SP İZMİT’TE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

SP İzmit’te kongre tarihi belli oldu

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy gerçekleştirdiği basın açıklaması ile Saadet Partisi İzmit İlçe Kongresi’nin tarihini kamuoyu ile paylaşarak partilileri kongreye davet etti

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy gerçekleştirdiği haftalık basın açıklamasında Saadet Partisi İzmit İlçe Kongresi’nin tarihini kamuoyu ile paylaştı. Parti binasında gerçekleştirilen açıklamada konuşan Gürsoy, “Haziran 2016 Cumartesi günü saat 18.30'da Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde yapılacaktır. Yapılacak kongremizin İlçemiz hakkında hayırlı olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

YÖN VERİCİ

Gürsoy, “Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı olarak geçtiğimiz haftalarda kongre sürecimizi başlattığımızı ve Ramazan ayından önce kongreye gideceğimizi sizler aracılığıyla insanımıza duyurmuştuk. Saadet Partisi ülke ve yerel siyasette pusula olan bir siyasi partidir. Bugüne kadar ortaya koymuş olduğu hiçbir siyasi hamle afaki değildir, her siyasi hamle yön verici, tamir edici, ufuk çizici bir tavırla ortaya koyulmuştur” dedi.

 

ERGENEKON TUTUKLUSU KALMADI

“Geçmişten günümüze hem genel siyasette, hem de yerel siyasette eleştiri getirdiği hemen hemen her konuda haklı çıkmış bir siyasi partidir Saadet Partisi” diyen Gürsoy, “Yakın tarihimize bakacak olursak Ergenekon operasyonlarında hükümete uyarılarda bulunmasının ardından Ergenekoncu ilan edilen Saadet kadroları, yıllar sonrasında haklı çıkmış ve hiçbir Ergenekon tutuklusu kalmamıştır” diye konuştu.

 

HAKLI ELEŞTİRLER

Sözlerine eleştiriler ile devam eden Gürsoy, “Suriye'de savaşın başlamasıyla kardeşkanının dökülmesine mani olunması gerekliliğini vurgulamasının karşısında Esedci ilan edildi Saadet kadroları. Ne yazık ki mevcut Başbakan Yıldırım savaşın başlamasından beş buçuk yıl sonra ‘Bu anlamsız savaş yüz binlerce kardeşimizin hayatına mal oldu’ diye anlamsız bir açıklama yapmıştır. Bu iki konuda olduğu gibi birçok hususta Saadet Partisi kadroları haklı eleştiriler yapmıştır. Kişilerle değil fikirlere eleştiriler getirmiştir” şeklinde konuştu.

 

4 HAZİRAN

Gürsoy, “Yerel siyasetin de her daim nabzını tutmuş, her daim iddialı hamleler yapmıştır. Kocaeli’de de güçlü bir duruş sergileyen Saadet Partisi İzmit İlçemizde de her daim güçlü bir teşkilat yapısı ortaya koymuştur. Zafer Mutlu Bey'in İl Yaklaşık üç aylık süreçte güzel çalışmalar ortaya koyduk, biryandan da kongre sürecimizi yürütmesi için kongre heyeti tertip ettik. Kongre heyetimizin almış olduğu karar gereği İzmit İlçe Kongremiz 4 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 18.30'da Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde yapılacaktır. Yapılacak kongremizin İlçemiz hakkında hayırlı olmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

KRİZ YAŞANMAZ

“Kongre'nin tek adaylı olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten İlçe Başkanı Gürsoy, Milli görüş partilerinde kongreler her zaman tek kongreli olur. Bizde tek liste olması için çalışıyoruz. Biz çalışmalarımızı tek liste olarak yapıyoruz ama kongre günü karşımıza bir liste daha çıkarsa da ona göre çalışmalarımızı sürdürürüz. Partimizde kriz yaşanmaz. İki liste durumuna il başkanlığı müdahale etme yetkisindedir. Genel merkez tarafından bizlere görev verildi” diyerek sözlerini noktaladı.

4632 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER