2.KÜME’DE İLK YARI TAMAMLANDI

2.Küme’de ilk yarı tamamlandı

2.Küme A,B,C,D,E,F,G Gruplarında geçen hafta oynanan karşılaşmalar sonucunda ilk yarı tamamlanmış oldu

A GRUBUNDA TAŞKÖPRÜ LİDER

2.Amatör Küme A Grubu’nda ilk yarıyı Taşköprü Birlikspor lider olarak tamamladı. Taşköprü Birlik sezon başı kurduğu güçlü kadro sonucunda ilk yarıda ilk altı karşılaşmasını kazanan ekip ilk yarının son müsabakasında Selanik ile golsüz berabere kalarak ilk puan kaybını yaşasa bile en yakın rakibinin üç puan önünde lider olarak ilk yarıyı tamamladılar. Selanik ekibi başarılı mücadelesini ilk yarıda oynadığı futbol ile ortaya koydu. Selanik ikinci yarıda şampiyonluk mücadelesi içinde yer alacak. Mertspor tecrübeli kadrosuyla ilk yarıyı zirve mücadelesi içinde tamamladı. Mertspor ikinci yarının ilk karşılaşmasında kendi sahasında oynayacağı Taşköprü Birlik müsabakasında alacağı netice ligde kendi kaderini belirleyeceği karşılaşma olacak. A Grubunda son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Yeni Yalı Barbaros ekibi ilk yarıyı 13 puanla Play-off mücadelesinin içinde tamamlayan ekip oldu. Yeşil-Beyazlı ekip ikinci yarıda başarılı çıkışına devam ederlerse Play-off Grubuna kalacak ekipler arasında yerini alır. Kandıra Çağdaş ilk yarıyı inişli çıkışlı bir grafik çizen ekip ikinci yarıda nasıl bir grafik çizeceği oynayacağı müsabakalarla belli olacak. A Grubu’nda Şirintepe Gençler Birliği, Derince Gençler Birliği ve Yılmazspor ekipleri mücadelelerini centilmenlik sınırları içinde devam etmek istiyorlar.

 

B GRUBU’NDA İKİNCİ YARIDA İŞLER DEĞİŞEBİLİR

2.Küme B Grubu’nda ilk yarının sonunda Tekspor rakiplerinin bir adım önünde lider olarak yoluna devam ediyor. Tekspor ilk yarının son karşılaşmasında İzmit Gençler Birliği ile berabere kalması sonucunda önemli iki puan kaybetmesine rağmen Tekspor ilk yarıyı rakiplerinin bir adım önünde lider olarak tamamladı. Üçtepe ekibi sezona iyi başladıklar ligde ilerleyen haftalarda Tekspor mağlubiyeti arkasından ilk yarının son müsabakasında İzmit Futbol Kulübüne mağlup olması sonuncunda şampiyonluk mücadelesinde büyük yara aldı. Üçtepe ligin ikinci yarısında ilk yarıda yaptığı hataları yapmazsa şampiyonluk mücadelesi içinde yer alır. İzmit Futbol Kulübü son haftalarda başarılı çıkışını ilk yarının son haftasında güçlü rakibi Üçtepe ekibini deplasmanda yenerek ikinci yarıya şampiyonluk mücadelesinde iddialı olarak girecek. İzmir Gençler Birliği ilk yarıyı başarılı tamamlayan ekip ikinci yarıda ilk haftalarda puan kaybı yaşamazsa zirvenin iddialı ekipleri arasında yer alır. Uzunçiftlik ekibi ise ikinci yarıdaki puan savaşı  Play-off grubuna kalmak için mücadele edecek. Beşyol Zabıtan, Körfez İlçesi Birlik ile Maliye ekipleri ligde mücadeleleri gelecek sezonun planlarını yapmak olacak.

 

Y.İZMİT RAHAT LİDER

2.Küme C Grubu’nda ilk yarının sonunda kaliteli kadrosunun hakkını oynadığı yedi karşılaşmada altı galibiyet, bir beraberlikle ilk yarıyı lider olarak tamamlayarak ortaya koydular. Yuvam İzmit ilk yarıda en yakın rakibinin yedi puan önünde lider olarak ikinci yarıya başlayacaklar. Yuvam İzmit ekibi ikinci yarıya şampiyonluk mücadelesinde rakiplerinin önünde rahat bir şekilde yoluna devam edecek. Sezon başı kurduğu başarılı kadrosunun  hakkını veremeyen ekip ilk yarıyı ikinci tamamladı. Bağdatspor şampiyonluk yarışında ikinci yarıda puan kaybetme lüksü olmayan ekip olarak yoluna devam edecek. İlk yarının son haftalarında başarılı sonuçlara imza atan Seymen Karşıyaka ekibi ilk yarıyı 11 puanla üçüncü sırada tamamladı. Seymen Karşıyaka ikinci yarıda en büyük hedefi Play-off grubuna kalmak olacak. Kadıköy ekibi sezona iyi başlayan takım olarak ilk yarının son haftasında aldığı mağlubiyetle ile zirve yarışında büyük yara aldı. Kadıköy ekibi de ikinci yarıda en büyük hedefi Play-off grubuna kalmak olacak. Genç kadrosuyla Kyöd ekibi ilk yarının son müsabakasını kazanarak ikinci yarıya Play-off umutlarıyla başlayacak. Yeni Kandıra ekibi ilk yarıda inişli çıkışlı grafik çizse bile ikinci yarıda Play-off umutlarını koruyan ekip oldu. Kirzalıyalı ile Derince Atılım ekipleri Play-off hedefinin uzağında kalan iki ekip oldular.

 

D GRUBU KARIŞTI

2.Küme D Grubu’nda ilk yarının sonunda zirve yarışı içinde beş takım yer alıyor. D Grubunun tecrübeli kadrosuna sahip olan Gölcük Asarköy ekibi son haftalarda aldığı seri galibiyetlerle birlikte ilk yarıyı lider tamamlamanın başarısını yakaladı. Ulaşlı ekibi ilk yarıda başarılı çıkışı sonuncunda ilk yarıyı ikinci tamamlayan ekip ikinci yarıya şampiyonluk yarışında umutlarını koruyan takım oldu. Sezona iyi başlayan ilk yarının sonlarına doğru puan kaybeden Kızderbent ilk yarının son karşılaşmasını kazanarak şampiyonluk umutlarını ikinci yarıya taşıyan ekip oldu. Genç. Kadrolarıyla başarılı sonuçlara imza ata ve gelecek sezonların iyi kadrosu olmak için çalışan Gölcük İdman Yurdu ile Gölcük Şirinköy ekipleri ikinci yarıda tecrübeli kadroların karşısında şampiyonluk mücadelesi verecek iki ekip olacaklar. Ereğli ekibi ikinci yarıda puan kaybetmeden galibiyet serisi yakalaması sonucunda Play-off kapısını açma şansı olacak. D Grubunda ilk yarının sonuncunda Kavaklı ile Yalakdere ekipleri şampiyonluk ve Play-off mücadelesinin dışında kalan iki ekip oldu.

 

UZUNTARLA TUTULMUYOR

2.Küme E Grubu’nda Uzuntarla ekibi ilk yarıda oynadığı yedi müsabakayı kazanarak puan kayıpsız ilk yarının lideri oldular. Uzuntarla ikinci yarıda puan kaybı yaşamadan şampiyon olmanın mücadelesini verecekler. Yuvacık ekibi başarılı futbolunun şansız kaybettiği puanlara rağmen ilk yarıyı ikinci sırada tamamlayan ekip oldu. Yuvacık ikinci yarıda hedeflerinin puan kaybı yaşamadan yola devam edip, Uzuntarla ekibinin puan kaybetmesini beklemek olacak. Güçlü kadrosu bulunan Arslanbey Belediye ilk yarıyı üçüncü tamamladı. Arslanbey Belediye ikinci yarıda Play-off grubuna kalacak ekipler içinde iddialı olan takımlardan biri olacak. Son haftalarda aldığı galibiyet serisi ile Play-off şansını yakalayan Akmeşe ikinci yarıda galibiyet serisine devam ederek Play-off grubuna kalmanın mücadelesini yapacaklar. Arslanbey Organize Sanayi ikinci yarıda puan kaybetme lüksü olmayan ekip Play-off için kazanmaları ve rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek. Sarımeşe, Acısu ve Derbent Esnaf ekipleri de ikinci yarıda centilmence mücadelelerine devam edecekler.

 

İKİ GRUPTA ZİRVEDE ÜÇ TAKIM VAR

2.Küme F Grubu’nda ilk yarıyı 16 puanla lider tamamlayan Çerkeşli ikinci yarıda başarılı sonuçlara imza atarak sezonu şampiyon tamamlamanın planlarını yapıyor. Gebze Beşköy ilk yarıyı ikinci tamamladıktan sonra ikinci yarıda rakibini yenerek şampiyon olmanın hesaplarını yapıyor. Darıca Marmara ekibi ise ikinci yarıda puan kaybetmeden ligi tamamlayarak iki rakibinin puan kaybetmesini beklemenin hedefi içinde yer alacaklar. G Grubunda Diliskelesi ekibi oynadığı altı karşılaşmayı da kazanarak ilk yarıyı kayıpsız lider tamamladı. Diliskelesi ikinci yarıya şampiyonluk için rakiplerinin bir adım önünde avantajlı başlayacak. Darıca ekibi ilk yarıyı liderin üç puan gerisinde tamamladı. Şampiyonluk için Darıca ikinci yarıda lideri mutlaka yenmesi gerekiyor. Arapçeşme ekibi tecrübeli kadrosunun ilk yarıda hakkını veremeyen ekip oldu. İkinci yarıda şampiyonluğun uzağında kalan ekip Play-off mücadelesi içinde yer almak için mücadele edecek. 

 

A GRUBU PUAN DURUMU

TAŞKÖPRÜ.B                               7      6      1      0      26   7      19

SELANİK                                7      5      1      1      27   13   16

MERTSPOR                           7      5      0      2      30   7      15

Y.Y.BARBAROS                    7      4      1      2      15   18   13

K.ÇAĞDAŞ                             7      3      0      4      15   27   9

ŞİRİNTEPE.GB                      7      1      1      5      15   22   4

DERİNCE.GB                         7      1      1      5      14   26   4

YILMAZSPOR                               7      0      1      6      5      27   1

 

TOPLU SONUÇLAR:

 

Şirintepe.GB-K.Çağdaş: 2-3

 Selanik-Taşköprü Birlik: 0-0

 Mertspor-Yılmazspor: 5-0

 Y.Y.Barbaros-Derince.GB: 4-3

 

B GRUBU PUAN DURUMU

TEKSPOR                               7      6      1      0      28   4      19

ÜÇTEPE                                 7      5      0      2      29   11   15

İZMİT FK                                       7      4      2      1      27   20   14

İZMİT.GB                              7      3      3      1      20   17   12

UZUNÇİFTLİK                       7      3      1      3      17   13   10

BEŞYOL ZABITAN                7      2      1      4      11   23   7

K.İLÇESİ BİRLİK                    7      1      0      6      12   29   3

MALİYE                                 7      0      0      7      12   40   0

 

TOPLU SONUÇLAR

 İzmit.GB-Tekspor: 2-2

Maliye-Uzunçiftlik: 2-6

 Üçtepe-İzmit.FK: 2-3

 K.İlçesi Birlik-B.Zabıtan: 0-4

 

C GRUBU PUAN DURUMU

Y.İZMİT                                 7      6      1      0      22   6      19

BAĞDAT                                       7      3      3      1      11   6      12

SEYMEN KARŞIYAKA          7      3      2      2      17   7      11

KADIKÖY                               7      3      1      3      19   15   10

KYÖD                                     7      3      1      3      16   15   10

Y.KANDIRA                           7      2      3      2      13   15   9

KİRAZLIYALI                         7      1      2      4      6      13   5

D.ATILIM                              7      0      1      6      5      32   1

 

TOPLU SONUÇLAR:

KYÖD-Kirazlıyalı: 5-2

 Y.İzmit-Y.Kandıra: 5-1

 S.Karşıyaka-Kadıköy: 4-1

 D.Atılım-Bağdat: 0-3

 

D GRUBU PUAN DURUMU

G.ASARKÖY                          7      4      3      0      17   5      15

ULAŞLI                                   7      4      2      1      17   11   14

KIZDERBENT                        7      4      1      2      23   12   13

GÖLCÜK.İ.Y                          7      4      1      2      18   14   13

G.ŞİRİNKÖY                          7      3      2      2      11   11   11

EREĞLİ                                  7      2      1      4      13   20   7

KAVAKLI                                       7      1      2      4      12   16   2

YALAKDERE                          7      0      0      7      5      27   0

 

TOPLU SONUÇLAR:

Ulaşlı-Ereğli: 4-2

G.Şirinköy-G.Asarköy: 0-2

 Kavaklı-Kızderbent: 2-3

 Yalakdere-Gölcük.İ.Y: 2-5

 

E GRUBU PUAN DURUMU

UZUNTARLA                         7      7      0      0      24   4      21

YUVACIK                               7      5      1      1      28   7      16

ARSLANBEY BLD                  7      5      0      2      27   14   15

AKMEŞE                                7      4      0      3      22   12   12

ARSLANBEY ORG.S             7      3      0      4      12   15   9

SARIMEŞE                             7      1      2      4      11   18   5

ACISU                                    7      1      1      5      8      25   4

D.ESNAF                                       7      0      0      7      8      45   0

 

TOPLU SONUÇLAR:

Acısu-Akmeşe: 0-4

D.Esnaf-Uzuntarla: 0-8

 Yuvacık-Arslanbey BLD: 4-1

 Sarımeşe-Arslanbey Org.San:0-2

 

F GRUBU PUAN DURUMU

ÇERKEŞLİ                               6      5      1      0      22   6      16

G.BEŞKÖY                             6      5      0      1      20   8      15

D.M.OSAMANGAZİ            6      4      0      2      15   7      12

B.KARADENİZ                      6      3      0      3      13   11   9

D.TÜRKELİ                            6      2      1      3      12   17   7

G.KARADENİZ                      6      2      0      4      10   13   6

GENÇ KALE                           6      0      0      6      3      28   0

 

TOPLU SONUÇLAR:

G.Beşköy (Bay)

Çerkeşli-D.Marmara: 2-0

 G.Kale-B.Karadeniz: 0-4

G.Karadeniz-D.Türkeli.G: 4-1

 

G GRUBU PUAN DURUMU

DİLİSKELESİ                          6      6      0      0      23   6      18

DARICA                                 6      5      0      1      16   7      15

ARAPÇEŞME                        6      4      0      2      24   3      12

Ç.GÜMÜŞ                             6      2      0      4      7      14   6

MOLLAFENARİ                     6      2      0      4      9      18   6

TRAKYA                                 6      2      0      4      13   26   6

G.BALÇIKKÖYÜ                    6      0      0      6      0      18   0

 

TOPLU SONUÇLAR:

Arapçeşme (Bay)

 Diliskelesi-Ç.Gümüş: 1-0

 Trakya-Darıca: 1-7

Mollafenari-G.Balçıkköyü: 3-0

1498 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER