BAHÇELİ: KURULTAYIN GERÇEKLEŞMESİ İMKANSIZDIR

Bahçeli: Kurultayın gerçekleşmesi imkansızdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli iftar programı için ilimize geldi

Büşra ŞEFKATLİ – Berna SÖNMEZ

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programı için kentimize geldi. Bahçeli'yi gişelerde kalabalık bir şekilde bekleyen partililer karşıladı. Aracından inen Bahçeli partililerle tek tek selamlaştı. Bahçeli ve partililer daha sonra iftar programının yapılacağı yere doğru yola çıktı. Bahçeli yaklaşık 1 saat sonra iftar saatine kısa bir süre kala programa varabildi.

 
 

DEVLET BAHÇELİ İFTARA GELDİ

Bahçeli iftarın yapılacağı alan olan Antikkapı Restoran'ın sahil bölümüne saatler 20.39'u gösterdiğinde geldi. Büyük bir güvenlik önleminin olduğu dikkat çekerken, Bahçeli partililerin sloganları eşliğinde kendisine ayrılan masaya geçti. Bu sırada Bahçeli’nin korumaları, fotoğraf almak isteyen basın mensuplarına zorluk çıkardı, kısa süreli bir arbede çıktı. Bahçeli ve beraberindeki protokol masasındaki yerlerini aldıktan sonra, Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal ve Mehmet Ali Karadaş Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

 

 

 

ÇAKIR VE ÖZCAN BİRLİKTE GELDİ

Bilindiği gibi MHP’de yaşanan kurultay süreci sonrasında bazı ilçe başkanlıklarında istifalar ve görevden almalar yaşanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında partililer, parti organizasyonlarında bile adeta ikiye bölünmüştü. İftara il ve ilçe teşkilat yönetimleri dışında çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendikaların da temsilcileri katıldı. İftara MHP MDK üyesi Selim Çakır, Ülkü Ocakları eski İl Başkanı İbrahim Özcan ile birlikte geldi. İftar alanına erkenden gelenler arasında 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Rıza Akdağ yer aldı.

 

 

DAYANIŞMAMIZ DİRENÇLİDİR

Ezanın okunmasıyla birlikte MHP’liler birlikte oruçlarını açtı. İftarın ardından konuşmalara geçildi. Programda ilk olarak MHP İl Başkanı Aydın Ünlü konuştu. Ünlü, “Biz sizi anlayamadık liderim, hakkını helal et. Algılara yenildik, ama sen hiç yenilmedin. Birileri mahkemeye imza yetiştirmek için yarışırken sen ameliyat masasındaydın. Davamıza sahip çıkacağımıza yemin ediyoruz, bir adım geri atan namerttir” dedi.

Sonrasında ise kürsüye genel başkan Devlet Bahçeli çıktı. Bahçeli kürsüye çıkarken partililer ayağa kalkarak alkışladı. Partilileri selamlayan Bahçeli konuşmasında, "Türk İslam aleminin hasretini çektiği güzellik ve barış dolu günlere ulaşmamızı Allah’tan niyaz ediyorum. Eğer bir toplumda dayanışma varsa milli ahlak yaşıyor demektir. Dayanışma duygularımız tüm tahribatlara karşı halen dirençlidir. Bu nedenle umutlu olmak, karamsarlığa yüzümüzü dönmemeliyiz. Tarihin harabeleri gelecek ülkülerini kaybetmiş milletlerle doludur" dedi.

 

AKP’NİN MAZLUM SİYASETİ

Terör örgütlerinin Türkiye'yi mesken tuttuğunu söyleyen Bahçeli şunları söyledi: "28 Haziran’da Atatürk Havaalanı’nda yaşanan terör hepimizi üzdü. Muhterem arkadaşlarım, Türkiye’miz şiddet sarmalındadır. İçinde bulunduğumuz geniş coğrafyalar ölüme havale edilmiştir. Ortadoğu, tarihin en karanlık günlerinden geçmektedir. Hem içimizde hem de çevremizde kan nehirleri akmaktadır. İslam alemi içine kapanmıştır. Üzülerek söylüyorum Müslümanlar arasındaki bağlar gevşemiştir. Bunlar olurken AKP ne yapmış neyi başarmıştır. AKP mazlumların kanı üzerinden siyaset yapmaktan başka ne yapmıştır? Mavi Marmara’nın intikamı alınacaktı. O geminin Gazze’ye gidişine AKP’nin izin verdiğini söylediler şimdi ise kendisi ‘giderken bana mı sordunuz’ dedi. Sayın Erdoğan duruşumuzda bir değişiklik olmadı diyor, demek ki 2013 Mart’tan beri İsrail ile yeni bir süreç devreye sokulmuş ancak bu aziz milletimizden saklanmıştır. Mavi Marmara gemisi yıllar sonra manen batmıştır. Dünün düşmanı şimdi dost olmuştur.

 

 

KAZANAN İSRAİL OLDU

İsrail ile anlaşmak için üç şart öne sürülmüştür. Bunlardan biri İsrail’in özür dilediği söylenmiştir. Ama bunu sadece Erdoğan duymuştur. Mavi Marmara’da hayatını kaybedenlerin ailelerine verilen 24 milyon dolarla kapatıldı. Erdoğan kanın hesabı olmaz demişti, tazminatta niye ısrar edildi? İsrail gerçekten özür diledi mi? Yoksa cılız bir pardon ile Erdoğan’ın gönlü hoş mu edilmiştir. Üçüncü şart ne olmuştur? Erdoğan ‘kazan kazan’ politikasından bahsediyor, iki ülke de kazanacaksa diyeceğimiz pek bir şey yoktur. Fakat ortada kazananın kim olduğu bellidir. İsrail kazanırken Türkiye maalesef kaybetmiştir. Cumhurbaşkanı tüm diklenmelerini unutmuş Batı’ya dönmüştür. Sayın Erdoğan Gazze’yi milli mesele görüyordu, şimdi Filistin davasına da zararlar vermişlerdir. Türkmen soykırımına göz yumanlar tel tel dağılmıştır. Mısır demiş Musul diyememiştir. Şimdi de Gazze’yi bir çırpıda kenara itti."

 

KURULTAY GERÇEKLEŞMEYECEK

Rusya’ya birden el uzatıldığını belirten Bahçeli, "İki ülke arasındaki soğukluğun hangi güvencelerle ortadan kalktığının belli olmasını isteriz. Rus pilotunun ailesinin ev vermeyi düşünen Kemer Belediye Başkanı, böyle bir şahsın MHP’de yeri olmaz olmayacaktır. Bu belediye başkanı bizim için yok hükmündedir. MHP bunlardan temizlenecek ve kendine gelecektir. Önümüzde iç hesaplaşmamız vardır. Onlar yakında kendi yollarını çizmek zorunda kalacaklardır. Ülkücünün fiyatı yoktur. Biz bir olacağız. 19 Haziran’da korsan kurultay kararları askıya alındı. Korsan kurultay sonuçları itibariyle kızaktadır. Beklemeye alınmıştır. 10 Temmuz’daki kurultayımızın yapılamayacağı hükmedilmiştir. Oyunun büyük bölümü adaletin tecellisiyle bozuldu. 10 Temmuz’daki büyük kurultayın gerçekleşmesi imkansızdır. 10 Temmuz bizim için amaç ve anlamını yitirmiştir. Artık oyalanmayacağız, Türkiye’nin hassas gündemine odaklanacağız" şeklinde konuştu.

 

BAHÇELİ KOCAELİ'DEN AYRILDI

Bahçeli'nin konuşması sonrasında Bahçeli ve teşkilatlar Antikkapı Restaurant'ta toplantı yaptı. Basına kapalı olarak yapılan toplantı bir saat sürdü. Sonrasında Bahçeli Kocaeli'den ayrıldı.

 

11639 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 21 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER