'ŞOV YAPMIYORUZ' DEDİ, KOCAELİ İLE LONDRA'YI KIYASLADI

'Şov yapmıyoruz' dedi, Kocaeli ile Londra'yı kıyasladı

AKP 87’inci il danışma meclisi yerel yönetimler şurası başladı. Toplantıya çok sayıda partili katıldı

AKP 87’inci İl Danışma Meclisi Yerel Yönetimler Şurası Antikkapı Restoran’da başladı. Şuraya; AKP Kocaeli milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Sakır, Zeki Aygün ve İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları başkan vekili Emine Okanalp ve 12 ilçenin başkanlarıyla kadın ve gençlik kolları temsilcileri katıldı. Toplantıda İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nde 2 yıldır yapılan icraatları ve yapılması düşünülen projeleri anlattı.

 

BİRÇOK SÖZÜ YERİNE GETİRDİK

Danışma meclisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP il Başkanı Şemsettin Ceyhan,’’Mart ayında danışma meclisi toplantılarımızı sona erdiriyoruz. Neler yaptık, neler yapacağız. Seçim beyannamesinde söz verdiklerimizin ne kadarını gerçekleştirdik bunları müzakere edeceğiz. Yeri gelmişken hemen hemen bütün ilçe başkanlarımızın sunumlarına katıldım. Bütün belediye başkanlarımız iki seçim atlatmamıza rağmen gördük ki beyannamemizin birçok sözünü yerine getirmişiz. Tüm teşkilatımıza yürekten tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. Diğer yandan teşkilat çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Salı günleri ilçelerimizin kanaat önderlerini ziyaret ediyoruz. Belediyelerimizi, mahalle başkanlarımızla sürekli toplantılar yaparak gerekli istişareleri yapıyoruz.Adım atılması gereken hususlarda adımlarımız atmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

YATAN İL TEŞKİLATI OLMAYACAĞIZ

Ceyhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ’’Bizler seçimden sonra dedik ki yatan bir il teşkilatı olmayacağız. Seçimden zaferle çıkmamıza rağmen yapmış olduğumuz çalışmaları STK’larımızla paylaşıyoruz.Bu STK ziyaretlerini yapmaya da devam edeceğiz.En önemli çalışmalarımızdan bir tanesi üye güncelleme çalışmasıdır.Kocaeli’de şu anda 267 bin üyemiz var.Şu an itibariyle yaklaşık yüzde 48 üyemizin güncelleme çalışmalarını tamamladık.Mayıs ayından güncelleme çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.Bu işler alanda çok zor.Burada konuştuğumuz kadar kolay değil.Her ay TPS sisteminde göreve geldiğimiz 13 ayda 12 defa Türkiye birincisi olduk.Şubat ayında da 87 buçuk puanla yine ülke birincisi olduk.972 ilçenin içerisinde yine birinci olan ilçe Kartepe teşkilatıdır.Tebrik ediyorum.Türkiye’nin ikincisi de Başiskele oldu.

 

BAŞKA BİR HÜKÜMET...

Nisan ayında eğitimler başlıyor. Sabah ve öğleden sonra 3 saatlik bir eğitime tabi tutacağız.İdeal teşkilatçılık, yeni anayasa ve başkanlık modelleri, üçüncü konu güncel konular olacak.2 Nisan’da eğitimler başlıyor.Mustafa Ataş ilk dersi verecek.2500 civarındaki teşkilat mensubumuzu eğitmiş olacağız.İki gün önce Ankara’daydık.Başbakanımız Kocaeli teşkilatlarının enerjisine her zaman değiniyor.Beyannameler konusunda hizmetlere dikkat ediyoruz.Şu an itibariyle vaatlerimizin yüzde 100’ünü tamamladık.Başka bir hükümetin bu kadar şeyi 30 yılda yapamazdı.

 

YAZICIOĞLU'NU UNUTMADI

Emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik.720 bin taşeron işçisinin kamuda istihdamını sağlayarak beyannamedeki sözümüzü aştı. Türkiye terörle mücadelesine devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz can siperine mücadele ediyor. Bayrak için şehit olmuş kardeşlerimize Allah’tan rahmet temenni ediyorum. Şehir merkezine patlatılan bombalarda hayatını kaybeden vatandaşlara da rahmet diliyorum. Yeter ki kara propagandaya teşkilatlarımız teslim olmasın. Bugün Muhsin Yazıcıoğlu ağabeyimizin vefatının 7. yıldönümü. Bu millet için canını vermiş tüm siyasi kadrolara Allah’tan rahmet diliyorum."

 

BÜTÇENİN ÇOĞU EĞİTİME…

Toplantıda söz alan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başladı. Şeker şunları söyledi: “Geçen hafta bütçe görüşmelerimiz bitti. 570 milyar TL’lik bir bütçeyi onayladık. Bu bütçenin en büyük kısmı tamamıyla yatırımlara gidiyor. Yani ülkemizde yaşayan insanların refah seviyesini yükseltmek için harcanıyor. AKP’den önce bunlar faiz ödemesine gidiyordu. İnsana yapılan yatırımları bu bütçede çok önemsedik. O yüzden bütçemizin çoğunu eğitime ayırıyoruz. Bütçeden eğitime ayrılan pay 109 milyar TL. İkinci en yüksek pay ise 95 milyar TL’yle sağlık sektörünün. Onayladığımız bütçeyle birlikte sizlere vaatlerimiz de vardı. Bunların bir kısmını bütçeyi görüşmeden yaptık. Bu ay sonunda yüzde 100’ü tamamlayacağız. Söz verip yerine getirmek büyük maharet. 65 yaşını doldurmuş insanların maaşları çocukları işe girilince kesiliyordu artık kesilmeyecek. Bir yasal düzenlemeyle staj yapan öğrencilere ücret ödenmesi zorunluluğu getirilecek ve devlet buna katkı sağlayacak.

 

CHP’LİLERE GÖNDERME

Genel merkez olarak Türkiye çapında güzel bir çalışmayı başladık İnşallah önümüzdeki ay Kocaeli’de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğinde gençlik kurultayı yapacağız. Kocaeli teşkilatları Türkiye genelinde parmakla gösterilen ve genel merkez tarafından takdir edilen bir teşkilat. Bu guru verici bir durumdur. Bu çalışmaları dışarıdaki CHP’liler de duymalı. Geçen mecliste bir CHP’li arkadaş, Kocaeli’de hiçbir şeyin yapılmadığını söylüyor. Sanırım o arkadaş Kocaeli’de yaşamıyor. Gidince ona gereken cevabı vereceğiz. Onlarda böyle bir hastalık var, çalışmaları inkar ediyorlar."

 

FEDAKARLIKLA BURALARA GELDİK

Ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şu ifadelere yer verdi “Bugün eşraflarımız bizden hesap soruyor iki yıldır ne yaptın diyor. Kitapları dağıttık ama bakalım şimdi kitabın neresindeyiz. Bunu hem halkımıza hem de size anlatacağız.  Siyaset ciddiyet ister, fedakarlık ister. Biz bu fedakarlığı yaptık ki buralara kadar geldik. Bugüne kadar benimle beraber olduğunuz için tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum.  Hepinize namazlarımda dua ediyorum. En önce Türkiye’nin ufkunu açan Cumhurbaşkanı’mızdan Allah razı olsun. Onun yaptığı fedakarlığın yüzde birini yapamayız.

 

VAATLERİMİZİN ARKASINDAYIZ

2014 Belediye Başkanlık seçimlerinin üzerinden bugün itibarıyla 2 yıl geçti. Bu süre zarfında, hemşerilerimize verdiğimiz bütün sözler için canla başla çalıştık. Ne vaat ettiysek bunun arkasındayız. Bugün burada bunun hesabını veriyoruz. İki yıl gibi kısa bir sürede seçim öncesi vaatlerimizin yüzde 77’sini ya tamamladık ya da tamamlamak üzere çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ayrıca seçim kampanyamızda hiç dile getirmediğimiz pek çok yatırımı da bu arada hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vaatlerimizin geri kalan yüzde 23’ünü de projelendirme çalışmaları sürüyor. Vaat ettiğimiz süre içerisinde gece- gündüz demeden çalışıyoruz. Ülkemizin 2023 ve 2071 vizyonuna uygun olarak vatandaşlarımıza söz verdiğimiz bütün işleri Allah’ın izniyle tamamlama azmindeyiz. Birazdan sizlerle,  Hangi işte, hangi aşamada olduğumuzu detaylarıyla paylaşacağım. İki yılda yapılan yatırım 2 milyar 255 milyon TL. Bunun büyük bölümünü bütçemizle yapıyoruz. Bir kısmını da iş adamlarımızla beraber yapıyoruz. Yılda en az 100 trilyonluk yatırımı iş adamlarımızın katkısıyla yapıyoruz.

 

EN ÖNEMLİ VAAT METRO

En önemli vaadimiz metro. Toplu taşımada değişim yapacağız dedik.  Büyükşehir belediyesi olarak en önemli işimiz metro, yerin altını kullanarak büyük ölçüde İstanbul’da Ankara’da Londra’da Paris’te olduğu gibi bizi ulaşımda başka bir sistem ileri götürmez. Kavşaklar bize yetmez. İnsan vücudundaki kan dolaşımı gibi uyumlu ulaşım ağı yapmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İkinci çalışmamız da Darıca, Gebze OSB’lerle birleştireceğiz. Bunlar uzun süre isteyen işler.

 

2017’DE TRAMVAY VAADİ

Kocaeli’nin 25 yıllık hayali olan hafif raylı sistemde geri sayım devam ediyor. Otogar ile Sekapark arasında çift hatlı olarak yol alacak Akçaray tramvay hattında rayların döşenmesine başlandı. 2017 yılında Kocaeli halkı, tramvayla yolculuk etmenin keyfini yaşayacak. Yine 2 yıl gibi kısa zamanda Yüksek Hızlı Tren, İstanbul-Adapazarı arası banliyö hattı hayata geçti.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Otoyol bağlantılarına önem veriyoruz. Tüm ilçelerimizin otoyol bağlantıları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çayırova Yenimahalle kavşağı bunlardan biri. Kuzey Marmara otoyolu proje çalışmaları devam ediyor. Deniz ulaşımında her gün 90 sefer yapılıyor.İzmit Outlet Kavşağı ve Dilovası Eynerce Kavşağı gibi 7 adet kavşakta çalışmalar devam ediyor. 12 adet köprülü kavşak ve tünel geçişinin ise proje çalışmaları devam ediyor. Yeni valilik binasının önünde güzel bir köprü yaptık ismi de Necmettin Erbakan Köprüsü olacak. Büyüklerimizin isimlerini yaşatıyoruz. Biz vefamızı her zaman her yerde göstereceğiz. Outlet kavşağında çalışmalar devam ediyor. Nerelerde köprülü kavşak yapılması gerekiyorsa oralarda kavşak yapacağız. Sakıp Sabancı dediğimiz Symbol alışveriş merkezi önündeki kavşağı Sabancı ailesi çok büyük fedakarlıkla yaptı. Bizden hiçbir şey beklemedi. Bunu da buradan ilk kez açıklıyorum kavşağa Sakıp Sabancı’nın adını veriyoruz. Yeni stad da yapılıyor. Büyükşehirin ilk viyadük çalışması olan Derince Alternatif Yolu’nun 4. etabında projeyle ilçenin iki mahallesi birbirine kavuştu. Köylerimizin pırıl pırıl yolları var. Artık eskisi gibi değil. Londra da olmayan asfalt yapıyoruz. Hedefimiz bizim köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel olması. Artık kentten köye göç başlayacak. Karayolları bile böyle yollar, viyadükler yapamıyor. Biz fazla şov yapmadığımız için vatandaş belediye yatıyor zannediyor. Biz yaptık bunları, bizde bereket var.

 

18 KOBİS İSTASYONU VAR

 Kobis Kocaeli sınırları içerisinde kent içi erişimi kolaylaştırmak, toplu taşıma sistemlerini besleyici nitelikte ara imkânlar oluşturmak, çevresel ve sürdürülebilir bir ulaşım aracının kullanılmasını özendirmek için geliştirilen bir sistemdir.  Köseköy, Alikahya, Yıldız Konutları ve Yahya Kaptan'dan başlayan ve Plaj Yoluna kadar devam eden 18 adet istasyon bulunmaktadır. İstasyonlularımızda  en az 8 en fazla 15 olmak üzere 208 bisiklet park ünitesi bulunmaktadır. Herhangi bir istasyondan alınan bisikleti istediğiniz bir başka istasyona teslim edebiliyordunuz. Yürüyüş, bisiklet yolu ve sahil projelerinde Büyükşehir’in hızı hiç kesilmedi. İzmit Sahil Yürüyüş Yolu, Çayırova Çağdaşkent Yürüyüş Yolu, Karamürsel Dereköy Yürüyüş Yolu, Kandıra-Kefken Orman Kampı Yürüyüş Yolu vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. 12 ilçede kent meydanları kurma çalışmaları kapsamında Dilovası Belediye Binası ve Kent Meydanı tamamlandı. Karamürsel ve Başiskele’de inşaatlar son noktaya geldi. Kartepe ve Kandıra kent meydanları da projelendirildi ve çalışmalara başlanacak. Kocaeli’nde herkesin başını sokacağı bir evi olması için Kent Konut’un projelerini kesintiye uğratmayan Büyükşehir, İzmit Tuana Evleri’nin 1. etabını tamamladı, 2. etap ile Derince Çınarlı Kent Evleri devam ediyor.

 

ÇEVREYE YATIRIM SÜRÜYOR

Çevrecilikte zirveye yerleşen Kocaeli’nin burada kalması için çalışmalar da devam ediyor. Ağaca, yeşile, doğaya bizden daha fazla önem veren belediye yok. Körfez Hereke Sahil Kampı ve Karamürsel Sahil Düzenlemesi, Kandıra KerpePaşaağzı Sahili, Gebze Tatlıkuyu Vadisi, İzmit Sekapark 3. Etap tamamlandı. Dilovası Bayraktepe, Başiskele Aytepe Diriliş Kampı, Gebze Beylikbağı Kent Ormanı ve Kandıra Kerpe Sahili’nde çalışmalar devam ediyor ve bu yaza yetiştirilmesi planlanıyor. Ayrıca Kandıra Miço Koyu’nda ise bu yaza bir kadınlar plajımız yer alacak.

 

ALT YAPI İHMAL EDİLMEDİ

Şehrin kılcal damarlarını oluşturan alt yapıda ihmal edilmedi. 2 yılda içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyondan oluşan 1.093 kilometre alt yapı çalışması yapıldı. İçme suyu SCADA’da istasyon sayısı 32’den 206’ya çıktı. Gölcük’ün Siretiye ve Şevketiye köylerine içme suyu arıtma, Gebze’nin Balçık köyüne biyolojik arıtma tesisi kuruldu. Dilovası ile Başiskele Kullar’da atıksu arıtma tesislerinin inşaatı devam ediyor. Atık suyun geri kazanılıp sanayiye verilmesi için İzmit ve Körfez’de grisu tesisleri hayata geçirildi. 7’den 70’e Kocaeli halkına hayatın her alanı da hizmet eden Büyükşehir Belediyesi olarak; 6. Sınıflara Tablet Bilgisayar Dağıtımı, Kocaeli Kitap Fuarı, Bilgievleri, KO-MEK, Annelere Süt, Engelli Nakil Servisi, Hasta Nakil Servisi, Gıda ve Giyim Tanımlı 41 Kart, Köylere Ortak Fırın gibi sosyal projeler devam ettik. Kocaeli gençliğine kılavuz olma amacıyla çıkılan yolda hayata geçirilen Akademi Lise ise lise öğrencilerine hem üniversiteye hazırlanma imkanı sunduk, hem de yuva sıcaklığında hizmet verdik. Ayrıca Kartepe Uzuntarla mevkiinde doğal hayvanat bahçesi projesi gerçekleştireceğiz. Halka hizmet hakka hizmettir anlayışıyla çıkılan kutlu yolda; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizi dünya çapında bir vizyona kavuşturma hedefi, yeni projelerle ivme kaybetmeden devam edecek.”

 

5887 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER