TELEFONLA KONGREYE  KATILARAK MESAJ VERDİ

Telefonla kongreye  katılarak mesaj verdi

HDP Darıca Eski İlçe Eşbaşkanı Hikmet Koçak, ev hapsi aldığı için partisinin gerçekleşen 1. Olağanüstü kongresine telefonla katılarak, yeni ilçe eşbaşkanlarına ve yönetimine görevlerinde başarılar diledi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Darıca ilçe örgütünün 1. olağanüstü kongresi gerçekleştirildi. Aras Düğün Salonu’nda  gerçekleşen kongreye HDP Muş Milletvekili Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, HDP Kocaeli Eski Milletvekili Ali Haydar Konca, HDP PM üyesi Yüksel Budak, HDP Kocaeli İl Eşbaşkanları Ayten Yılmaz ve İbrahim Ergin, DBP Kocaeli İl Eşbaşkanı Osman Kuru, İHD Kocaeli Temsilcliği, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, EMEP Partisi Darıca İlçe Başkanı Tanfer Yeşiltepe ve ilçe yönetimi, STK temsilcileri, delege ve partililer katıldı.

 

TELEFONLA KONGREYE KATILDI

Kongrede ilk olarak HDP Darıca Eski İlçe Eşbaşkanı Zeynep Hamitoğlu bir konuşma yaparak, “Göreve geldiğimiz günden beri üzerimize düşeni yaptık. Partimizi gücünü sizlerden alarak büyür. Partimiz zor bir süreçten geçmektedir. Gün gelecek insanca ve hakka bir yaşamı kazanacağız. Dokunulmazlık zırhı ile siyaset yapmıyoruz. İlçe örgütü olarak 1 Kasım seçiminden sonra defalarca operasyonlara maruz kalmıştır. Göreve gelecek olan arkadaşlara görevlerinde başarılar diliyoruz.” dedi. Zeynep Hamitoğlu’nun ardından HDP Darıca Eski İlçe Eşbakanı Hikmet Koçak da telefonla kongreye katılarak, “Eskiden emperyalist güçler istedikleri şekilde Ortadoğu’da istediklerini yapıyorlardı. AKP birçok ilde katliamlar yaptı. Bu yetmedi vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırmaya başladı. HDP’lileri zindanlara attı. Bizler düşen bir görev var. Bu ülkenin halkları ile mücadelemizi daha da büyütmeliyiz. Bu mücadeleyi yükseltmek zorundayız. Bizler davamızda her zaman halklıyız. Göreve gelecek olan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

BİR SAVAŞ SÜRECİ BAŞLATTILAR

İlçe eşbaşkanlarının konuşmasının ardından HDP Kocaeli İl Eşbaşkanları Ayten Yılmaz ve İbrahim Ergin birer selamlama konuşması yaptılar. İl eşbaşkanlarının konuşmasından sonra HDP Kocaeli Eski Milletvekili Ali Haydar Konca bir yaparak, “Darıca’nın HDP siyasetinde önemli bir yeri ve ağırlığı var. 7 Haziran’da egemenlere, otoriter yönetim heveslilerine çok önemli bir ders verdik. Onlar da Suruç’tan başlayarak tezgâhlanan katliamlarla bir savaş süreci başlattılar. 59 vekil arkadaşımız parlamentoda yiğitçe mücadele vermeye devam ediyorlar. Bölgede katliamlar yaparken batıda siyasi çalışmalarımızı engellediler. Hikmet başkanın ayağında pranga olduğu için bugün buraya gelemedi. Örgütlülüğü yükseltmek dileğiyle hepinizi selamlıyorum.” diye belirtti.

 

ARTIK TUZ KOKMUŞTUR

Kongrede son olarak ise HDP Muş Milletvekili Doç. Dr. Ahmet Yıldırım bir konuşma yaptı.  Zor ve zahmetli bir süreçten geçildiğini ifade eden Vekil Yıldırım, “Bu sürecin ardından aydınlık bir dönem bizleri bekliyor. Gerek Darıca ilçemize gerekse buradaki ilçe örgütümüz Batman, Siirt, Dersim’den, Van’dan farklı değildir. Bize demokratik yöntemlerle mücadele etmekten imtina edenler ancak silah ve şiddetin her türlüsünü dayatarak bir korku imparatorluğu yaratıyorlar. Bu ülkede yargıya olan güven yüzde 22. Yargı siyasallaşmışsa iktidarın sopası haline gelmişse artık orada tuz kokmuştur.

 

HAKKIMDA 8 TANE FEZLEKE VAR

Meclisteki diğer partilerden bizi ayıran fark onlar birer siyasi partidir. Biz ise bir davanın peşinde olup bir halkın özgürlüğü için varız. Biz başka bir ülke talip ediyoruz. Biz bu sevdaya baş koyduk. Bedeli ne olursa olsun bunu ödeyeceğiz. Bu baskı ve saldırılara karşı dik duracağız. Biz birlikte güçlüyüz. HDP’nin Türkiyeleşmesinden korkuyorlar. Biz bu yola çıkarken dokunulmazlık ile doğmadık. Hakkımda 8 tane fezleke var. Bu fezlekelerde beyefendiye diktatör demişim. Bunları mahkemede savunacağım. AKP ve CHP’li milletvekillerinin dosyalarında yolsuzluk, taciz ve tecavüzler var. Onlar bunları nasıl savunacaklar?” diye belirtti.

 

GÖKÇEN VE DAVUTOĞLU EŞBAŞKAN

Yapılan konuşmaların ardından divana tek liste sunuldu. 163 delegenin olduğu kongrede ilçe eşbaşkan adaylığına Hasan Gökçen ve Kudret Davutoğlu oldu. Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu; Hasan Gökçen, Kudret Davutoğlu, Erkan Şık, Behice Yavuz, Mehmet Yay, Hazal Alkan, Memiş Dağıstanlı, Sevcan Yaşar, Zeki Erdem, Gülhan Meriç, Uğur Özatikti, Hatice Artuğer, Onur Kızılboğa.

6739 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER