AKP'Lİ VEKİL İDAM İSTEYENLERE BÖYLE SESLENDİ

AKP'li vekil idam isteyenlere böyle seslendi

Yaşanan darbe girişimi ardından yapılan yürüyüş çağrısı üzerine Kocaeli’de halk bugün de sokağa döküldü. Konuşma yapan AKP Milletvekili Zeki Aygün idam isteyenlere seslendi

Darbe karşıtı yürüyüş çağrısının ardından Kocaeli’de bugün de yüzlerce vatandaş biraraya geldi. AKP il binası önünde toplanan kalabalık korna sesleriyle hükümete destek verdi. Şehitler ve darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için dualar ve mevlut okundu.

 

 

İl binası önünde toplanan binlerce vatandaş için il binasının sağ tarafında namaz ve ihtiyaç molaları için prefabrik yapılar oluşturuldu. Toplanılan alanın 3 farklı noktasında demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar için su ve gıda dağıtımı yapıldı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz,il Başkanı Şemsettin Ceyhan, sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda sinevizyon aracılığı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntüsü yansıtıldı. Şehitler ve darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşlar için dualar okunmaya devam ediyor.

 

 

MİLLET DERS VERDİ

Programda vatandaşların yanında yer alan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan konuşma yaptı. Ceyhan konuşmasında; "Bundan 3 gün önce akşam 9 civarında bir hareketlilik başladı ve asker darbe yapacak dendi. Bu zamanda, işler bu kadar iyi giderken Pensilvanya’nın uşakları bu devletin, Erdoğan’ın ne kadar düşmanı varsa giydiği üniformaya bakmadan operasyona başladı .Liderimiz Erdoğan’ın muhakkak üzerine düşeni yapacağını biliyorduk ama sıra bize geldi dedik ve bu milletin bir evladı olarak düşündük. Artık bu işin altını bağlayacak olan her zaman dayandığımız millet dedik ve cumhurbaşkanımızın davetiyle dışarı çıktık. Bu millet kendisine darbe yapmak isteyenlere öyle bir darbe yaptı ki birkaç saatte yerle yeksan oldular.

 

 

ALLAH ONLARI KAHRETSİN

Tabi bu durum anlatıldığı kadar kolay olmuyor. Bizim darbe girişiminin ardından bu 3. gecemiz belki 33. ya da 333. gecede bizler burada olacağız. Bunların gözü çok dönmüş, bunların ne İslamla ne Türk ne vatansever olmakla alakaları yok. Bugün darbe yapanların gözünü öyle kan bürümüş ki kendi şerefsizce kendi başkomutanlarının kadığı oteli bombalayacak kadar hain planlar uyguladılar, yetmedi helikopterlerle tüm polis kardeşlerimizin kaldığı yere bomba attılar. Allah onları kahretsin.

 

 

GEREKEN CEZAYI ALACAKLAR

Bugün burada oluşan fotoğraf burada değil, Kocaeli’nin 12 ilçesinde, Türkiye’nin 81 vilayetinde görülüyor. Millet ülkesine, geleceğine sahip çıkıyor. Bu durumu ortaya çıkartanlar apoletleri ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti kendilerine gereken cezayı verecektir. Vatandaşlarımızın bu konuda talebini gittiğimiz her yerde alıyoruz. Biz de bu noktada milletimizle aynı şekilde düşünüyoruz ve kendilerine layık olan cezanın verilmesini istiyoruz. Biz bugün burada toplanmak için bir ricada bulunmadık. Bu ricayla olacak bir şey de değil. Millet en güzel şekilde duruşunu gösterdi çağrıya gerek kalmadan kefenimi giydim geldim diyenlere ben teşekkür ediyorum. Bizim kutlu yürüyüşümüz devam edecek Erdoğan bu iş bitti demeden biz buradan gitmiyoruz" sözlerine yer verdi.

 

 

MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYIN 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın ardından konuşan AKP Milletvekili Zeki Aygün ise şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızdan ikinci bilgi gelene kadar meydanları boş bırakmayın. Bunun perde arkasını iyi okuyamazsak geleceğimizi torunlarımıza ve çocuklarıma bir şeyler bırakamayız. On yılda bir darbe görüyoruz. Bunlar birilerinin iradesiyle hareket eden maşalardır. ‘One minute’ sonra başlayan bazı hadiseler var. Dört tane ağacı bahane edip yayalaştırma yapılan yerde olay çıkartıyorsunuz. Kendileri de ağacın bahane olduğunu söyledi. Bildiri koydular önümüze bir de. Bir üst akıl, ağa babaları bunlara akıl vermiş onlar da bize okuyor. Bir girişim yapıldı ve bizler bunu atlattık. Başarılı olamayanlar daha önce de 17 ve 25 Aralık’ı yaptılar.

 

 

TANKLARI ÜZERİMİZE ÇEVİRDİLER

Bunları kimseye değer vermeyen batı yapıyor. 500 bin Müslüman öldüğünde kılını kıpırdatmayan iki yüzlü bir batı. En son kozlarını oynuyorlar. Milletin alın teriyle alınan tanklarımızı insanların üzerine çeviriyorlar. Onlar ocağa sızmış hainler. Aklını bu millete ve devlete vermesi gerekenler Pensilvanya’ya verdikleri için oradan emir alıyorlar. Birlik beraberliğimizi bozmak için her türlü fitneyi oluşturdular. Uyuyan Türkiye’yi uyandıran bir AKP var. Erdoğan onlardan talimat alsaydı bunları yaşamazdık. Ama hizmeti de yetkiyi de bizden milletten aldı. İdam istiyoruz diyenlere cumhurbaşkanımız ve meclis bunun gereğini yapar" dedi.

28579 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 9 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER