KONGRE İÇİN İMZA VERDİLERSE O KOLTUKTA OTURMAMALILAR

Kongre için imza verdilerse o koltukta oturmamalılar

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, olağanüstü kongre için imza veren ilçe başkanlarının zaten o koltukta oturmamaları gerektiğini öne sürdü

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, MHP’de yaşanan kurultay süreciyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçe başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili Ferit Taşdemir, “MHP Genel Merkezi gerekeni yaptı. Ben de aynı şeyi yapsaydım, imza attım ise bu makamda oturmamam gerekirdi” diye konuştu.

MHP kurultayının 10 Temmuz’da olacağını ifade eden Ferit Taşdemir, “Genel merkezimiz 10 Temmuz’daki kurultayın ikinci bir bayram havasında yapma kararı aldı. O gün tüzük hem de seçimli genel başkan kurultayı yapacaktır” dedi.

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Gebze’nin belediye başkanı Adnan Köşker ve yeğeni ile özel kalem müdürü olan Levent Köşker’den çektiğinin ne olduğunu sordu.

 

Başkanımız biraz kendinizi biraz tanıtır mısınız?

- Gebze Muallimköy doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 20 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen ilçe kongresiyle beraber, MHP Gebze İlçe Başkanı seçildim. O tarihten beri de görevimizi icra ediyoruz. Geçmişte de 5 yıllık ülkü ocağı başkanlığı, 1999-2004 yılları arasında MHP Gebze Belediyesi meclis üyeliği görevinde bulundum. Hareketin 40 yıldır içerisinde olan uzun yıllardan beri de harekete hizmet eden bir ülküdaşım.

 

Son zamanlarda MHP’nin içerisinde yaşananları nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Ülke bir yangın yerine dönmüş durumda. Böyle bir durumda MHP’nin dışarıdan müdahalelerle yön tarif etmek, okyanus ötesi okyanus berisi, içerdeki ve dışarıdaki işbirlikçilerle işbirliği yapanların destekleriyle MHP’ye lider aramak, genel başkan seçtirmeye gayret ve çabası içerisindeler. Bizde ülkücüler bütün bunları görüyoruz. Hareketin lideri şuanda Dr. Devlet Bahçeli’dir ve görevinin başındadır. Olacak olan kurultaya sağlıklı bir şekilde giderek aklıselim bir biçimde kurultayımızı yapacağız.

 

KURULTAY 10 HAZİRAN’DA

Kurultayla ilgili olarak 2 farklı tarih var. Bu durum nasıl çözülecek?

-19 Haziran kurultay tarihi olarak açıklandı. 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kurultay yapılmalıdır diyerek kayyum tayin etti. MHP Genel Merkezi de mahkemenin verdiği karara hukuka olan saygıdan dolayı kabul ettiği ama temyiz hakkını kullanarak Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay kararı beklenmesi gerekirken bu arkadaşlarımız 15 Mayıs’ta ‘Ankara’da salon tuttuk, tüzük kurultayı yapacağız’ deyip tarih vererek bir zorlamada bulunmuşlardır. MHP Genel Merkezi de bu konunun usulsüz olduğunu ve bu toplantının korsan olduğunu açıklayarak İçişleri Bakanlığı ve ilgili yerlere bildirerek gerekli tedbirler alınması istendi. Yargıtay kararından sonra MHP Genel Merkezi Yargıtay kararı gereği 10 Temmuz’da büyük kurultayımızı yapma kararı aldı. O gün hem tüzük hem de seçimli genel başkan kurultayı yapacaktır. MHP’nin bu içinden geçtiği süreci sonlandırması ve bu işin daha fazla gerilmemesi, daha fazla arkadaşlarımız arasında ayrışımlara müsaade edilmemesi adına böyle bir karar alındı. Aday adayı olanların genel merkezin almış olduğu bu karara uymasını istiyoruz. ‘15 Mayıs’ta noter vasıtasıyla tespit ettik, 902 delege geldi’ diyenler, biz de diyoruz ki 902 delege 15 Mayıs’ta gelmişse neden iki defa kongre yapılsın? Bu endişe ve aceleniz nedir?  Niyetiniz üzüm yemek mi bağcı dövmek mi?

 

Kurultay sürecinde Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe başkanları görevden alındı, yerine bazı atamalar yapıldı. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

 -Bu durumu ilk imza verildiği zamanda da söylemiştim, hatta bizim de e imza verip vermediğimiz tartışılmıştı. Dr. Devlet Bahçeli ile yola çıktık ve kongre olana kadar bu böyle devam edecek. Kongre günü hareket, kendi içerisinde bir genel başkan çıkarır ve ona göre biz tavrımızı belirleriz. Biz yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımızla değişmeyiz. Yola çıktıklarını yolda buldukları ile değişenler yolunu da kaybeder, dostunu da kaybeder. Eğer siz bir başka arkadaşımız gelsin diye genel başkanımıza karşı imza vermişseniz, değişimden yanaysanız, değişimden yana olmak demokratik tercihiniz. Ama hareketin hala hazırda lideri Devlet Bahçeli ise siz ben onu istemiyorum anlamına gelecek imzayı atarsanız, o zaman kimin lehine imza verdiyseniz onun yanında olmak zorundasınız. Bu makamın hala temsil hakkı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye ait ise sizde onunla çalışmayacaksanız, bu mevki ve makamlarda durmamız gerekir. Arkadaşlarımız böyle bir yola girdiler, Devlet Bahçeli’yi temsil etme anlamında mevki makamları işgal ettiler. Asli görevlerini yapmadılar. Bunun üzerine genel merkez de siz demokratik hakkınızı kullanarak imza verip genel başkan ile çalışmayacağınızı belirttiniz diyerek, atamalar oldu. Keşke böyle bir şey olmasaydı. MHP Genel Merkezi gerekeni yaptı. Ben de aynı şeyi yapsaydım, imza attım ise bu makamda oturmamam gerekirdi.

 

HASAN SOBA’YA DÜŞMEZ

Gebze’de bulunan Hünkar Çayırı’nın satışı ve son yaşananlarla ilgili olarak siz neler söylemek istersiniz?

-Hünkar Çayırı ile ilgili herkes bir şey söyledi. Satıldı satılmadı, atıldı atılmıyor falan. En son ise Büyükşehir Belediyesi’ne devredilesin denildi. Bunlar ise oraya gidip kurdukları çadırda poz veriyorlar. Ecdadımızın içine düşürüldüğü duruma bakar mısınız? Bu bölgede bakan ve vekiller var. Burada yetkililer çıkıp bir açıklama yapmalılar. Orada bir liman projesi olduğunu herkes biliyor. Ecdat yadigarına sahip çıkmalılar. Burayla ilgili olarak AKP ilçe başkanı Hasan Soba çıkıp açıklama yapıyor. Bu bölgenin bakanın vekilleri var. Bu konuyla ilgili açıklama yapma Hasan Soba’ya düşmez.

 

Gebze’de yapımı durdurulan Bilişim Vadisi’nin son durumu nedir?

-Bilişim Vadisi rant ve soygun vadisi oldu. Muallimköy’de oturanlar mağdur edildi. Orada yıkılmaması gereken binalar yıkıldı. Şimdi ise mahkeme kararıyla yapılan binalar durduruldu. Bilişim Vadisi adı altında milletin yerleri ellerinden alındı. Vatandaşın yerlerini ucuza kapatmaya çalışıyorlar.

 

GEBZE KÖŞKER’LERDEN ÇEKİYOR

Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan İyilik Festivali ile ilgili siz düşünüyorsunuz?

-Bir İyilik Festivali yapılıyor. Nedir bu? Körler sağırlar birbirini ağırlar. İyilik Festivalinden ziyade gelin bir kültür festivali yapalım. O ona, o buna ödül veriyor. Bunun yerine Gebzelilik bilincinin oluşturulacağı etkinlikler yapılmalıdır.

 

Gebze Belediyesi'nin yerel çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Bu konuda sıkıntılar çok. Gebze Eskihisar’da bir gecede konulan balık ekmek teknesi meselesi var. Bu nasıl oldu, ne zaman oldu? Yine Eskihisar’daki Gökdenizcilik meselesi bir muammadır. Gebze Belediye Başkanı, Kent Meydanı’nda elleri arkasında dolaşacağına bu konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorundadır. Gebze Belediyesi işi gücü bırakmış, değnekçilik yapıyor. Gebze’nin trafik sorunuyla ilgili hiçbir plan ve projeleri yok. Kırmızı kar yağınca çözecekler. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve yeğeni olan özel kalem müdürü Levent Köşker, tam bir paparazzi haberleri ile gündemdeler. Adnan Köşker, Levent Köşker, nedir bu Gebze’nin Köşkerlerden çektiği?

6285 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER