SARIDOĞAN; MANEVİYATSIZ GENÇLİK UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR

Sarıdoğan; Maneviyatsız gençlik uçuruma sürükleniyor

SP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sarıdoğan, maneviyatsız yetişen gençliğin uçuruma sürüklendiğini öne sürdü, suç oranlarının bu nedenle arttığını ileri sürdü

Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sarıdoğan, babasının izinde giden genç bir siyasetçi.

Fatih Sarıdoğan’ın babası, geçtiğimiz yıl Körfez ilçe başkanlığı yapan, halen de il yönetiminde yer alan Recep Sarıdoğan.

Babası gibi iyi bir siyasetçi olmak isteyen Fatih Sarıdoğan, gençlerle ilgili ne tür çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Okullarda gençlere dini ve maneviyat bilgilerinin verilmemesi sonucu bugünkü suç oranlarında artış yaşandığını söyleyen Fatih Sarıdoğan, sevgi ve saygı bağlarının koptuğunu da öne sürdü.

 

Sizi biraz tanıyabilir miyiz, Fatih Sarıdoğan kimdir?

-Saadet Partisi Körfez eski İlçe Başkanı ve halen il yöneticisi olan Recep Sarıdoğan’ın 4 çocuğunun en büyüğüyüm. 1991 yılında izmit’te doğdum. Lise mezunuyum ve bekarım. Babamın vesilesiyle küçük yaşlardan itibaren siyasetin içerisinde yer aldım. Bugüne kadar 4 seçim atlattım, üçünde de gençlik kolları başkanı olarak görev yaptım.

 

Neden siyaset, neden Saadet?

-Siyasetle babam sayesinde tanıştım ve insanlara hizmet etmenin bir yolu olduğu için sevdim. Dürüstçe yapılan siyasetin, insanların sorunlarını çözmek, dertlerine derman olmak için bir vasıta olacağına inanıyorum. Bu nedenle ve babamın yaptığı çalışmalar sonrasında, iyi bir şeyler başarmanın, en azından insanlara doğru olanı anlatmaya çalışmanın huzurunu yaşadığını görünce ben de düşünmeden partiye katıldım. Saadet Partisi, siyasetin çirkinliğe bulaşmadan, karalanmadan yapılabileceği ve toplumun saygı duyduğu bir parti. Hangi kesime giderseniz gidin, yaptığınız çalışmanın muhakkak karşılığı vardır ve saygı görürsünüz. Bu nedenle de siyaset için seçilmiş en doğru adresi Saadet Partisi’ni görüyorum.

 

GENÇLERDE GELECEK KORKUSU

Babanı örnek aldın, çalışmalarını nasıl buluyorsun?

-Babam Recep Sarıdoğan; ilçe başkanlığı, milletvekili adaylığı ve şimdi de il yöneticiliğini örnek olacak şekilde başarıyla yürütüyor. Hem siyasette, hem işinde, hem de evde baba olarak benim için çok iyi bir örnek ve bu nedenle aynı çizgide gitmeye, bana öğrettiklerinin üzerine koyarak hedefe ulaşmaya çalışıyorum. Hiçbir zaman siyaseti yaparken ticaretini ya da evde babalık görevini aksatmadı. Her görevi çizgisinde yapmayı başardı, ben de aynı özelliklere sahip olmaya çalışıyorum.

 

Üç dönemdir gençlik kolları başkanlığını yürütüyorsunuz. Peki şuana kadar gençler hakkındaki izleniminiz ne oldu?

-Gençlerin son zamanlardaki en büyük eksikliği maneviyatsızlık ve gelecek korkusu. Çoğu genç geleceğe güvenle bakamıyor ve karşılaştıkları zorluklarla mücadele edemiyor. Türkiye genelinde üniversitelerin artması, eğitim şanslarının çoğalması iyi bir gelişme ama maneviyat boşluğu nedeniyle gençler okuldan sonra hayata atılmada başarılı olamıyor. Maneviyat noksanlığı nedeniyle de gençler; canlı bomba oluyor, 10 yaşında sigara, 11 yaşında alkol, 12 yaşında uyuşturucu kullanmaya başlıyor. İçi boş müfredat nedeniyle milli eğitim bu alanda işe yaramıyor, gençlere faydalı olamıyor. Yine bu zayıflık nedeniyle de evlenmeler azalıyor, boşanmalar artıyor. Gençler daha evlenmeden hazırlık aşamasında faize, borca bulaşıyor. Oysa, evlenecek gençlere yapılacak yardım, bir başka kurum aracılığıyla direk yapılmalıydı. Mevlamın istediği kutsal yuva, istemediği faizlerle kuruluyor ve sonuçta yuvalar uzun süreli olmuyor.

 

HUZUREVLERİNE GEREK KALMAZ

Körfez için düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Körfez Belediyesi’nin Yarımca’da huzurevi projesi var, oysa biz maneviyata yönelik çalışmalar beklerdik. Maneviyatı güçlü bir toplum yetişse, huzurevlerine de gerek kalmaz. Hasta olan bir kişinin tedavisi yerine ona son mekanı hazırlanıyor. Körfez’de gençlere maneviyatı artıracak eğitimlerin yapılacağı yerler yapılmalı. Yeni Yalı ve Mimar Sinan’da da bu tür projeler konuşuluyor ama sayıları daha da çok olmalı ve bu bilgi evlerinin başında da iyi hocalar bulunmalı.

 

Gençler gelecek korkusu yaşıyorsa eğer bunun için neler yapılmalı?

Başta gençlerimiz olmak üzere gelecek korkusu yaşıyoruz. İşsizlik oranı artıyor, ekonomik sıkıntı büyüyor ve manevi boşluk nedeniyle bu sıkıntılar daha da artacaktır. İleride birbirine düşman olan gençler yetişecektir. Tam aksine, aynı havayı soluyan, aynı ortamda yaşayan ve birbirini seven nesle ihtiyacımız var. Kur’an-ı, Allah korkusunu, günahı, sevabı bilmeyen bir gençlik arttıkça; tacizler, cinayetler, hırsızlıklar da artmaktadır. Yasalarla, hapis cezalarıyla gençliği doğru yola sokamazsınız, maneviyat eğitimini verirseniz zaten her insan kendine çeki düzen verir. Baştaki büyüklerin örnek olmaya başlamasıyla kaybedilmeye başlayan yeni jenerasyon düzene girer ve ardından gelecek olan nesille de Türk toplumu örnek bir halk olur.

 

HAKKA HİZMET İÇİN

Sizde ticaretle uğraşan birisi olarak bu durumu nasıl görüyorsunuz, sıkıntı var mı?

-Babamdan aldığım eğitimle, Derince’deki işyerimde ticarete devam ediyorum. İçinde bulunulan ekonomik sıkıntı, ödeme sorunları nedeniyle ticarette sıkıntılar yaşanıyor. Ancak, bugüne kadar izlediğimiz çizgi sayesinde fazla sıkıntı yaşamadan, babamdan aldığım emanetin üstüne daha da koymaya çalışarak faaliyete devam ediyorum. Doların artışı, alım gücünün düşmesi piyasada gözle görülür bir sıkıntı yaşatıyor. Eğer çalışanlara iyi ücretler verilseydi bu sıkıntılar hissedilmezdi ama bu yapılmıyor.

 

Biraz da yaptığınız çalışmalardan bahsedelim....

-Mahallelerde gençlerin eğitimi için üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ev sohbetleri ve küçük toplantılarla mahalle gençleriyle sohbet edip, onların sıkıntılarını not alarak çözmeye gayret ediyoruz. Düzenlediğimiz eğitim toplantılarıyla da gençlere katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. Şu ana kadar gençlerden büyük ilgi gördük. Hiçbir toplantımıza kimse gelmemezlik yapmıyor. Bozulan gençliğin, maneviyatı zayıflayan ve uçuruma doğru giden yeni neslin, daha sağlam temeller elde etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim verdiğimiz eğitim dalga gibi yayılırsa daha da yeni alanlara ulaşır ve İnşallah hedefimiz gerçekleşir. Bunları yaparken de siyasi amaçla değil, halka ve hakka hizmet amacı taşıyarak hareket ediyoruz.

5195 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER