TAHTALI: TOPYEKÜN SEFERBERLİK İLAN ETTİK

Tahtalı: Topyekün seferberlik ilan ettik

SP Körfez İlçe Teşkilatı’nda teşkilatlardan sorumlu başkan Mehmet Ali Tahtalı, tüm mahallelerde yöneticileri ve müşahitlerini çalışmalara dâhil ettiklerini söyleyerek, “Topyekün seferberlik ilan ettik” dedi

Saadet Partisi (SP) Körfez İlçe Teşkilatı’nda teşkilatlardan sorumlu başkan olan Mehmet Ali Tahtalı’yla ülke ve kent gündemine dair konuştuk. Tahtalı, yaşanan terör olaylarını ve son olarak da Ankara’da 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı değerlendirerek, “Ben o güne Kara Pazar adını verdim. Allah bir daha Türk halkına ve İslam Alemi’ne Kara Pazar’lar yaşatmasın, insanlar bu kadar acımasızca ve kalleşçe yapılan saldırılarla can vermesin” dedi.
Mehmet Ali Tahtalı, değerlendirmesinin bir bölümünde de esnafın içinde bulunduğu ekonomik zorluklara değinerek, “Daha önce de kriz olarak adlandırılan sıkıntılı dönemler yaşadık. Ancak, ilk kez bu kadar sıkıntılı döneme şahit oluyoruz. Esnaf, yıllık ve ya aylık değil günlük yaşamaya başladı. Hiç kimse yeni girişimde bulunamıyor, ilerisini göremiyor, günü kurtaran kendisini şanslı sayıyor. Çek ve senet ödemek için esnaf bir birinden para alarak, aralarında günlük borç çeviriyorlar. Bu durum düzelmezse birçok esnafın sonu hüsran olacaktır” ifadelerini kullandı.


Siyasetin içinden biri olarak ülke gündemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

-İlk önce buraya kadar geldiğiniz ve hem esnafın, hem de siyasetçinin sesi olduğunuz için size ve Bizim Kocaeli ailesine bu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Pazar günü kara bir gündü ve 37 insanımız öldü. Öncelikle Ankara’nın, sonra ülkemizin başı sağ olsun. Bu üzerimizde dolaşan kara bulutların bir an önce aydınlığa kavuşması için Allah’a dua ediyoruz. Kanlı bir pazar yaşadık ve tekrarının Allah bir daha ne bize ne de hiç kimseye ve İslam Alemi’ne yaşatmasın. Bu ülke ve topraklar hepimizin, başından beri savunduğumuz, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla hareket edilirse, büyüklerimizin bu işin üstesinden geleceğine inanıyoruz. Bu gün terörü Güneydoğu’dan ziyade Ankara’da aramalıyız. Çeşitli ülkelerin ajanları Ankara’da cirit atıyor. Bu olayları yalnızca bir parti idare edemez, Amerika ve Siyonizm işin içinde. Türkiye’de 54 tane NATO üssü var. Bu üsler ne yapıyor, kime ne tür erzak, malzeme, lojistik destek sağlıyor. Bu üsler kapanmazsa, destekler bitmezse Türkiye’de terör bitmez. Hükümet bir an önce aklını başına almalı, Ortadoğu siyasetini yeniden gözden geçirmeli. Bu olayları, MOSSAD, KGB gibi oluşumlar destekliyor ve ülkenin karışmasının istiyorlar.

 

Saadet Partisi Körfez’de nasıl bir teşkilat çalışması takip edecek?

-Saadet Partisi olarak geçmişten gelen bir çalışma metodumuz var. Bu metot dünyanın iktidarına sahip olmaya aday. Bizim teşkilatımızda yapımız hiyerarşik düzen içinde gider, yani üstten aşağı kurulur, alttan yukarı çalışır.  Bir mahallenin en ücra köşesindeki sandığı o görevli arkadaşım bilir ve seçim zamanı değil, her zaman çalışacak şekilde aktif olarak sahada faaliyet halinde olur. Yeni dönemde, 20 mahalle ve 16 köyün temsilcilerini tekrar gözden geçirecek, tekrar yanlarına yardımcı yönetimler oluşturacağız. Bu şekilde sandık bölge çalışmaları düzenleyip, komisyonlar oluşturarak çalıştıracağız. Daha önce eski ilçe başkanımız Recep Sarıdoğan döneminde de olduğu gibi, yeni seçilen ilçe başkanımız Ömer Faruk Coşkun’la uyumlu, hummalı bir çalışma seferberliği başlattık. Yine hanım kollarımız, gençlik yapılanmamız ve beraberinde tüm teşkilat yönetimi ve organlarımızla sonuna kadar çalışacağız. Bu dönemde değişiklikler de yaşanacak. Tüm mahalle yöneticilerini, görevlilerini, baş müşahitleri, çalışmalara dahil ederek, top yekün bir seferberlik ilan ettik.

 

Şu anda bir seçim olsa hazır mısınız?

-Saadet Partisi olarak biz seçimden hemen bir gün sonrası çalışmalarımıza devam ediyoruz ve daima hazırız. Tüm yönetimimiz, üyeler, hanımlar, gençler ve yaşlılarla cihat anlayışı içinde, Refah Partisi ruhunu yeniden canlandırarak çalışıyoruz. Şu anda seçim olsa, Saadet Partisi her zaman olduğu gibi sahada kazanan parti olur. Hiçbir seçim kaybetmedik ve daima kazanan taraf olduk. Bundan sonra da kazanan yine biz olacağız. Saadet Partisi olarak hem Körfez’de, hem ilde hem de ülke genelinde çalışıyoruz, dünde çalıştık, bugün de çalışıyoruz, yarın da yine çalışan tek parti olacağız, halka doğru bildiklerimiz anlatmaya devam edeceğiz. Biraz evvel de belirttiğim gibi seçim yok ama 20 mahalle ve 16 köyde teşkilatlanmamız tamam. Hiçbir parti bizim gibi çalışamaz, çalışamıyor. Bizim bir idealimiz var ve bunun için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

 

Bir esnaf olarak şu andaki ekonomik durumu anlatır mısınız?

-Esnaf en kötü dönemini yaşıyor. Yılı, ayı değil günü hesaplayarak kurtarmaya çalışıyor. Tekstilci elindeki malını değerinin altında vererek, nakit parayla işini çevirmeye çalışıyor. Esnaf kampanyalar düzenleyerek, günlük olarak bir birlerinden borç para alıp nakit çevirerek çarkı döndürmeye çabalıyorlar. Dükkan açsa da açmasa da günlük gider en az 100 lira olarak haneye işliyor. Esnafa can simidi adı altında krediler veriliyor ama bu can simidi olmuyor, borcu borçla kapatarak, daha çok batmasına neden olunuyor. Allah, hiç bir esnafımızı kredi almak zorunda bırakmasın. Bıraksınlar kredi vermeyi, halka para verilirse bu esnafa gelir ve yaşanan krizden kurtuluruz. Balık vermesinler, balık tutmayı öğretsinler. Halka odun, kömür, makarna adı altında sosyal yardımlar yapılıp, insanlar rencide edilmemeli, iş imkanı, gelir imkanı sağlanarak yaşamaları temin edilmelidir. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.

 

Mehmet Ali Tahtalı kimdir?

Mehmet Ali Tahtalı, 1972 Gümüşhane doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası olan Tahtalı, 30 yıldır Körfez’de ikamet ediyor. 25 yıllık esnaf olan Mehmet Ali Tahtalı, Tütünçiftlik Ağadere Caddesi’nde Tahtalı Tuhafiye adlı işyerinin sahibi ve 20 yıldır da tekstil alanında hizmet veriyor. Geçen dönemde, İlçe eski Başkanı Recep Sarıdoğan’la birlikteyken de Teşkilat Başkanı olan Mehmet Ali Tahtalı, yeni başkan Ömer Faruk Coşkun’la da aynı görevi sürdürüyor. Mehmet Ali Tahtalı, aynı zamanda Gümüşhaneliler derneği üyesi.

2129 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER