METİN GÜRSOY’DAN AKŞENER’E DESTEK

Metin Gürsoy’dan Akşener’e destek

DYP’nin ilimizdeki efsane il başkanlarından olan Metin Gürsoy, MHP Genel Başkan adayı İzmitli Meral Akşener’e yönelik ‘Fethullahçı olduğu’ iddialarına karşı çıkarak, Akşener’e tam destek verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hazırlatılan ve bastırılan “Oyun bozulacak neden?” adlı kitapta Meral Akşener’le ilgili ‘DYP’ye Fethullah Gülen önerdi’ iddialarına DYP’nin eski il başkanlarından Metin Gürsoy’dan açıklama geldi. Meral Akşener’in DYP’den İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğu dönemde il başkanı olan Metin Gürsoy gazetemize yaptığı açıklama şunları söyledi:

“Hürriyet Gazetesi’nde çıkan Meral Akşaner’le ilgili haberleri büyük bir üzüntüyle okudum. 

Meral Akşener benim dönemimde belediye başkan adayımız oldu. Fakat onu Fethullah Gülen değil, partimizin kadın kolları başkanı olan Asuman hanım bize getirdi. 

Partimize bayan aday gösterilim. Burada Leyla Atakan gibi bir bayan belediye başkanı seçildi. Bizim genel başkanımız da bayan. Bu nedenle hem İzmitli hem üniversitede öğretim görevlisi hem de bayan olması nedeniyle bu şekil benim kafama yattı. Konuyu hemen partimizde o dönemde önemli bir isim olan ve aynı zamanda asker arkadaşım olan Rıfat Serdaroğlu’na ilettim, onun da hoşuna gitti.
Kendisiyle Meral hanımı tanıştırdım fakat o dönemde milletvekili arkadaşlarımız ve partideki bazı arkadaşlarımız Meral hanımın adaylığına karşı çıkmalarına rağmen ben direndim.
Ve karlı bir havada kendisini götürüp genel başkanımız Tansu Çillerle tanıştırdım. Olay bundan ibarettir. Meral hanımı bize Fethullah Gülen ya da cemaatten herhangi biri önermedi. Bunlar yakışıksız ve yanlış söylemlerdir. Meral hanım bunları hak etmiyor.”

5723 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER