TÜRKKAN’DAN ERDOĞAN’A SURİYE GÖNDERMESİ

Türkkan’dan Erdoğan’a Suriye göndermesi

Suriyelilere vatandaşlık verileceğinin açıklanması Türkiye gündemine bomba gibi düştü konu ile ilgili yorumlar da art arda geldi

Suriyelilere vatandaşlık verileceğinin açıklanması Türkiye gündemine bomba gibi düştü konu ile ilgili yorumlar da art arda geldi.

Siyasilerden vatandaşa herkes konu ile ilgili ikiye bölündü. Bir kesim Suriyelilerin ülkemizde kalması ve vatandaşlık almasına olumlu yaklaşırken, büyük bir kesim de durumun kesinlikle siyasi olduğu görüşünde ve vatandaşlığa karşı.

MHP’nin önemli ismi  eski milletvekili Lütfü Türkkan da Suriyeliler tartışmasına sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla dahil oldu.

Türkkan Suriyelilere vatandaşlık verilmemesi gerekliliğini vurguladığı açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da durumun siyasi olduğunu ifade eden bir göndermede bulunmuş ve şu ifadelere yer vermiş:

“Suriyelilerin vatandaşlığa kabulü demek; Türkiye’de nesilden nesile büyüyecek bir çok problemi de yarınlara bırakmak demek.

Siyaset, inat işi değil. Siyaset, her seçimi kazanmak değil. Siyaset, gelecek nesillere sağlam bir gelecek inşa etmek demek.

Ülkeyi şu an yönetenler bu ülkede yarınlarda sizlerin evlatları, torunları yaşayacak. Onlara böyle büyük bir sorun bırakmayın!”

4463 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER