MURAT KARAYALÇIN, SİRMEN’İ ZİYARET EDECEK

Murat Karayalçın, Sirmen’i ziyaret edecek

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay haftalık basın açıklamasında CHP’nin önde gelen isimlerinden Murat Karayalçın’ın Sefa Sirmen’i ziyaret edeceğini duyurdu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) il başkanı Cengiz Sarıbay haftalık basın açıklamasın il ve ülke gündemine dair pek çok konuda açıklamada bulundu. Sarıbay, tatilde bulunduğu sürede partiyle ilgili basına yansıyan yazılardan Osmangazi Köprüsü’ne, Suriyelilere vatandaşlık verilmesinden Sefa Sirmen’in durumuna kadar birçok konuda merak edilenleri yanıtladı. Osmangazi Köprüsü’nün kimsenin babasının malı olmadığını söyleyen Sarıbay, en yakın zamanda kendisinin de köprüden geçip fotoğraf çekeceğini belitti. Sarıbay ayrıca önümüzdeki Cuma günü Murat Karayalçın’ın Sefa Sirmen’i ziyaret edeceğini duyurdu.

 

BEN DE GEÇECEĞİM

Cengiz Sarıbay konuşmasına basın mensuplarının geçmiş bayramını kutlayarak başladı. Sarıbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ben yokken Osmangazi Köprüsü’nden Bülent Işık isimli bizim meclis üyemiz 06 CHP R18 plakayla geçtiği şeklinde bir yargısız infaz yapılırcasına  sosyal medyadan bir şey oluşmuş.. Ben bunu da doğru bulmuyorum. Bu modern bir köprüyse yapılmışsa bizim paramızla yapılmış, bizim vergilerimizle yapılmıştır. Hiç kimsenin babasının malı değildir. Bende ilk fırsatta 89 lirayı bulursam geçeceğim. Fotoğraf da çektireceğim. Yani biz sosyal demokratlar her şeyin en iyisine layığız. Yani nasıl Sefa Sirmen için AKP’liler 14 senedir barajı pahalı yaptı diyorlarsa biz de halkın parasıyla o yapılan şeyin pahalı olduğuna inanıyoruz ve bunu daima söyleyeceğiz. Nasıl onlar bizim yaptığımız barajdan su içiyorlarsa biz de onların yaptığı köprüden geçeceğiz ama o eleştirilerimize devam edeceğiz.

 

YARIN MİMARLARLA GÖRÜŞECEĞİZ

Bunun dışında il binasıyla ilgili bayramdan önce 2 mimar arkadaşımızı görevlendirmiştik. Onların çalışmaları vardı. Geldiler arkadaşlarımızla gittik. Yer üzerinde o çalışmalarımızla ilgili bilgi aldık tekrar düşüncelerimizi söyledi. Yarın 3 ve ya 4 arasında tekrar gideceğiz.  Bizim o düşüncemize göre önce orasını nasıl böleceğimizi, nasıl kullanacağımızı belirleyeceğiz. Mimarlar bunun dizaynını yapacak. Bizim orada önce düşündüğümüz büyük bir konferans salonu. O salona giriş rahat olsun istemimiz var. Kadın kolları, gençlik kolları, il sekreteri için de odalar yapılacak. Yarın sanıyorum son görüşler alınacak daha sonra onun mali yaptırımını gündeme getireceğiz.

 

ANI DEFTERİ OLUŞTURDUK

Sefa Bey’le ilgili birçok arkadaşımız bana ulaşarak Sefa Bey’i bende görebilir miyim diye izin istiyorlar. Ben de onlara evet size izin alırım diyorum. Fakat orada yüz yüze görüşme ihtimalimiz yok. Orada aramızda bir cam var ve telefon avizesinden konuşulacak ve bu kadar çok insan ziyaret etmek isterse Sefa Bey sürekli 200 metreden gidip gelecek. Gördüğünüz zaman sizin de içiniz götürmeyecek. Ben olabildiğince bu tür ziyaretlerden yana olmadığımı söylüyorum ama buna rağmen gitmek isteyen partili arkadaşlarımız varsa ben izin alacağım savcılıktan diyorum. Bu nedenle biz özel bir defter oluşturduk. Bu deftere sefa Bey’i ziyaret etmek isteyen ve uygun bulmayan veya Sefa Bey’i üzmek istemeyen kişiler yazılar yazacak. Ben sizinle kendi yazdığım yazıyı paylaşacağım. Fakat diğer yazılan yazılar ailesine iletilecek.”

 

GEREKLİ BAŞVURULAR YAPILMIŞTIR

Cengiz Sarıbay’ın anı defterine yazdığı yazı şu şekilde: “Sevgili başkanı Sefa Sirmen’in siyasi ve hukuk dışı bir uygulamayla ceza evine konulması bizleri üzdü. Bu defteri Sefa Sirmen’i ziyaret etmek isteyip izin alamayanlar için, Sefa Sirmen’i cezaevinde ziyaret etmeyi, telefonla camın arasından konuşmayı içine sindiremeyenler için açmaya karar verdik. Eşitlik ilkesine açıkça aykırı olan bu kararın ortadan kaldırılması için Anayasa Mahkemesi’ne gerekli başvuru yapılmıştır. Hukuka inanan bir hukukçu olarak başvuruların olumlu sonuçlanacağına inancımız tamdır.”

 

SİRMEN’İ ZİYARET EDECEKLER

Açıklamalarına devam eden Sarıbay, önümüzdeki günlerdeki programlarından bahsederek, “Ayın 15’inde CHP çalışıyor, Türkiye kazanıyor adlı bir Yasemin Öney Cankurtaran’ın toplantısı var Ankara’da buna ben veya bir arkadaşım katılacak. 9 ve 10 Ağustos’ta il başkanları toplantısı bu defa Çanakkale’de yapacağız sonrasında da miting gibi geniş katılımlı bir toplantı düzenlenecek. Ayrıca Sefa Bey’i ziyaret için gelen üst düzey parti büyüklerimiz oluyor. Onur Hoca yarın gelecekti fakat eşi rahatsızlandığı için iptal oldu. Ama Cuma günü eski genel başkanımız Murat Karayalçın, eski parti meclisi üyemiz Halit Toraman gelecek ve Sefa Bey’i ziyaret edeceğiz” dedi.

Gazetecilerin Suriyelilere vatandaşlık verilmesi hakkında görüşlerini sorduğu Sarıbay, “AKP bunu insani amaçla yaptığını öne çıkaracak fakat bu inandırıcı değil. Biz oranın karışmasına neden olarak bu insanların ülkemize göçmesine sebebiyet verdik. Orayı biz karıştırdık. İsyancılara yardım ettik. O insanların Türkiye’ye gelmesine, mağdur olmasına yol açtık. Bizim bundan sonraki amacımız o insanların mağduriyetlerini gidererek o insanların güle oynaya ülkelerine gitmesini sağlamak. AKP2nin unu yapmasının tek nedeni 1 buçuk milyon oyu olmak. Biz kalifiyeleri alacağız diye bir anlayış yok. Savaştan kaçıp gelmek vatandaşlık almak için yeterli değil. Bunu şiddetle reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

3678 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER