MURAT AYDIN: EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Murat Aydın: Eksiklerimizi tamamlamak için çalışacağız

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF)’de 5 Haziran Pazar günü yapılan 14. Olağan Kongre ile dörcüncü  kez başkan seçilen Murat Aydın ile yaptığımız sohbette hem kongreyle ilgili akıllara takılan soruların cevaplarını aldık hem de Aydın’ın 4. dönemi ile ilgili planlarını konuştuk

Son kongrede yönetim kurulu üyeleri arasında 8 kişi değişti. Bu değişikliğin nedenleri neydi?

Yönetim kurulu içindeki değişikliklerin bir sebebi yok. Çalışma alanı noktasında bazı ilçelerde eksiğimiz vardı. Bu eksiklikleri tamamlamaya gittik ve giderken de bazı ilçelerde eksiltme yapmak zorundaydık. Bu süreçte belki bize bazı arkadaşlarımız  çok fazla faydalı olamadılar. Yada bazılarının faydaları vardı ama çok fazla aramızda olamadılar. Ama bunun herhangi bir sebebi yok. Neticesinde bir yeniliktir. Olması gereken yerlerde çok fazla faaliyet göremediğimiz kişiler oldu. Geçmiş dönemlerle de değişiklikler olmuştu.

 

KASKF olarak hangi ilçelere yeterince ulaşamadığınızı düşünüyorsunuz?

Çayırova’dan ve Dilovası’ndan yönetim kurulu üyemiz yoktu. Yeni yönetimde buralardan üyelerimiz oldu. Merkeze birazcık yoğunluk verdik. Faaliyetler merkezde yoğunlaştığı için. Kartepe’de üç arkadaşımız devam ederken Gölcük’te üç kişiden iki kişiye düştük. Diğer ilçeleri tamamlamak için.

 

Kongrede sarfettiğiniz “Kocaeli’yi dışardan birilerinin yönetmesine izin vermeyelim” sözünüzün sebebi neydi ?

Dışarıdan bazı insanlar, bu ildeki bazı insanlara telefon edip “Murat Aydın’ın karşısına aday olarak çıkın, biz size destek veririz”dediler. Onlar nasıl bu ile yönetme adına mesajlar gönderiyorsa ben de kürsüden mesajımı verdim.  Bu ilin en kötü adamı il dışından gelecek en iyi adama layıktır diyorum. Biz kendi ilimizdeki insana – bu Murat Aydın değil- sahip çıkalım . Birilerinin demesiyle olmaması gerektiğine inanıyorum.

 

Son iki sezonda neler yapıldı, bundan sonraki üç sene içinde neler yapmayı planlıyorsunuz?

Bütün spor kulüplerinin bir arada olması için çalışıyoruz. Başkanlar kurulu toplantılarında ve değişik organizasyonlarda kulüpleri bir araya getiriyoruz. İlimizdeki tesisleşme adına yerel yönetimlerle ve bakanlık nezdindeki tüm kurumlarla diyalog içerisine girip kulüplerin tesis anlamında alacakları imkanları yaratma noktasında çalışıyoruz. Bölgesel yapı içerisindeki alt yapı çalışmalarını bizzat biz yönetiyoruz. Bunun devamında kulüplere nakdi yardım yapılabilmesi adına biz önderlik yapmaya gayret ediyoruz. Kurumsallaşma adına personel sayımızı yükseltip tüm kulüplere ulaşıp onların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz.

 

Ne gibi eksikler olduğunu düşünüyorsunuz?

Mesela Türkiye Şampiyonası’na gitme noktalarında sıkıntılar var. Malzeme eksikleri var. Her kulübün olmasa da bazı kulüplerin gerçek anlamda  sıkıntıları var. Nakit noktasında, sporcu yetiştirmeleri adına kendilerine ait saha konusunda sıkıntıları var. Merdiven altı dediğimiz kulüpler var. Futbol dışındaki branşlarında çalışma alanına ihtiyaçları var. Salonları devletin yapması lazım. İlimizdeki gençlerin sadece yarısı spor yapabiliyor. Yeni kulüpler ve mevcut kulüplerin içinde yeni branşlar açılması gerekiyor. KASKF olarak kendimizin işleteceği bir kongre merkezimiz olmalı. Otelin olabileceği, ilimizdeki kulüplerin de kamp yapabileceği yanında salon ve havuzun olacağı bir tesis hayalimiz var. Yerel yönetimlerden destek alacağız. Kiminden yer kiminden para desteği. Diğer ilçelerde de amatör evleri tarzında yerler olsun istiyoruz. Gelir getirici, Türkiye şampiyonasına giden kulüplerin sıkıntı yaşamayacağı bir sistem kurmak istiyoruz. Belki benden sonra gelecek arkadaşımız bunları gerçekleştirecek.

 

Türkiye şampiyonasına giden kulüplere desteğiniz var mı?

Son iki grup haricindeki kulüplere desteğimiz oldu. Türkiye Şampiyonası’na giden kulüplere TFF 1000 TL verirken biz 2 bin TL verdik. Bizim gücümüz buna yetiyor.

3007 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER