KEFKEN’DEKİ EVİNİZ; SAYGIN BUTİK OTEL

Kefken’deki eviniz; Saygın Butik Otel

Mayıs bitiyor. Bir çok aile, yazlığa veya tatile gitmek için okulların kapanmasını bekliyor.

Tatil gerekli midir sizce?

İnsan bedeni için en gerekli şeylerden biri yeteri kadar dinlenmek ise, tatilin gereksiz olduğunu söyleyebilir miyiz? 

Herkes tatil yapabilir mi?..

İşte burası biraz karışık. Bizim gibi bir ülkede, insanımızın büyük çoğunluğu açlık veya yoksulluk sınırının altında mucizeler yaratırken, tatile hangi parayla gidecek? Anne, baba ve iki çocuktan oluşan bir ailenin bir haftalık tatil tutarı ne kadardır?

Bu değerlendirmeyi öyle beş yıldızlı otellerden, tatil köylerinden yapmayın isterseniz. Mavi yolculuktan da söz etmiyorum. Sıradan bir otel veya pansiyona bakın yeter...

 


Saygın Butik Otel’in odalarından biri; sade, rahat ve zevkli.

 

İnsanların tatil zevkleri de farklıdır kuşkusuz. Çoğumuzun “tatil” dendiğinde aklına gelen deniz, güneş ve kum, kimimiz için hiç de çekici bir tatil değildir. Yayla tatilini seven, ormanı yeğleyen insan sayısı az değildir.

Öyle ya da böyle, dağ ya da deniz, insanın kendi iş ortamından bir süreliğine bile olsa ayrılması, beynini ve bedenini yenilemesi gerekmektedir. Sosyal yaşam için de, iş verimliliği için de bu çok önemlidir.

Orta halli aileler, ekonomik olarak çok iyi durumda olmayanlar doğal olarak motel, pansiyon gibi yerleri seçerler. Bunun yanı sıra, ulaşımı da düşünmek zorundadırlar tabi. Tatil parası kadar yol parası vermek pek de akılcı değildir dar gelirliler için. Yakın yöreleri düşünmeleri de bundandır.

Yakın çevremizde bu tür yerler yok değil. Hem Marmara, hem de Karadeniz’den yararlanma şansı olan Kocaeli’nin ne yazık ki Marmara’da tatil yapma şansı sınırlı. İzmit Körfezi’nin büyük bir yerinde denize girme olanağı yok gibidir. Ağırlıklı seçenek Karadeniz’dir bu nedenle.

 


Akşamları yemek yiyebileceğiniz, mangal keyfi yapabileceğiniz bahçe köşesi.

 

MUHTEŞEM BİR ATMOSFER

Sarısu, Seyrek, Bağırganlı, Kerpe, Kefken, Dikili gibi, Karadeniz kıyısında çok sayıda yerleşim yerimiz var. Yaz sezonunun kısa olması nedeniyle yeteri kadar tesisleşme olmamıştır bu bölgelerimizde ama yine de kalınacak yerler vardır. Sezonun açıldığı şu günlerde, gidip kalabileceğiniz bir yeri önceden görmek ve sizlere bilgi sunmak için Saygın Butik Otel’i taşıdık sayfamıza...

Kefken’e gitmeden önce, Kumcağız deresi üzerindeki köprüye girmeden hemen sola sapıyorsunuz. 500 metre kadar gittiğinizde, yolun solunda Saygın Butik Otel’i göreceksiniz zaten.

 


Erol Taşçı mangalın başında. Izgara çinekopların tadına doyum olmuyor.

 

Çok büyük olmayan ama oldukça bakımlı, temiz bir bahçe. Bir köşede büyükçe bir mangal ve yemek masaları. Diğer yanda ise yağışlı havalarda oturabileceğiniz küçük bir kafeterya. Bahçedeki mavi çamlar ayrı bir güzellik getirmiş ortama.

Saygın Butik Otel’in sahibi Erol Taşçı, yılların verdiği esnaf deneyimini çalışmalarına yansıtmış. Güler yüzü, çalışkanlığı, titizliği en büyük özellikleri. Otelin tüm işlerini eşiyle ve çocuklarıyla birlikte yürütüyor. Bu da önemli bir avantaj sağlıyor kendisine tabi.

16 odası var Saygın Butik Otel’in. Bunlardan iki tanesi süit. Odalarda duş, wc, televizyon, mini buzdolabı, sıcak ve soğuk klima var. Kapılar ve karyolalar ahşap. Oldukça hoş ve sağlıklı döşenmiş sizin anlayacağınız.16 odada toplam 50 yatak var.

 


Saygın Apart Otel’de böyle bir masa ve dostlarınızla olduğunuzu düşünün.

 

ET VE BALIK

Izgara balık ve et çeşitleri yiyebiliyorsunuz. Salatalar, soğuk mezeler oldukça doyurucu. İsterseniz kendi yemeğinizi de pişirebilirsiniz. Şansınıza ve ustalığınıza güveniyorsanız, yolun hemen yanından geçen derede balık bile avlayabilirsiniz.   

Sabah kahvaltısında; köy peyniri, zeytin, köy yumurtası, reçel, bal, domates, salatalık gibi geniş bir menü var. Kandıra yoğurdu da bulabilecekleriniz arasında. Erol Taşçı’nın en büyük yardımcısı olan eşinin yaptığı ev baklavalarına da bayılacaksınız.

Kefken’e 2 km. uzaklıkta olan Saygın Butik Otel’in Kerpe’ye uzaklığı da 3,5 km. Kandıra’ya ise 20 km uzaklıkta.

 


Kerpe sahilinin Saygın Butik Otel’e uzaklığı 3,5 km. Gün batımlarını izlemek için değer.

 

Saygın Butik Otel’in bir özelliği daha var. Aynı anda hem dağı, hem de denizi yaşıyorsunuz. Ağaçlıklı, güzel bir yoldan kumsala ulaşabilmek için 700 metre yürümeniz gerekli. Saygın’ın hemen arkası ise orman denebilecek bir ağaçlık.

Ben size fiyatları ve ulaşabileceğiniz telefon numaralarını da vereyim;

İki kişi, oda + kahvaltı 140 TL ödüyorsunuz. 0–12 yaş arası çocuklardan ücret alınmıyor.

 


Kandıra – İzmit arasında, yol kenarındaki gölette gün böyle batıyordu.

 

Güneşli, sıcak bir havada gittim Kefken’e. Saygın Butik Otel’in konuğu oldum birkaç saatliğine. Erol Taşçı ile sohbet ettim, enine boyuna konuştum. Oradan Kumcağız yolunu izleyip Kerpe’ye uğradım. Sezon açılırken neler ver neler yok gözlemlemeye çalıştım. Güneşin akşam ışıklarının denizle dansını izledim keyifle. Dönüşte Akçakoca’nın mezarına uğrayıp aşağılara baktım. Sonsuzluk gibi görünüyordu her yer.

Güzel bir günün sonrasında geldim İzmit’e. Bölgemdeki bir tesisi tanıtmanın rahatlığını da yaşayacağım şimdi.

Keşke daha çok şey yapabilsem...

 


Karadeniz’de sezonun kısa oluşuna bakmayın siz. Yaz aylarında böyle görüntüler bulacaksınız.

 

Telefon: (0 262) 563 72 19

0 532 400 49 00

www.sayginotel.com

 


Erol Taşçı ve çocukları. Onlar da sizlere hizmet sunmaktan keyif alıyorlar.

 


Saygın Butik Otel’in sahibi Erol Taşçı ve eşi Zehra hanım konuklarıyla birlikte.

7608 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Gebze’nin en marjinal, kendini en çok seven ve yaptığın işin bir sanat olduğunu ifaden Salon Aytaç’ın sahibi Aytaç Kalaycı, “Mesleğime sanatsal anlamda bakıyorum. Kötü iş çıkınca üzülebilen bir kuaförüm” dedi

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Fethiye Caddesi Karagöz İş Hanı’nda yaklaşık bir yıldır hizmet veren Zeyno’nun Ev Yemekleri Lokantası birbirinden iddialı ve lezzetli yemekleriyle müşterilerini bekliyor

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Diş implantı eksik olan dişlerin yerine işlevi yeniden kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen uygun malzemelerden yapılan yapay diş köküdür. İmplant uygulanarak hem eksik dişler tamamlanır hem de boşluktan dolayı oluşan estetik problemi giderilir.

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Hafif börekleriyle ağızlarda unutulmaz lezzetler bırakan Göçmen Börekçisi, el yapımı alternatifleriyle ‘börek ağırdır’ inanışını ortadan kaldırıyor

Yaşam'ın tarifleri

Yaşam'ın tarifleri

Bu hafta; Tavuk etli taze fasulye salatası, patatesli mısır çorbasıve karadutlu marzipan lokmaları tarifleri sizlerle...

Haydi kadınlar motora!

Haydi kadınlar motora!

İlimizde 45 yıldır motor işleriyle uğraşan Refik Şahbazoğlu, daha faza kadın motor sürücüsü görmek istediklerini belirterek, “Herkese tavsiyem motora binmeleri” dedi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER