CHP’LİLERDEN SİRMEN'E ZİYARET

CHP’lilerden Sirmen'e ziyaret

CHP İl Başkanlığı’nda genel merkezden gelen heyetle birlikte Sefa Sirmen’in tutuklanmasıyla alakalı basın açıklaması gerçekleştirildi, daha sonra partililer Sirmen’i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’nda Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkan Başdanışmanı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımıyla Sefa Sirmen’in tutuklanmasıyla alakalı basın açıklaması gerçekleştirildi Açıklamaya Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, il ve ilçelerin yönetimlerinden de birçok isim katıldı. Basın açıklaması sonrası heyet anjiyo olan ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne yatmakta olan Sefa Sirmen’i ziyaret etti.

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Açıklamada konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Sefa Bey’in durumu gündemde. Bende pazartesi günü kendisini ziyaret ettim. Ertesi gün Ankara’ya gittiğimde genel başkanımızla Sefa Bey’in durumunu konuştuk. Bir komisyon kurduk. Bugün Sefa Bey’e moral ziyareti gerçekleştireceğiz. Sadece ziyaretle kalmayıp davanın parti olarak takipçisi olacağız. Bu karar siyasidir. Daha önce aynı delillerle beraat ettiği bir davada şu an tutuklanmıştır. Yargı dümdüz oldu maalesef. İnsanlar artık kim suçlu kim suçsuz yırt edemiyor. Sefa Bey’in başına geldiği gibi birçok karar var. Biz parti olarak sadece Sefa Bey’in özelinde değil” dedi.

 

SİYASİ BİR KARAR

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise, “Çok zor günlerden geçiyoruz. Türkiye artık tek adam yönetimine gidiyor. Dün çıkan yasalarla da bu tescillenmiş oldu. Dün demokratik, laik diyorduk ama bu tanımlamaları artık yapamıyoruz. Bunun en bariz örneğini Sefa Başkan’da görüyoruz. Bu tamamen bir siyasi karardır. Buna direnmezsek ve buradaki haksız ve hukuksuz durumlara göz yumarsak bu uygulamalar herkese yansıyabilir. Sefa Başkan hakkında verilen kararın siyasi olduğu belgelerle de tescillenmiştir. Ya bunların matematik bilgisi yok ya da hepimizin bildiği gibi bir haksızlık, hukuksuzluk söz konusu. Sefa Başkan yalnız değildir” dedi.

 

SIKICA SARILACAĞIZ

Torun, “Bundan sonra Türk hukuku Tayyip ne düşünüyor diye karar verecek. Birbirimize sıkıca sarılacağız. 93 yıllık birikimimizi asla kaybetmeyeceğiz. Sefa Başkan belediyecilik konusunda tarih yazdı. Biz o dönem belediyeciliği Sefa Başkan’dan öğrendik. Sefa Başkan bu dönemde Kocaeli’ye birçok şey kazandırdı. Biz her zaman kendisinin yanındayız. Sefa Başkan yalnız değildir. Ne kadar haksız olsa da adalet bir gün tecelli edecektir ve onunda en kısa zamanda aramızda göreceğiz. 14 yıl önce bu ülkede barış ve huzur içinde yaşarken şimdi bir korku halindeyiz. Ben inanıyorum ki halkımız bunu en kısa zamanda görecek” ifadelerini kullandı.

 

MİT’İN HABERİ VARDI

Engin Özkoç şu ifadeleri kullandı: “ Biz Sakarya’da yaşarken herkesin söylediği tek şey keşke Sefa Bey gibi bir belediye başkanımız olsaydı. Bizim suçsuz insanlarımızı hapis yatırıyorlar. Bir mahkeme beğenilmiyor hemen başka bir mahkeme kuruluyor. Türkiye artık kan gölü haline geldi. Dün Sakarya’da bir şehidimizi uğurladık. Bugün yine şehitlerimiz var. Türkiye’de 1 yıl içerisinde 17 bombalı saldırı meydana geldi. 307 insanımız hayatını kaybetti. Verilere göre emniyet güçlerinin bu patlamalardan haberi olduğu anlaşıldı. İstanbul saldırısından önce mit örgüt adı ve yer bilgisi dahil her şeyi bildiği anlaşıldı. Amerika kendi vatandaşını uyarıyor Almanya kendi vatandaşını uyarıyor.

 

UYARI YAPILMIŞ

MİT'in haberi varken hiçbir önlem alınmıyor. Bu saldırılardan önce emniyet teşkilatı günler öncesinden bir saldırı olabileceği konusunda uyarı yaptı. Sorulması gerekenler mit gerçekten istihbarat aldı mı, emniyet güçleri gerçekten saldırılar konusunda uyardı mı, eğer uyardıysa neden önlem alınmadı? Bu soruların cevabı kamuoyuna duyurulmalıdır. Hakan Fidan’ın bu olaylardan sorumlu olduğunu düşünüyoruz. Eğer Hakan Fidan gelen istihbarat konusunda emniyet güçlerini uyarmışsa o zaman bu teşkilat kimden emir alıyorsa o suçludur. Hakan Fidan ve Celalettin Lekesiz bir araya gelerek bunları açıklamalıdır. CHP bunu takip edecektir.” Hastane çıkışında heyet Sirmen’in sağlık durumunun iyi olduğunu ve bayramdan sonra da ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti.

2850 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER