AMATÖRÜN BATTAL GAZİLERİ…

Amatörün Battal Gazileri…

Amatör liglerde sona doğru geliniyor

Maçların önemi arttıkça, rekabetin düzeyi de inanılmaz boyutlara ulaşıyor. Bazen kemik seslerinin geldiği müsabakalarda, oyuncular galip gelebilmek adına her şeylerini ortaya koyuyorlar. Adrenalin düzeyinin yükselmesi, nabzın hızlanmasıyla maç esnasında hissetmedikleri acılar, daha sonra misli misli çıkıyor.

Gerçekten böylesi bir mücadeleye göğüs germek hiç kolay değil…

Üstelik bu sporcu kardeşlerimize müdahale edecek bir sağlık ekibi de çoğu zaman olmuyor. Yaşadıkları sakatlıkları kendi yöntemleriyle gidermek ve oyuna devam etmek zorundalar.

Geçtiğimiz gün oynanan Kartepe- Kandıra maçında olduğunu gibi… Önceki gün oynanan Çayırova- Derbent maçında olduğu gibi… Ve daha niceleri…

Üstelik bu sakatlıklara karşı çoğu zaman elde olan tek sağlık ekipmanı da buz…

 

MODERN TIBBIN MUCİZESİ: BUZ(!)

Kartepe- Kandıra maçında cepheden gelen sert bir şut Kandıra Belediyespor’lu Batuhan’ın eline ters bir şekilde geldi. Muhtemelen Batuhan’ın eli çatladı veya çok ciddi incindi.

Elde yeterli sağlık ekipmanı da yoktu. Ne yaptılar? Buz koydular.

İlerleyen dakikalarda Kandıra Belediyespor’lu Kaleci Ercan’ın ayağı ters döndü. Normalde oyuna devam etmemesi gerekirdi. Ayağını bir lastikle bağladılar ve tabi ki buz koydular.

Çayırova- Büyük Derbent maçında da sağlıkçı yoktu. Saha komiserine bir kalıp bıraktılar. Maçta Büyük Derbentli Aşık Ömer ikili mücadele sırasında yerde kaldı. Hemen imdada yetişti o mucize ilaç(!)

Uzun lafın kısası eğer ki bu oyuncular bu şartlarda hala mücadele edebiliyorlarsa ve yaşanan bunca sakatlıklara profesyonel müdahaleden ve ekipmandan yoksun göğüs gerebiliyorlarsa, kazansınlar yahut kaybetsinler bizim için hepsi birer şampiyondur.

Küme düşenlerse, onlara sağlıklı bir spor yapma ortamı sağlayamayanlardır.

1347 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER