GÜNEŞSPOR SEZONU DEĞERLENDİRDİ

Güneşspor sezonu değerlendirdi

İlimizin en başarılı alt yapı kulüplerinden olan Güneşspor Atatürk Spor Salonu’nda yaptığı toplantıyla sezonu değerlendirdi

Sezon değerlendirme toplantısına kulüp başkanı Nebil Uzun, yöneticiler  Ahmet Topuz,  Ali Şentürk,  anterenörler Erhan Okur, İbrahim Karaduman ve basın mensupları katıldı. Konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek ve geçtiğimiz günlerde yapılan KASKF kongresiyle yeniden başkan seçilen Murat Aydın’ı tebrik ederek  başlayan Nebil  Uzun,  “Hem Güneşspor hem de Kocaelili futbolseverler olarak keyifli bir sezon geçirdik.  U-11, U-13,U-14,  U-15, U-16 ve U-19’da şampiyonluk yaşadık.  A takımımız play- off’tan da olsa çıkarak süper amatöre yükseldi. U-12 ve U-17’de ikinci olduk. Bizim için oldukça faydalı bir sezondu” diyen başkan uzun  Kocaelispor’un yeniden profesyonele dönmesinin de kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Kocaelispor yönetimine, teknik ekibe ve oyunculara tebriklerimizi iletiyoruz” dedi.

 

TESİS İSTİYORUZ

 “Bu sezon bize destek olan futbol il temsilcimiz Mithat Ağa’ya, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesine, eski başkanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar” diyen başkan uzun sözü yaşadıkları saha ve tesis sıkıntısına getirerek  “Kulübümüzün tesisi ve binası yok. Küçük bir alanda büyük işlere imza atıyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüzün bize sağlamış olduğu binada faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunun için Muzaffer Çintimar müdürümüze tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Bize verdiği destek ve açtığı alanla iyi işlere  imza attık. Daha büyük başarılara imza atmak için bir tesise ve sahaya ihtiyacımız var. Belediyeden de gerekli desteği alacağımızı umut ediyorum” dedi.  

 

YÖNETİM KURULUMUZU GENİŞLETEBİLİRİZ

Keyifli bir sezon geçirmemizde hocalarımızın büyük katkısı oldu. Ufuk Öğütveren,  Mehmet Tanrıverdi, Erhan Okur, İbrahim Karaduman ve Kenan Reka’ya teşekkür ediyoruz. Her yaş grubunda yedi şampiyonluk iki ikincilik yaşadık. Hocalarımız zor şartlarda büyük işlere imza attılar. U-14’te Türkiye’de ilk beşe kaldık. Son saniyede yediğimiz golle demorilize olduk. Belki de finale oynayacağımız bir sezonu kaçırdık ama inşallah bunun devamının geleceğine inanıyoruz. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Hiç bir desteği olmadan faaliyet göstermek gerçekten zor. Bu sene umut ediyorum yönetim portföyümüzü daha da genişleteceğiz. A takımımız Süper Amatör’e çıktı. Bizim hedefimiz öncelikle Türkiye ve Kocaeli futboluna oyuncu kazandırmak.  97 ve 98 yaş grubu oyuncularımızla lige katılmıştık. Sadece iki oyuncumuzun yaşı daha büyüktü. Süper Amatör maliyetli bir lig. Bu durumda yönetim kurulumuzu genişletmeyi düşünüyoruz. Güneşspor futbola şu ana kadar birçok oyuncu kazandırdı. Profesyonel liglerde şu anda Almanya’da oynayan bir oyuncumuz da var. Bu sene öncelikli hedefimiz yine profesyonel  liglere oyuncu kazandırmak.

 

TRANSFER YAPMAYACAĞIZ

Nebil Uzun’un konuşmandan sonra söz alan yönetim kurulu üyesi Ali Şentürk ise yaşadıkları saha sorununa dikkat çekti.  Merkezde çok fazla takım olması sebebiyle saha sorunu yaşandığına işaret eden Şentürk, “Kocaeli futbol ve hakem açısından şanslı. Ama saha sorunu yaşıyoruz. Bizim çocuklarımız öğrenci. Bazen 23:30’da antrenmandan çıkıyorlar. Günesşpor’un tam sahada rahatça antrenman yapmasını ve çocukların vaktinde evlerine gitmelerini istiyoruz. Büyüklerimizden tesis bekliyoruz” dedi. Başkan Nebil Uzun ise kulp olarak amaçlarının oyuncu yetiştirmek olduğuna vurgu yaparak  “Yeni sezonda böyle devam edeceğiz. Kesinlikle 20 yaş üstü oyuncu transfer etmeyeceğiz. Alt yapıdan gelen oyuncularımız var. Bakış açımız yine bu noktada olacak” şeklinde konuştu.

 

HOCALARIMIZLA DEVAM EDECEĞİZ

 Yeni sezonda da büyük işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Gençlerimize güvendiğimizde sportif anlamda da önemli kazanımlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Amaç sadece şampiyon olmak değil. İlimizde çok yetenekli bir futbolcu ordusu var. Deneyimli oyuncu getirip günlük başarı elde edebilirsiniz. Ancak önemli olan uzun vadede kalıcı başarılar elde etmek. Oyuncularımız kendilerini gösterdiğinde profesyonel takımlarda oynayabileceklerini düşünüyoruz. Öncelikli hedefimiz bu. Hocalarımızla çok önemli kazanımlar elde ettik. Hocalarımızın tamamıyla çalışmayı düşünüyoruz. Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt bize her yıl çok büyük destek veriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Onunla da yola devam edeceğiz.

 

BAL’A ÇIKMAK KOLAY DEĞİL

Başkan Uzun bir gazetecinin “BAL’a çıkmak gibi bir hedefiniz  var mı sorusuna  “Tabi ki herkes bir üst lige çıkmak ister. Hedefimiz yine şampiyonluk. İki sezon önce lige girdiğimizde çocuklarımız  16 yaşındaydı. Çok büyük bir riskti ama biz çocuklarımızın bize geri dönüş yapacağını biliyorduk. İki sezon şampiyonluk yaşadık. Birkaç oyuncumuza önemli teklifler var. Her ne kadar sportif başarı elde etmek öncelik olsa bile oyuncularımıza gelen ve onları daha iyi noktalara taşıyabilecek olan tekliflere gönül rızasıyla ‘evet’ diyoruz.  Tabi ki amacımız şampiyonluk ama çok zor biliyorsunuz. Süper Amatör’de büyük yatırımlar yapan belediye takımları, semt takımları var. Ama biz burada da ses getireceğimizi düşünüyoruz.”

 

BİZ BİR AİLE KULÜBÜYÜZ

Nebil Uzun bir gazetecinin velilerin Güneşspor maçlarına yoğun ilgi gösterdiğini hatırlatması üzerine ise şunları söyledi:  Ben iki yıldır bu kulüpteyim, bu süreçte hiçbir velimize maça gelin diye mesaj atmadık. Biz aile kulübüyüz. Ailelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Ailelerimiz bizim en büyük gücümüz. Çok katılımcılar. Her noktada destek veriyorlar. A takımında da oyuncularımızın annesi babası börekle, poğaçayla, meyveyle  geliyorlar. Bu bizi oldukça mutlu ediyor. Demek  ki bir şeyleri doğru yapıyoruz. Biz oyuncularımızın derslerinden sosyal alandaki faaliyetlerine kadar müdahil olan bir kulübüz. Aileler de bunu gördüğü için sahipleniyorlar.”

 

ANTRENÖRLERİMİZİ DİKKATLE SEÇİYORUZ

Toplantıda kulüp yöneticisi Ali Şentürk kulübün başarısında antrenör seçimlerinin büyük rol oynadığını ifade ederek  “Güneşspor başarısının en büyük özelliği antrenör seçimlerimiz. Antrenörlerimizi genç, hedefi olan, spor akademisinin  yanında futbol da oynamış olanları tercih ediyoruz. Kendilerine sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu. Şentürk’ün konuşmasının ardından antrenör Erhan Okur kendini kısaca tanıttı. Oku şu bilgileri aktardı: “28 Haziran Ortaokulunda beden eğitimi öğretmeniyim. Kocaelispor alt yapısı çıkışlıyım. Kocaelispor B Genç’te Türkiye Şampiyonluğu yaşamış biriyim. Daha sonra 2. ve 3. Ligde top oynadım. Sonra İzmit’e amatöre döndüm. Alikahya’da Suadiye’de top oynadım. Şu an Güneşspor’da tecrübelerimi yansıtabildiğim için çok mutluyum.

 

Kulüp antrenörlerinden İbrahim Karaduman ise şunları söyledi: “ KOÜ BESYO antrenörlük bölümü mezunuyum. Yaklaşık üç dört yıldır sözleşme yapıyorum. Güneşspor sezon başında  Ali abimle bir tesadüf eseri başladığım bir proje oldu. U-11, U-12 ve U-13 kategorilerinde çalıştım. Bu kulübün bir parçası olduğum için mutluyum. Antrenörlük dışında bir işle uğraşmıyorum. Bütün takımlarımıza yardımlarım oldu. Güneşspor ailesi olarak  güzel bir sezon geçirdik.”

 

UFUK ÖĞÜTVEREN’İN  İSTİFASI

Başkan Nebil Uzun bir gazetecinin yakın zamanda A takım antrenörü Ufuk Öğütveren’in istifasını sorması üzerine şu yanıtı verdi: “İstifa demeyelim. Sezon değerlendirmemiz bir yıllık oluyor. Ufuk Hocamızla da 31 Mayıs’a kadar süren bir sözleşme yapmıştık. Kendisi sevdiğimiz saygı duyduğumuz bir isim. Sözleşme bittikten sonra şu anda daha hiçbir hocamızla yeni bir sözleşme imzalamadık. Ufuk hocamızdan da çok memnunduk. Çok başarılı işlere imza attık. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye Şampiyonası grup maçlarında çok sayıda takımımız mücadele etti. Çok bölündük.  Bu süreç devam ederken hocamız böyle bir açıklama yapmış, biraz üzüldüm. Gereği yoktu. Süper amatörde daha yoğun bir mesaimiz olacak. Aramıza yeni hocalar katılabilir. Özellikle kaleci antrenörü konusunda düşüncelerimiz var

3234 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER