BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN KÖŞKER’E ÇAĞRI

Belediye çalışanlarından Köşker’e çağrı

Gebze Belediyesi’nin iktisadi kuruluşu olan Marmara Uzmanlar Ltd. Şirketi’nde yaşananlarla ilgili olarak çalışanların gönderdiği isimsiz mektuplar gelmeye devam ediyor

Son olarak gönderilen mektupta Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e çağrıda bulunan çalışanlar, Köşker’in yaşananlardan haberinin olup olmadığını sordu.

İşte o mektupta yazılanlar: “Sayın başkan Adnan Köşker, gazeteden okuduğumuza göre işten çıkarmış olduğunuz şahsın bir gazeteye yapmış olduğu yorumdan rahatsız olmuş ve o vatandaşa dava açmışsınız.

Peki, şimdi biz çalışanlar olarak Adnan Köşker’e soruyoruz. Maaşlarımızı 3-4 ay gecikmeli olarak 4-5 taksitle yatıran, sizin elinizden tutup Gebze Belediyesi şirketi olan Marmara Uzmanlar’a atadığın şahsın gazetelere bakıldığında çamurdan çıkarıp temizlediğin bu müdüre çalışanlar adına kaç para maddi dava açacaksın?

Her fırsat bulduğunuzda Gebze halkını mutlu edeceğim sözünü sadece slogan olarak mı kullanacaksın?

Senin getirdiğin ve Gebze’de önce çalışanların daha sonra Gebze halkının başına bela ettiğin Marmara Uzmanlar Müdür Esat Ural, bir flaş bellek ile kendisini korkutanları zengin yapıyor.

Esat Ural, sana şikâyet ettiği çalışan personele önce maaş yatırmama sonra zamları eşit uygulamama daha sonra da çalışanlara gelip ‘Adnan Köşker sizi şirkette istemiyor bana talimat vererek sizin maaşınıza zam verdirmiyor. Sizi başka sivil kuruluşların da görünce dayanamıyor. Bana o çalışanı fişle, onlara zam uygulama, görev verme, maaşlarını ertele, mahkemeye gidenleri bana sormadan ona delil üreterek tutanak tut, işten at’ diye talimat vermişsiniz. Biz çalışanlar olarak size ne kadar maddi tazminat davası açalım? Siz söyleyin sayın başkan.

Şimdi dönelim Marmara Uzmanlar’a. Esat Ural’ı kimler ne şekilde tehdit ediyorlar ki biz çalışanların maaşını ödemekte zorlanan Esat Ural dışarıdan aylık 4 bin TL vererek kendine yakın koruma dediği kişiyi besliyor?

Belki de bu koruma sadece bilinen. Bilinmeyen en az 10 kişi şirketten Esat’ı şantaj yaparak tehdit ederek, korkutarak para alıyor.

Esat Ural’ın halen daha güvendiği en yakınındaki kişilerin Marmara Uzmanlar’daki kasalardan nakit yürütüp ceplerine paraları indiren kişilere mesela Barış Bozkurt’a hiç başkan olarak sordunuz mu pişmaniye paralarını ne yaptı?

Mustafa Köse kamera kayıtları olduğu halde paraları nereye götürdü?

Şimdi size çalışan veya işten çıkarılıp mahkemeye başvuran Marmara Uzmanlar personeli adına soruyoruz biz kaç para maddi dava açalım sayın Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker? Esat Ural’ın size verdiği tüm bilgiler kirli ve yalandır başkan.” 

2900 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER