da kadın kolları olarak arkadaşlarımız ile çok güzel işler yaptık. Broşür siyasetinin dışına çıktık. Herkes ile kucaklaştık dertlerini isteklerini dinledik” dedi.

 

KENDİ İRADEM İLE ADAY OLDUM

Eyisabuncular, “Çoğundan çıkan ortak fikir artık, kırgınlık, küskünlük ortadan kalksın istediği idi. Adaylık sürecinde CHP’nin kanaat önderlerinin birçoğu ile görüştüm. Parti duayenleri ile yaptığım birebir görüşmeler ile onların kendi kişisel çıkarlarını bir kenara bırakarak partimizin menfaatlerini düşündüklerini gördüm. Bu çok güzel bir şey. Birisinin lanse ettiği diğerinin öne sürdüğü birisi olarak aday olmadım. Kendi iradem ile aday oldum” şeklinde konuştu.

 

BU SANAL ENGELİ TANIMIYORUM

“Bir kadının ilçe başkanlığı yapamayacağı sahte algısına da değinmek isterim” diyen Eyisabuncular, “Ben bütün kadınlar gibi bazen sokaktayım, bazen pazardayım, ahırdayım, meclisteyim. Ben sizi ayakta tutanım. Bu yüzden kadın olmak konusunda kimseye sunacak savunmam yoktur olamayacaktır. Ben Atatürk’ün ve cumhuriyetin bana sunduğu seçme ve seçilme hakkını sonuna kadar kullanmakta inançlı ve ısrarlıyım. Çünkü ben bir cumhuriyet kadınıyım. Bu yönde oluşturulmaya çalışan algı benim değil partimizin önüne konulan sanal bir engel olmuştur. Ben bu sanal engeli görmüyorum ve yok sayıyorum” dedi.

 

KİMSENİN KOLTUK DEĞNEĞİ OLMAYACAĞIM

Eyisabuncular, "Ben Bursalıyım. Bursa’dan buraya geldim. 4 yıldır burada yaşıyorum. Ama CHP’liyim. Ama ben 4 yıldan beri burada yaşıyorum. Ben 4 yıldır sizin suyunuzu içiyorum ve burada Bursa adına değil Kandıra adına konuşuyorum. En az sizler kadar Kandıralıyım. Ömrüm yettiği kadar görev sürem dolana kadar, her şeyi tek başıma kimsenin adamı olmadan, kimsenin koltuk değneği olmayarak yapacağım. Kandıra CHP örgütlenme konusunda biraz eksik kalmış. İlk işimiz bu olacak. En kısa zamanda mahalle ve köylerde temsilcilikler oluşturularak eğitim desteği ile birlikte Kandıra’yı şaha kaldıracağız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

KAYBEDERSEK DE ÇALIŞACAĞIZ

Eyisabuncular’dan sonra söz alan Muzaffer Yağız, “Kandıra’da bir parti binası aldık bu birilerinin zoruna gitti. Kirası yok derdi yok borcu böyle bir bina aldık. Ben ilçe başkanı olduğum dönemde Kandıra CHP kira da idi. Çok zorluklar çektik. Biz hayatımızı yedik. Köy köy broşür dağıttık. Mahalle mahalle gezdik. Derdimiz partimizin oyunu 1 oy bile yükseltmekti. Biz bunları yaptık. Ben herkes ile çalışırım benim için hiçbir sıkıntı olmaz. Çok iyi çalışacağız. CHP Bayrağını Kandıra’nın tepesine dikeceğiz. Kazansakta kaybetsekte çalışacağız. Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

GÜLAY EYİSABUNCULAR VURMAZ YÖNETİM KURULU: İsmail Açıkgöz, Ayhan Alkan, Filiz Ay, Muhaerrem Bayır, Sedat Çetinkaya, Erol Elmas, Murat İlk, Birten Kaya, Feride Nazlı Kuru, Ercan Okumuş, Salim Onur, Veysel Şenol, Nazmi Yüce, Belgin Yüksel.

 

MUZAFFER YAĞIZ YÖNETİM KURULU: İlker Apaydın, Sevil Bayradar, Esen Celebi, Gökhan Çakır, Nagihan Çakır, Mehmet Erel, İbrahim Gürcan, Ahmet Kaba, Gülay Keleş, Aysel Özcan, Giray Öztürk, Abdullah Seçer, Aziz Usta, Huriye Yılmaz.

5299 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER