KARAOSMANOĞLU, IŞIK’I ARDINDA BIRAKTI

Karaosmanoğlu, Işık’ı ardında bıraktı

İktidar partisi AKP’de avukat Emine Zeybek bir süre önce ailevi nedenleri gerekçe göstererek il kadın kolları başkanlığı görevinden istifa etmişti

Şubat ayında görevinden istifa eden Emine Zeybek’in yerine Karamürsel ilçe teşkilatında uzun süre görev yapan Karamürsel’den Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Serpil Yılmaz atanmıştı.

Gotik Yapı’nın sahibi olan mimar Serpil Yılmaz’ın atamasında AKP’nin tek kadın milletvekili olan Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun etkili olduğu parti içerisinde konuşuluyordu.

AKP Genel Merkezi’nde, üst düzey yöneticiler arasında etkili olduğu bilinen Katırcıoğlu’nun Yılmaz’ın göreve gelmesinde söz sahibi olmasına kimse şaşırmadı.

Parti kulislerinde Katırcıoğlu’na atfedilen atamanın aslında kentimizden başka bir isim sayesinde olduğu öğrenildi.

Kocaeli’nin patronu bakan Fikri Işık mı, başkan İbrahim Karaosmanoğlu mu tartışmalarına da nokta koyacak olan bu bilgi, Kocaeli il teşkilatında herkesin mevziini daha net belirlemesine sebep oldu.

Serpil Yılmaz’ın atamasını başkan İbrahim Karaosmanoğlu sağladı.

Karaosmanoğlu’nun 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinden önce Serpil Yılmaz’la görüştüğü ve milletvekili adayı olmasını istediği öğrenildi.

Yılmaz’ın parti içerisinde bir süre daha görev almayı doğru bulduğu bu sebeple milletvekili adaylığına sıcak bakmadığı öne sürüldü.

Hatırlanacağı gibi Emine Zeybek’in istifasının üzerinden geçen 2,5 aylık zaman içerisinde il kadın kolları başkanlığı için; daha önce milletvekili aday adayı da olan Serap Ekşi ile İlknur Çeliker, Fatma Gökyıldız ve il kadın kolları başkan vekili Emine Okanalp başvuruda bulunmuştu.

Genel merkez bu 4 ismin başvurusunu inceledi ve teşkilatta kadın üyeler arasında bir değerlendirme de yaptı.

Başvuruda bile bulunmayan Serpil Yılmaz, İbrahim Karaosmanoğlu’nun önerisiyle il kadın kolları başkanlığına atandı.

Yılmaz’ın kadın kolları başkanlığına atanması hem gelecek dönemde AKP’deki kadın adayın kim olacağını ortaya koydu hem de İbrahim Karaosmanoğlu’nun parti içerisindeki gücünü ve etkisini gösterdi.

Serpil Yılmaz’ın atamasından dolayı Fikri Işık’a yakın isimlerin rahatsız oldukları ancak bu rahatsızlığı dile getirmekten çekindikleri iddia edildi.

12119 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER