GEBZE FIRTINA TRABZON'LULAR USTAYI AĞIRLADI

Gebze Fırtına Trabzon'lular Ustayı Ağırladı

Gebze Fırtına Trabzonspor Taraftarlar Derneğinin düzenlemiş olduğu Trabzonspor’lu iş adamları ve bürokratları gecesine katılan Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta önemli açıklamalar yaptı 

Gecede bir konuşma yapan Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’’ Futbol Kulübü Başkanları bir araya gelip neyi temsil ediyor diye sorsak. Aşağı yukarı Türkiye’yi temsil ediyorlar. Milyonların arkasından koştuğu Futbol üzerine kurulu bir organizasyonu konuşuyoruz. Doğal olarak her bir kulübün yöneticisinin, başkanının söylediği her sözün mutlak manada çok geniş bir şekilde karşılığı var. Onun için bizim sorumluluğumuz, daha yeni doğan çocuklardan başlamak üzere hayatta olan ve hayatta ayrılan bir çok insanı, milyonlarca insanı ilgilendiriyor. Emin olun ki bizim yolculuğumuzun temelinde işte böyle bir derin felsefe var. Özelinde Trabzonspor’a şöyle bir göz atacak olursak gerçekten büyük bir kulüp. Biliyorsunuz biz önceki gün UEFA’dık. 2 saatlik bir görüşmemiz oldu. Çok iyi bir hazırlıkla oraya gittik. 6 Kişilik bir ekiple Trabzonspor’u içinde bulunduğu durumun bilinciyle geleceğini nasıl planlayacağının bilinciyle iyi bir çalışmayla gittik. UEFA’da toplantıya girmeden önce arkadaşlara oradaki şampiyon olmuş bu güne kadar kulüplerin kazanmış olduğu kupaların önünde bir fotoğraf çekildik.  O kupaların her birinin arkasında kazanan takımların adları yazıyor. Evet  oradaki kupalarda mutlaka Trabzonspor’un adının olmasını bizim başarmamız gerekiyor. Bu başarıla bilir mi.  Ne zamanki hayallerimiz başkalarının ulaşamayacağı kadar uçuk olduğu ifade edilirse, hayır bu hayallere asla ulaşılamaz diyen insanların sayısı ne kadar çok artarsa bu hayali kuranlar o başarıyı yakalamaya büyük oranda ve çok ciddi bir şekilde ulaşa bileceklerine inanırlar. İşte biz bu yolculuğa çıkarken, değil Türkiye’de büyük başarı, Avrupa’da o kupaların arkasına Trabzonspor’un adının yazılacağı bir  yolculuğa çıktık sizlere güvenerek. Zor mudur bunu başarmak. Evet zordur. Ama Trabzonspor camiası için bu zor olmamalıdır. Bakın UEFA yetkilileri ile Trabzonspor’un bu güne kadar ki durumunu ve yarınını konuştuk. Bu güne kadar ki içinde bulunduğu durumla ilgili teşhis şudur. İstikrarın olmaması devamlı teknik Direktör değişikliği ve her teknik direktör değişikliği ile birlikte gelen futbolcu değişiklikleri.  Sonuçta büyük bir ekonomi çöküntü.  Şimdi biz bundan çıkmak için UEFA’nın masasına oturduk. Girerken dediğim gibi sosyal medya ya güler yüzlü bir fotoğraf çekilmiştik. Toplantıdan çıktığımızda o resmi koydum ve dedim ki, UEFA görüşmemiz bitti artık Türkiye’ye dönüş yolculuğundayız.  Hayırlı uğurlu olsun. Altında ki yorumlara baktığımda, şu yorumları gördüm. Bizim güler yüzle çekilmiş fotoğrafı gördükleri için oo bu iş hal oldu, belli ki çok iyi haberler var. Bende altına yazamadım ki, girerken çekmiştik o fotoğrafı diye. Ama merak etmeyin ve emin olun çıkarken de öyle çıktık. Bize UEFA’daki genel sekreter ayrıldığımızda yanımıza geldi. Burada bu güne kadar çok sunum gördük. Çok bu masada karşılıklı konuşmalar gördük ama tebrik ediyorum ki, en iyilerden birisi oldu. Gerçekten Trabzonspor’u orada çok iyi temsil edildiğini hepinizin bilmesini isterim.

 Bizim çok şeye ihtiyacımız var ama en çok ta temsile ihtiyacımız var. İki gün önce şöyle bir cümle kullandım.  Çok kaliteli  köşe yazarlarına ihtiyacımız var. Beni benim şehrimde topa tuttular. Trabzon’da insanlar ayağa kalktılar. Ne demek o 10 tane kaliteli yazar, gazetecimi yok. Hayır ben başka bir şey söylemeye çalıştım. Söylemeye çalıştığım şey şu. Trabzonspor veya bir futbol kulübü başarılı olacaksa muhteşem bir taraftarı olacak. Olmadan olmaz. Ekonomik anlamda ciddi bir arka planının olması lazım olmadan olmaz. Geniş bir mazisinin olması lazım, olmadan olmaz. Ama şunun altını bir daha çiziyorum. Basın ve medyada, Türkiye Futbol Federasyonunda MHK’de neresi varsa oralarda çok kaliteli, çok başarılı, çok iyi temsil eden, çok bilgili muhteşem yazarlara, Televizyonculara, iş adamlarına, bürokrata ihtiyacımız var. Hadi var mı benim bu söylediğime hayır başkan sen yanlış söyledin diyen olur mu, var. Ben aslında o akşam da onu söylemeye çalıştım.  Trabzonspor gibi büyük bir kulübün her alanda güçlü insanlara ihtiyacı var. Bu güçlü insanların birlikteliğine ihtiyacımız var.

UEFA’da toplantıya girdiğimizde ve çıktığımız da şuna şahit olduk. Evet ekonomik olası mali Fair-Play ile ilgili bir toplantı. Yani gelir ve giderlerimizin dengesi ile ilgili Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum. Bugüne kadarki tablomuz son iki buçuk, üç yılda özellikle ağırlaşan tabloya bakıldığında umutsuz bir tablo. Biz oraya 4 yıllık bir iş planı sunduk. Dedik ki 4 yıl içerisinde yeni stadımızla birlikte gelirlerimiz şuralara, başarılarımız buralara, giderlerimiz şuralara ve en önemlisi evet 4 yıllık plan sunduk ama onların şunu önemsediğini ben biliyorum. Siz de 3 ay oldu geleli ne yaptınız.  3 ay içerisinde ekonomik anlamda yaptıklarımızı bir dosya halinde tek tek ıslak imzalı olmak üzere  3 ayda 50 milyon Trabzonspor’un tasarruf ettiğini tek tek belgeleriyle UEFA’nın önüne koyduk.  Sadece 3 aydan bahsediyoruz. Biz 4 yıllık bir iş planı yaptık. İşte 4 yıllık iş planı bu 4 yıllık iş planını biz UEFA’nın elindeki kılıç boynumuzda 6 ayda bir ifade vermek için yapmadık.  Biz kendi onurumuz için, Trabzonspor’umuz için, kendi geleceğimiz için bu iş planını yaptık. Ama elbette UEFA’nın gözetimine de girdiğimiz için masaya 6 ayda bir oturacağız. Ama biz hesap vermek için yönetim olarak bu planlamayı yapmadığımızı çok ince ince anlattık. Ümit ederim ki oradan bir ceza almayız ve gözetim süreci ile ben 4 yıllık bir gözetim istedim. Ne gelecek, muhtemelen bir hafta 10 gün içerisinde göreceğiz. Ben gözetimle atlata bilme ihtimalini %50.1 gibi görüyorum. Yani birazcık sanki o tarafa döndün gibi. Ama cezada gele bilir mi. Gele bilir.  Cezada gelse, dünyanın sonu değil. Biz şuna alışkınız. Başarı elde etmek isteyenler hangi sorunla karşılaşırsa karşılaşsın altından kalkacak cesaret, birikim, deneyimine sahipse  bazen o olumsuz gibi gördükleri kararlardan bile iyi sonuçlar çıkarırlar. Onun için karar ne gelirse gelsin gözetimde gelse bizim için kurtuluş değildir. Cezada gelse kurtuluş değildir. Kurtuluş reçetesi Trabzonspor yönetimi olarak bizim elimizdedir ve size sırtımızı dayadığımız milyonlardadır. Endişeniz olmasın her ne gelirse gelsin altından çok ama çok iyi kalkmasını bileceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Seçildiğimiz günden bu güne Enbiya’nın parası dışında kulübe bir lira para girmedi. Biz arkadaşlarımızla bu geçiş dönemini desteklemeye çalıştık ve bilmiyorum ama on milyonlarca katkı ile döndürmeye çalışıyoruz. Kulüp çok zor durumda Galatasaray maçında tam şöyle başımızı kaldıracağız işte o faciayı yaşadık. Yeniden kırmızı kartlar, cezalı oyuncular ve motivasyon yeniden indi.

UEFA’ya 90 milyon olan gelirimizi gelecek sene 180 milyon verdik. Ben seçime girerken 140 milyon demiştim. Bana diyorlar ki sen 90 milyonu 140 milyona çıkaracaksın.  Evet verdim UEFA’ya 180 milyon. Bu günde imza atıyorum yapacağız bunu.  Bizim 50 yılımız geliyor biliyorsunuz. 50 yılda bir hedef koyduk. Dedik ki 50 yılda şampiyonluğa. Hedefsiz bir yönetim olur mu. Hele konu Trabzonspor olunca 50 yıl es geçilir mi.

Yeni stadımızı yeni dönemde açacağız. Biliyorsunuz TOKİ yapıyor. Olağan üstü bir gayret içerisindeyiz. Belki tam istediğimiz gibi olmaya bilir ama ufak tefek eksikleri ola bilir stadı açacağız. Açtıktan sonra yeni bir döneme giriyoruz. Stat kulüpler için büyük bir dönüşümdür. Orada Loca, kombine ve Viya pi koltuklarımızla ilgili satışlarımız var. Şu anda stat bize tahsisli değil. Tahsisli olmadığı için de biz bu satışları henüz yapamıyoruz. Spor bakanlığı ile bunun protokolünü oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah bir iki hafta içerisinde biter. Bitirdiğimizde ilk önce loca satışını açıklıyoruz. Yaklaşık 120 locamız var. 120 loca için bir ekip ile birlikte geçen hafta  itibari ile 190 kişilik bir liste yaptık.  Gelecek sene bu yeni statta emin olun ki Trabzonspor için bir milat olacaktır. Bütün dünya da yeni statlar yeni bir milattır. Biz de takımı ona göre planlıyoruz. Endişeniz hiç olmasın, yeni bir takımla, yeni stadımızla, yeni bir heyecanla şu ana kadar yaşadığımız sorunlarında en aza indirilmiş şekli ile gelecek seneye çok iyi girmek istiyoruz. Gelecek sene Trabzonspor’un hedefi şu olacaktır. Ligdeki en iyi takımlardan birisi ama bir sonraki sene artık hedefe kenetlenmenin vaktidir.  Eyer bir aksilik olmazda önümüzdeki 10 gün içerisinde bir dünya devi ile göğüs reklamını halledersek ve o göğüs reklamını verdiğimiz şirketin Avrupa’daki bağlantıları dolaysı ile Avrupa’daki dev bir  kulüp ile de Trabzon’da açılış maçı yapacağız. Bu gün burada ismini dahil vere bilir durumdayım ama henüz imzalar atılmadı. Sadece rakamını söyleyeyim. Göğüs reklamımızın üç yılını 7 buçuk milyon dolar. Yani yıllık 2 buçuk milyon dolardan bahsediyoruz. Bu sadece göğüs için söylüyoruz. Formadaki diğerleri yok. Başarımıza göre de üzerine rakamlar veriyor. Yıllık ortalaması muhtemelen yıllık 3 milyon dolara gelecek. Trabzonspor’un tarihindeki bir göğüs reklamının açık ara en büyük rakamından bahsediyoruz.’’ dedi. Konuşmasının ardından Gebze Fırtına Trabzonspor Taraftarlar Derneği başkanı Gökhan Altıntaş, Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta’ya bir plaket verdi. Yemeğe ayrıca AK Parti Eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’de katılanlar arasındaydı.

1213 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER