ÖKTEM: İSRAİL MESELESİ OLDU BİTTİYE GETİRİLDİ

Öktem: İsrail meselesi oldu bittiye getirildi

SP Derince İlçe Başkanlığı’nın teşkilat başkanı Aydın Öktem, İsrail konusunun oldu bittiye getirildiğini söyledi

Saadet Partisi (SP) Derince İlçe Başkanlığı’nın teşkilat başkanı Aydın Öktem, haftalık toplantı öncesi basın açıklaması yaptı. İlçe teşkilat başkanı Öktem, şunları ifade etti: İslam alemi ve dünya Müslümanları adına çok ama çok kritik bir süreç yaşanmaktadır ve omuzlarımızda bunun tarihi sorumluluğunu hissetmekteyiz. İşte bu sebepten dolayı; gündemlerin özellikle değiştirildiği, milletimiz ve İslam âlemi için hayati önem taşıyan İsrail meselesinin oldu bittiye getirilmiştir.

 

SÖZDE NORMALLEŞME SÜRECİ
Planlanmış bir şekilde Osman gazi köprü açılışı ve 9 günlük bayram tatili denk getirilerek insanımızın gözünden ısrarla uzak tutulmaya çalışıldığı şu günlerde İSRAİL ile anlaşılmasını hatırlatmanın, vicdandaki kısık sesleri haykırmanın derdindeyiz

Hepimizin bildiği ve kamuoyundan dikkatlice takip ettiği üzere; devletimiz dünyayı kana bulayan, yeryüzünü kendi emelleri ve menfaatleri uğruna yaşanmaz hale getiren, Ortadoğu'da ve ülkemizdeki sıkıntıların başlıca sebebi olan İsrail’le sözde normalleşme sürecine girmiştir.

 

VİCDANLILARA SESLENİYORUZ

Bugün bütün siyasi kimlikleri bir kenara bırakarak soruyoruz. Bu anlaşmanın neticesinde ne kazandık, neyi kaybettik? Aracılığını yapacağımız doğalgazlar, kazanacağımız dolarlar Filistinli kardeşlerimiz kanlarından, Gazzeli bebeklerin masum yüzlerinden daha mı önemliydi? Bir düşünelim: İsrail’in anlaşmadan sonra Kadir Gecesi bombaladığı Gazze'de beyinleri paramparça edilerek şehit edilen bebekleri bizim oraya götüreceğimiz oyuncak yardımları mı kurtaracak? Susturmaya çalıştığımız vicdanlarımıza soralım. Filistin’de nasıl öldürüldüklerini çok iyi bildiğimiz o çocukları yardım filolarıyla gönderdiğimiz oyuncaklar mı yaşatacak? Biz vicdanı olan herkese seslenmek istiyoruz.

 

ZAFER Mİ HEZİMET Mİ?

Bu anlaşma gerçekten bir zafer midir, yoksa hezimetin bir neticesi midir? Bugün milletimiz ve İslam coğrafyasının devletimizden beklediği şey cumhurbaşkanımızın da daha önceden ifade etmiş olduğu üç maddelik şartımızdan taviz verilmemesidir. Nasıl ki; ülkemiz hava sahasını savaş uçağıyla ihlal ettiği için uçağını düşürdüğümüz Rusya'dan ekonomik sıkıntılardan dolayı özür dilediysek uluslararası sularda bütün dünyanın gözü önünde katliam yaparak 10 vatandaşımızı yardım gemisinde şehit eden İsrail herkesin duyacağı bir şekilde özür dilemesidir.

 

MECLİS’TE ONAYLANMASIN
Tanzimat talebi maddemize gelince; şehit olan vatandaşlarımızın ailelerini rencide edici bir şekilde Yahudi vakfı tarafından verilen bir bağış değil; bizzat İsrail hükümeti tarafından verilen tazminat olmalıdır.

Son olarak İsrail’in sadece ambargoyu değil ablukayı da kaldırması gerekmektedir. Sürekli bombalama, kuşatma altında tutulan Gazze bir rahat nefes almalıdır. Buradan bütün milletvekillerimize sesleniyorum. Bu anlaşma mecliste oylanmasın. Oylanacaksa oylamada bu anlaşmaya hayır oyu verilsin. Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz duyarlı davranıp bu anlaşmayı reddetsin. Daha önce sayın cumhurbaşkanımızın öne sürdüğü 3 maddede ısrarcı olunsun.”

2985 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER