KARAMÜRSEL’DE ŞİRİN BİR MEKAN; ŞİRİN KAPTAN OTEL

Karamürsel’de şirin bir mekan; Şirin Kaptan Otel

Karamürsel’in en güzel mekanlarından biri olan Şirin Kaptan Otel’de güne güzel başlayıp, en iyi hizmeti alabilirsiniz

Kocaeli gibi; tarih, doğa, kültür zenginliği tartışılmayacak boyutlarda olan, denizi, dağı, gölü eksik olmayan, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bir kentin hiç eksiği yok mu?

Ben hep şunu söylemişimdir;

“Bu kentte, omzunda fotoğraf makinesiyle dolaşan turist kafilelerini ne zaman göreceğim acaba?”

Görülmesi gereken bunca yer varken, neden turizm eksiktir kentimizde?

Yeteri kadar tanıtım yapmadığımızı söyleyebiliriz hemen. Turizmle ilgili kurumların bu konudaki, öteden beri gelen eksiklerini ya da yanlışlarını ortaya koyabiliriz.

Bu yanlış ya da eksiklerden biri, turistin konaklayacağı yerimizin olmamasıdır. Vardır belki de, yeterli değildir ki, bundan daha büyük eksik de olmaz değil mi?..

Bugün sizlere, kentimizdeki bu eksiği kendi ölçeklerinde gidermeye katkı sunanlardan birini tanıtmak istiyorum…

 

Erol Tosun ve Uğur Sencer; 45 yıllık bir dostluğun getirdiği başarıyla ayakta duruyor Şirin Kaptan.

 

Şirin Kaptan Otel

Karamürsel’den Yalova’ya giderken, 4 kilometre sonra, yolun sağında, deniz kıyısında kalır Şirin Kaptan. Belki de çok kez kapısından geçmiş ama dikkat etmemişsinizdir.

Anayoldan sapar sapmaz bahçe kapısına giriyorsunuz. Araç parkı için yeterince yer var bahçede. Girişte resepsiyon, resepsiyonda da Şirin Kaptan’a yakışır güler yüzlülükte bir görevli karşılar sizi.

 

Güleryüzlü, temiz giyimli, saygılı bir personel size hizmet için hazırdır.

 

14 normal, 2 jakuzili ve 2 de süit olmak üzere, toplam olarak 18 odası var Şirin Kaptan’ın. İstendiğinde odalara ek yatak koymak da olası. Odaların rahatlığı ve temizliği dikkat çekici. Deniz tarafındaki odaların manzarası ise süper.

Şirin Kaptan’ın sahibi Erol Tosun ve 45 yıldır birlikte çalıştıkları Uğur Sencer’le bahçede oturup öğle yemeği yiyoruz ve söyleşiyoruz. Bahçe dediğim, Şirin Kaptan’ın toplu yemeklerde, düğün yemeklerinde de kullandığı bir alan. Her yan yeşil, her yan ağaç ve çiçek. Kiraz, erik, zeytin, defne ağaçlarıyla süslü bu bahçede, kır düğünü niteliğinde, yaklaşık 400 kişiye hizmet sunma olanakları var.

Bir de havuz başı var yemek ve toplantı için. Havuz başında da 450 – 500 kişilik davetler yapılabiliyor. Havuzun genişliğinin 130 metrekare olduğunu da not olarak düşelim buraya.   

16 Mart 1985 yılında açılmış Şirin Kaptan. Baba Hasan Tosun’un teknesinin adıymış “Şirin” ve otel adını buradan almış zaten. O gün bu gündür de hizmet kalitesinden ödün vermeden yaşamını sürdürüyor. Yalnızca Erol Tosun, yalnızca Uğur Sencer değil, Şirin Kaptan’da çalışan herkes, temizlikçisinden aşçısına kadar, garsonuna kadar herkes işinin bilincinde, titiz ve saygılı.

 

Hasan Tosun’un (kaptan) manevi varlığı hep Şirin Kaptan’da. O ayrı bir güç veriyor herkese.

 

Odalarda mini bar, yurt içi ve yurt dışı telefon görüşmesi, klima, uydu televizyon yayını ve internet erişiminin dışında 24 saat sıcak su ve oda servisi de var.

Oldukça zengin bir mutfağı var Şirin Kaptan’ın. Yararlanmak için otel müşterisi olmanız da gerekmiyor. Havuz başında, Hereke ve Tavşancıl görünümlü bir günbatımında, sevdiklerinizle kadeh kaldırabilirsiniz güzelliklere. Otelin havuzundan da, otel ve havuz kurallarına uymak ve belli bir ücret ödemek koşuluyla yararlanmak olası. Burada bir parantez açmak ve havuz suyunun denizden filtrelenip alındığını belirtmekte fayda var…

 

Şirin Kaptan’ın mutfağı ve aşçıbaşısı. Temiz, güvenli ve damak tadında bir yemek için her şey hazırlanmış.

 

Yeterli mi?

Yukarıda da belirttiğim gibi, Şirin Kaptan toplam 18 oda ile hizmet sunuyor. Bu da bölgemiz turizmine nokta kadar bir katkıdır belki. Ne ki, bu anlamdaki hizmeti yeterli bulmuyor Erol Tosun ve Uğur Sencer. Bir şeyi daha yeterli bulmuyorlar ve diyorlar ki;

 

Odalar oldukça rahat. 24 saat sıcak su, oda servisi, klima, mini bar gibi ayrıntılar da düşünülmüş.

 

“Müşteri en iyisini hak eder. Hizmet anlamında da eksik yapmamalıyız.”

Bu denli titiz davranıyorlar anlayacağınız ve Şirin Kaptan’ı bir an bile boş bırakmıyorlar. Ya Erol Tosun, ya da Uğur Sencer mutlaka orada. T-Kendi aralarında iş birliği de yapmışlar ve bir hafta biri, bir hafta diğeri olmak koşuluyla, gece – gündüz otelde kalıyorlar sizin anlayacağınız.

Oda + kahvaltı biçimindeki otel fiyatlarını da öğrenmek ister misiniz?

Normal bir odada tek kişi için ödemeniz gereken ücret 140 TL olarak saptanmış. Aynı tip odada iki kişilik fiyat ise 175 TL.

Jakuzili odanın fiyatı 200 TL, süit odanın fiyatı ise 300 TL…

Konaklamanız gerekmiyor. Bir akşam yemeği için gidin isterseniz Şirin Kaptan’a ve havuz başında oturun sevdiklerinizle. Gün batımını kaçırmasanız iyi edersiniz. Et mi, balık mı, soğuk meze mi, ne isterseniz bulursunuz. Fiyatların da öyle uçuk olmadığını görürsünüz…

 

Bahçede kuracağınız sade ama keyifli bir masa size unutulmaz anlar yaşatabilir.

 

Adresi vermiştim. Telefon numarasını ve internet erişim adresini de vereyim sizlere;

(0 262) 454 55 90-91

sırınkaptan@hotmail.com

10265 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Gebze’nin en marjinal, kendini en çok seven ve yaptığın işin bir sanat olduğunu ifaden Salon Aytaç’ın sahibi Aytaç Kalaycı, “Mesleğime sanatsal anlamda bakıyorum. Kötü iş çıkınca üzülebilen bir kuaförüm” dedi

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Fethiye Caddesi Karagöz İş Hanı’nda yaklaşık bir yıldır hizmet veren Zeyno’nun Ev Yemekleri Lokantası birbirinden iddialı ve lezzetli yemekleriyle müşterilerini bekliyor

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Diş implantı eksik olan dişlerin yerine işlevi yeniden kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen uygun malzemelerden yapılan yapay diş köküdür. İmplant uygulanarak hem eksik dişler tamamlanır hem de boşluktan dolayı oluşan estetik problemi giderilir.

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Hafif börekleriyle ağızlarda unutulmaz lezzetler bırakan Göçmen Börekçisi, el yapımı alternatifleriyle ‘börek ağırdır’ inanışını ortadan kaldırıyor

Yaşam'ın tarifleri

Yaşam'ın tarifleri

Bu hafta; Tavuk etli taze fasulye salatası, patatesli mısır çorbasıve karadutlu marzipan lokmaları tarifleri sizlerle...

Haydi kadınlar motora!

Haydi kadınlar motora!

İlimizde 45 yıldır motor işleriyle uğraşan Refik Şahbazoğlu, daha faza kadın motor sürücüsü görmek istediklerini belirterek, “Herkese tavsiyem motora binmeleri” dedi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER