ŞAMPİYONLAR GEÇİDİ

Şampiyonlar geçidi

Yedi grup üzerinde oynana 2.Amatör Küme’de yedi ekip şampiyon olarak sezonu başarılı tamamladılar

TAŞKÖPRÜ MAĞLUP OLMADI

2.Amatör Küme’de şampiyon olmak kolay olmadığını spor camiası bilir. 2.Amatör Küme’de yedi grubun şampiyonu gelecek sezon 1.Amatör Küme’de mücadele edecekler. A Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Taşköprü Birlik ekibi bu sezon kurulan takım ilk sezonunda şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadılar. Taşköprü Birlik ekibi A Grubu’nda zorlu rakipleri vardı. Selanik, Mertspor, Yeni Yalı Barbaros ekiplerinin yanında grubun  sürpriz takımı Kandıra Çağdaş ekipleriyle başarılı mücadele içine girdi. Taşköprü Birlik ekibi grupta oynadığı 14 karşılaşmada mağlubiyet görmeyen ekip iki beraberliğini Selanik ile oynadığı müsabakalarda aldı. Taşköprü Birlik yönetimi gelecek sezon için kadroyu koruyarak eksik yerlere yapacağı takviyelerle Birinci Amatör Kümede başarılı olmanın planı yapıyorlar.

 

TEKSPOR BAŞARDI

2.Amatör Küme B Grubu şampiyonu TEK Spor geçen sezon kaçırdığı şampiyonluğu bu sezon elde ederek adını 1.Amatör Küme’ye yazdırdı. TEK Spor tecrübeli kadrosuyla ateşten gömlek olan grubu şampiyon olarak tamamladı. Sezon başı çekilen kuralar s onucunda şampiyonluk adaylarının çok olduğu grupta özellikle Tekspor ile birlikte Üçtepe, İzmit Gençler Birliği, İzmit Futbol Kulübü, Uzunçiftlik, Beşyol Zabıtan ekipleri şampiyonluk yarışı yaptılar. Tekspor güçlü grupta başarılı olan ekip son hafta aldığı mağlubiyet haricinde oynadığı müsabakalarda başarılı oldu. Tekspor kendi bünyesinde yer tecrübeli kadrosuna yapacağı takviyelerle 1.Amatör Küme’de başarılı olmak için mücadele edecekler.

 

YUVAM İZMİT TECRÜBENİN BAŞARISI

2.Amatör Küme C Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Yuvam İzmit ekibi oldu. Sezon başı Süper Amatör Kümede yer alan futbolcuları kadrosuna katan Yuvam İzmit sezon başı başarılı sonuçlara imza atarak haftalar önce şampiyonluğunu ilan etti. 2.Amatör Küme C Grubu’nda Yuvam İzmit ekibinin üstünlüğünü kabul eden ekipler Play-off mücadelesi yaptılar. Yuvam İzmit tecrübeli kadrosuyla başarılı olan ekip yönetimi gelecek sezon Süper Amatör Kümeden gelen futbolcuların takımdan ayrılmayacağı bir tek kaleci Kerem futbolu bırakıp Antrenörlük hayatına devam edeceğini açıklayan yönetim eksik mevkilere az ve öz transferler yaparak takımın iskelet kadrosunu bozmadan Birinci Amatör Kümede zirveye oynayacak bir ekip yapmanın çalışmalarına başladılar.

 

ASARKÖY BİRİNCİ KÜMEDE

2.Amatör Küme D Grubunu şampiyon olarak tamamlayan ekip Gölcük Asarköy oldu. Yeşil-Beyazlı ekip yönetimi sezon başı kadrosunu tecrübeli futbolculardan Hakan, Erol, Turgay gibi isimleri kadrosuna kattılar. Gölcük Asarköy ligde hiç mağlubiyet almadan D grubu müsabakaları tamamlanmadan şampiyonluğunu ilan ettiler. Gölcük Asarköy yönetimi gelecek sezon için kadroda yer alan tecrübeli futbolcuları kadroda tutacak mı? Sorusunun cevabını gelecek günlerde yapacakları toplantıda karar verecekler. Gölcük Asarköy bu sezon yakaladığı başarıyı Birinci Amatör Kümede nasıl bir hedefle yola çıkacaklarının kararını vererek takımın kadrosunu kurma çalışmalarına başlayacaklar.

 

UZUNTARLA’DA HEDEF SÜPER AMATÖR

2.Amatör Küme E Grubunu şampiyon olarak tamamlayan Uzuntarla ekibi yeni sezonda 1.Amatör Küme’de hedefini şampiyonluk olarak belirleyecek. Geçen sezon E Grubu’nda başarılı bir sezon geçirerek şampiyon olarak adını Birinci Kümeye yazdıran Uzuntarla yeni sezonda adını Süper Amatör Kümeye yazdırmanın  hesaplarını yapıyor. Uzuntarla yönetimi yeni sezonda teknik adam Arif Şenelli ile yola devam edeceğini ve iskelet kadroyu koruyarak Birinci Amatör Kümede mücadele edecek futbolcuları kadroya dahil etmek istiyorlar. Uzuntarla yönetiminin hedefi yeni sezonda Süper Amatör Küme olarak belirlediler.

 

BEŞKÖY VE DİLİSKELESİ ŞAMPİYON

2.Amatör Küme F ve G Gruplarında şampiyon olan ekipler Gebze Beşköy ile Diliskelesi ekipleri oldu. F Grubu’nda sezona şampiyonluk mücadelesiyle başlayan Gebze Beşköy ekibi rakibi Çerkeşli’nin önünde şampiyonluk ipini göğüsleyen ekip oldu. G Grubu’nda ise Diliskelesi ile birlikte özellikle Arapçeşme ve Darıca ekiplerinin kıyasıya mücadelesinin sonunda Diliskelesi iki rakibinin önünde şampiyonluğu göğüsleyen takımlar oldu. İki takımın kadrosunda geçen sezon Süper Amatör ve Birinci Amatör Küme ekiplerinde oynayan futbolcuları bulunuyor. Dilieklesi ve Gebze Beşköy yönetimleri kadrolarındaki futbolcuları tutup tamamlayacakları Mayıs ayının sonunda belli olur. İki takımda yönetimi Birinci Amatör Kümede nasıl bir hedef çizecekler ay sonunda belirleyecekler.

4838 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Kocaeli içerde, Gölcük dışarda

Spor Toto 3.Lig 1.Grupta mücadele veren Kocaelispor ile Gölcükspor, yeni sezonda aynı grupta mücadele verecek. Kocaelispor yeni sezona kendi sahasında 3 Eylül’de Tekirdağspor ile sezona başlayacak. Gölcükspor ise deplasmanda Kartalspor ile karşılaşacak

Birlik tempo yükseltti

Birlik tempo yükseltti

Kocaeli Birlikspor, yeni sezon çalışmalarına her geçen gün artan tempolu idmanlarla devam ediyor. Dün yapılan akşam çalışmalarında kırmızı beyazlı futbolcular oldukça yorucu bir idman yaptı

Bağçeşme çalışmalara başladı

Bağçeşme çalışmalara başladı

1.Küme ekiplerinden Bağçeşmespor takımı yeni sezon çalışmalarına önceki gün kendi tesislerinde başladı

Tolga’ya teklif yağıyor

Tolga’ya teklif yağıyor

İlimizin başarılı futbolcularından Tolga Çoban’a yeni sezonda teklif yağıyor

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Çubuklu Bala’da İsmail Caferoğlu devri başladı

Süper Lig ekiplerinden Çubuklu Balaspor  yönetim kurulu önceki gün yeni antrenörünü belirledi

Doğantepespor antrenörünü buldu

Doğantepespor antrenörünü buldu

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Doğantepespor ekibi yönetim kurulu yeni sezonda takımın antrenörü konusunda kararını verdi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER