KOÇ: RESMİ TÖRENLERE KİMSE KATILMADI

Koç: Resmi törenlere kimse katılmadı

Çayırova Belediye Meclisi’nde konuşan CHP’li Halis Koç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında ilçe protokolünden kimse katılmadığını söyledi, eleştirdi 

Çayırova Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısı önceki gün yapıldı. Meclis toplantısının başkanlığını belediye başkan yardımcısı Orhan Keskin yaptı. Açılış-yoklama ile başlayan mecliste, ilk gündem dışı konuşmalar yapıldı. CHP grubu adına konuşan meclis üyesi Halis Koç, son günlerde artan terör olaylarına değinerek “Tüm şehitlere rahmet diliyorum. Bu acıların artık son bulmasını temenni ediyorum” dedi. Partilerinden istifa eden Adem kılıç’ın bundan sonra bağımsız meclis üyesi olarak yoluna devam edeceğini de söyleyen Koç, kendisine başarılar diledi.

 

TÖRENE KİMSE KATILMADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hiçbir üst düzey protokol üyesinin katılmadığını söyleyen ve eleştirilerde bulunan Koç, “Çayırova’ya, Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 adet otobüs verildi. Ulaşım konusunda sıkıntılar devam ediyor. 23 Nisan’daki törenler 5 dakikada yapıldı. Törene ne ilçe mülkü amiri kaymakam, ne de belediye başkanı katıldı. CHP olarak her türlü yasağa rağmen alternatif törenler ve kutlamalar yaptık. 23 Nisan’ları da, 19 Mayıs’ları da, 29 Ekim’leri de unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

 

TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR

Belediyedeki taşeron işçilerin sorunlarının devam ettiğini söyleyen Koç, ayrıca şunları dile getirdi: “Çayırova’daki taşeron işçilerin sorunları devam ediyor. AKP taşeron işçilere kadro sözü verdi. Belediyede çalışan 400 işçiden kaç tanesi sendikalıdır, diye soruyorum. Taşeron işçilere verilen kadro sözü boş çıktı. Körfez Geçiş Köprüsü’ne Osmangazi ismi verilirken Hünkar Çayırı’nın satılması isteniliyor. TBMM Başkanı’nın laiklikle sözlerine Türkiye laik, sosyal ve bir hukuk devletidir.”

 

PARKIN İSMİ DEĞİŞTİ

Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Keskin ise sorunlara ilişkin, “Ulaşım genel bir sorun. Bununla ilgili şikayetlerinizi gerekli yerlere iletiriz. Hünkar Çayırı ile ilgili çok bilgimiz yok” dedi. Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. Gündemin ilk maddesinde yer alan İnönü Mahallesi’nde bulunan Atsuzhi Miyazaki Parkı’nın isminin değiştirilip ‘Haymana Parkı’ olarak değiştirilmesi maddesi, oybirliğiyle kabul edildi. Meclisin ikinci maddesinde yer alan Akse, Özgürlük, Emek, İnönü, Yenimahalle, Atatürk ve Çayırova mahalleleri için hazırlanan 1/1000 ölçekli Çayırova revizyon uygulama imar planının görüşülmesinde söz alan SP’li Ali Uçar, şunları dile getirdi:

 

İYİ BİR PLANLAMA

“Bu planlar Kocaeli’ne gidip itirazları devam eden bir konu. İyi bir planlama ile Çayırova’daki sorunlar çözülür. Belediye başkanı bu planlarla ilgili kat artışı vereceğinin sözünü vermişti. Bunun iyi değerlendirilip orada yaşayan insanların sorunları çözülmelidir. Çayırova Belediyesi ile ilgili olarak iddiaların durumu nedir? Bir bilgilendirme olacak mı? Bu haberlerin Saadet Partisi tarafından çıkarıldığını gibi bir duyum var. Eğer bizde bu yönde bir belge varsa bunun hesabını sorarız.” İddialar üzerine söz alan belediye başkan yardımcısı Orhan Keskin, şunları söyledi:

 

MECLİSE SAYGINIZ OLSUN

“Planlarla ilgili olarak kat vermek çok kolay. Bunu yaparken olacak sıkıntıları bilmek gerekir. Her aldığımız karar Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanıyor. Ortaya atılan iddialar ise dün de vardı, bugün de var. Başkanımız gerekli açıklamayı yapmıştır.” Oylanan madde ise oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesindeki ilçede bulunan 187 ada, 5 no’lu parselde imar plan tadilatı yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Hilmi Üsteler Parkı içerisine yapılacak kültür merkeziyle ilgili SP’li Ali Uçar, “Yapılacak olan proje ile ilgili daha detaylı bilgi verilmelidir. Öbür türlü kaldır kolu indir kolu olur. Kanaat oluşturulup bu projeler yapılmalı. Biraz meclise saygınlık olsun” dedi. Komisyon raporu okunarak oyçokluğuyla kabul edildi.

3244 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER