TÜRKKAN’DAN AÇIK ÇAĞRI

Türkkan’dan açık çağrı

MHP Kocaeli eski milletvekili Lütfü Türkkan, olağanüstü kurultayla ilgili geçtiğimiz aylarda kararını vermişti

İlk zamanlar sessizliğini koruyan ve tarafını belli etmeyen Türkkan, daha sonra ise muhaliflerle birlikte hareket etme kararı almıştı.

Genel başkan adaylarından Meral Akşener’i destekleyen Türkkan, şimdi ise yarın yapılacak olağanüstü kurultay ile ilgili delegelere ve partililere açık çağrıda bulunmuş.

Cüneyt Öztürk’ün paylaşımını kendi sayfasına taşıyan Türkkan, açık açık çağrıda bulunmuş.

Türkkan’ın sosyal medya aracılığıyla yaptığı çağrıda ise şunlar yer aldı:

“19 HAZİRAN'A SEN DE GEL

Artık çok söze gerek yok. Pazar günü 602 delege o salonda buluştuğu anda, yeni bir dönem başlayacak ve müjdeler saracak dört yanı. Şahsi kanaatim kurultaya katılacağı kesinleşen delege sayısı şu an itibariyle 700 civarında. Değişim yanlısı yaklaşık 200 delege ise kafa karışıklıkları, tehditler, hatır gönül gibi sebeplerle kararsız. Kurultayın gerçekleşmesi için yeterli delegenin fazlasıyla o salonda olacağı kesinleşmesine rağmen, ben yine de kararsız delege kardeşlerime seslenmek istiyorum. 19 Haziran; bir duruş, bir tavır, bir karar günüdür. 19 Haziran; Türk demokrasi tarihinde benzeri olmayan bir mücadelenin taçlanacağı, zirveye ulaşacağı gündür. 19 Haziran; geçmişine ve geleceğine karşı borcunu ödeyeceğin gündür. 19 Haziran; temsil ettiğin, sana oy veren, teşkilatın kirasını ödeyen, köy köy seninle seçim çalışması yapan insanların adına da konuşacağın gündür. 19 Haziran; yarınlarda söz söyleyebilmek için bugün rengini belli edeceğin gündür.

Önce ailene, sonra teşkilatına, karşılaştığın ülküdaşlarına, camide, kahvede, takside, berberde yarın oy isteyeceğin Türk Milletine sor ve kararını ver.

Eğer diyorlarsa ve diyorsan ki, mevcut yapıyla biz başarıdan başarıya koşarız, iktidara bu ülkeyi dar ederiz, daha önce çok seçimler kaybettik ama bu defa kazanırız sana sözüm yok. Ama diyorsan ki; ülkem için, partim için değişim zamanı... Öyleyse bu işi senin yerine birilerinin yapmasını bekleme. Gel ve bu tarihi ana ortak ol. Gel ve geleceği yazanlardan ol.

Gel ve tarihin bu altın sayfası için ben de oradaydım diyenlerden ol. Gel ve başarısızlık sarmalını kırıp, iktidar ışığını müjdeleyenlerden ol. Gel ve vazgeçilecek tek bir ülküdaşı olmayan, sensiz bir eksik olduğumuzu düşünen bizleri sensiz bırakma.”

5917 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER