BÜYÜKŞEHİR’E ÜCRETSİZ SPOR OKULLARI TEŞEKKÜRÜ

Büyükşehir’e ücretsiz spor okulları teşekkürü

Ücretsiz Spor Okulları’nın faaliyet gösterdiği Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu’ndan Büyükşehir’e teşekkür ziyarete gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sporun tabana yayılması talimatıyla yola çıkan Ücretsiz Spor Okulları, vatandaşların yanı sıra eğitim camiasının takdirini almaya devam ediyor. Spor Okulları faaliyetlerinin iki yıldır devam ettiği Vezirçiftliği Vali ihsan Dede İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hayri Mert,   Büyükşehir Belediyesinin okullarına kazandırdıkları bu önemli proje için teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’a teşekkür ziyaretinde bulunan Hasan Hayri Mert, “Spor Okulları, okulumuzun adeta bir parçası oldu” dedi.

 

ZİYARETE GELDİLER

Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un makamında gerçekleşen ziyarete, Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hayri Mert’in yanı sıra Vezirçiftliği Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Vali İhsan Dede İlköğretim Okul Aile Birliği Başkanı Bahattin Aktepe ve Başiskele Spor Okulları Koordinatörü Adem Durmuş katıldı.  Ziyarette konuşan Vali ihsan Dede İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hayri Mert, ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin iki yıl önce okullarına kazandırıldığını hatırlatarak, “Ücretsiz Spor Okulları, okulumuzun adeta bir parçası oldu. Sporun, çocuklar üzerinde tartışmasız büyük ve önemli yararları var. Ücretsiz Spor Okulları da okulumuza ciddi katkılar sundu. Bunu çocuklarımızın beden ve ruh sağlığının yanı sıra derslerindeki başarılarının artmasında da görüyoruz” dedi.

 

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hayri Mert ayrıca,  “Bu önemli projeyi okulumuza kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÇOCUKLARIMIZ SPOR KÜLTÜRÜ İLE BÜYÜYOR

Vezirçiftliği Mahalle Muhtarı ve okul aile birliği başkanı Bahattin Aktepe ise Ücretsiz Spor Okulları sayesinde mahallelerinde bulunan çocukların ücretsiz spor eğitimi aldıklarına dikkat çekti. Aktepe, “Mahalledeki çocuklarımız okullarında uzman eğitmenler gözetiminde ve ücretsiz olarak spor eğitimi alıyorlar. Bu hem çocuklarımız hem de aileleri için önemli bir fırsat. Bu sayede çocuklarımız spor kültürü ile büyüyor. Bu çocuklar ileride hayatlarında her zamana spora yer verecekler. Bu projeyi mahallemize ve okulumuza kazandıran Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

ONBİNDEN FAZLA ÇOCUĞUMUZ ÜCRETSİZ EĞİTİM ALIYOR

Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş ise Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin Türkiye’ye örnek bir çalışma olduğunu kaydetti. Spor Okulları’nın en önemli misyonunun sporu tabana yaymak olduğuna dikkat çeken Okumuş, “Ücretsiz Spor Okulları kurulduğundan günden bu yana büyük bir ilgiyle karşılaştı. Bugün on binden fazla çocuğumuz bu proje içinde spor eğitimi alıyor. Bu bizim için büyük mutluluk. Spor Okullarımız gelecek yıllarda daha da büyüyerek yoluna devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Ziyaretin sonunda, Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hayri Mert ve Vezirçiftliği Mahallesi Muhtarı Bahattin Aktepe, Spor Okulları’nın okullarına katkıları nedeniyle Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

946 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER