TARHAN'DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A: SAHTEKAR DİKTATÖR!

Tarhan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Sahtekar diktatör!

CHP Başiskele Danışma Kurulu’nda konuşan milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sert konuştu

CHP Başiskele İlçe Danışma Kurulu Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Danışma Kuruluna Başiskele pati üyelerinin yanı sıra; CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Saymanı Hüseyin Acurman, da katıldı. Salona çiçeklerle giren partililer, ellerindeki çiçekleri salondaki partililere verdi. Danışma kurulunda 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan da anıldı.

 

DENİZLER’İ ANDI

Danışma kurulunda konuşan CHP Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, sözlerine Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anarak başladı. Keskin, “Başiskele’de CHP İlçe Örgütü olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, yönetim kurulu ve parti üyelerimizle canla başla çalışıp, iktidar yürüyüşündeki yol haritamızı belirlemeye çalıştık. Fakat bu yolda sizlerin de destekleri ve olumlu, olumsuz eleştirilerine ihtiyaç duymaktayız” dedi.

 

MALATYA DAHA İLERİ

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan sözlerine Anneler Günü’nü kutlayarak başladı. Tarhan şu ifadelere yer verdi: “Ben milletvekili olarak Malatya’dan sorumluyum. Malatya denince akla köyler gelir ama siyasal anlamda Malatya İstanbul ve Kocaeli’den daha iyi. Orada danışma kurulu sonrasında öyle sorular geliyor ki cevaplamakta zorlanıyoruz. Ama batıya geldiğimizde biz konuşuyoruz konuşmadan sonra gelen sorular sadece ben neden delege olmadım, neden sayman olmadım. Biz bu meclisleri görüş almak için yapıyoruz.

 

YOKSULLARA BAK

Bakıyorum her yerde cumhurbaşkanının posterleri var. Buradan Büyükşehir Başkanı'na sesleniyorum. İçinde biraz inanç varsa git Serdar Mahallesi’ndeki yoksullara bak, Gebze’nin arka sokaklarındaki yoksullara bak sende biraz vicdan varsa o yoksulların haklarını Cumhurbaşkanının posterini yapmak için kullanmazsın. Hem belediye borçlu diyorsun hem de boy boy poster yaptırıyorsun.

 

YALANCI

Diyorlar ki siz bizim sunduğumuz anayasaya evet demezseniz seçime gideriz. Milletvekillerini de tehdit ediyorlar. Bu yüzden CHP’lilere çok görev düşüyor. Türkiye’nin tek sorunu var o da bu padişahlık sisteminden kurtulmak. Genel başkanımız Erdoğan’la ilgili video seyrettirdi ‘ben 12 Eylül’den önce çok çalışmaktan eve gidemiyordum, büyük kızım baba seni göremiyoruz diye not yazmış’ diyor ve ağlıyor, büyük kızı 12 Eylül’den sonra doğmuş. Böyle bir sahtekar diktatörle, böyle bir yalancıyla mücadele ediyoruz.”

 

DAVUTOĞLU’NU SAVUNMUYORUZ

Daha sonra söz alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Geçen Cuma bir basın açıklaması yaptık. Arkadaşlardan değerli bir eleştiri aldım. Davutoğlu’nu savunuyoruz gibi bir şey anlaşıldı. Biz Davutoğlu’nu değil parlamenter sistemi savunuyoruz. Biz Sayın Davutoğlu’nu ciddi bir Başbakan olmadık. Müsamere Başbakanı diyorduk. O da bunu kabul etti ilkokulda müsamerelerde Başbakan oluyordum dedi. Şimdi bu müsamere Başbakanı gitti. Yeni bir müsamere Başbakanı gelecek. Ülke çok kötü bir yöne doğru yöneldi. Sıfır terör ile geldiği iktidara, bugün ne duruma getirdiğini görüyoruz. Biz parti olarak bunların üzerinde durarak insanlara anlatmalıyız” açıklamasında bulundu.

 

SİVİL DARBE

Son olarak CHP Milletvekili Haydar Akar, “Bugün Anneler Günü ve tüm annelerin gününü kutluyorum ancak böyle bir günde ülkemizde kadınlarımızın bulunduğu durum ortada. Kadına karşı şiddet almış başını gidiyor. Kadınlarımız ülkemizde ikinci sınıf bir planda. Atatürk’ün kadınlarımıza nasıl değer verdiğini ne gibi haklar verdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak o günden bugüne gelişim değil aksine geri gidiş oldu. Siyasi olarak ise ülkemizde gerçekten bir darbe girişimidir. İki kez darbe olmuştur. Bunlar biri 7 Haziran diğeri 4 Mayıs sivil darbeleridir. Bizi darbeci olarak nitelendirenleri bugün görüyoruz ki asıl darbeci kendileridir” ifadelerini kullandı.

3922 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 14 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER