FORD TRUCKS'LA YOLLARIN HAKİMİ OLUN

FORD TRUCKS'la yolların hakimi olun

Bu hafta ağır ticari araç sektörünün tartışmasız lideri Ford Trucks markasına konuk olduk. FSM Demirbaş Otomotiv  bizleri ağırladı

Elif Serap GÜRKAN

İyi hafta sonları sevgili Bizim Kocaeli okuyucuları;

Bu hafta yine her zamanki gibi otomotiv sektörünün farklı bir yerinde bulunan ağır ticari araç sektörünün tartışmasız lideri Ford Trucks markasına konuk olduk.
Tabiİ ki otomotiv sektörü denilince akla ilk olarak otomobiller gelse de sonuçta bu sektör tahmin edemeyeceğimiz kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor.
İşte Ford Trucs Markası'da bunların başında gelmekte.

Ağır ticari araç sektöründe satış hizmeti veren FSM Demirbaş Otomotiv Satış Müdürü Sayın Cem Akkaya ile yaptığımız söyleşide hem FSM Demirbaş otomotiv hem de Ford Trucks Markası hakkında görüş alışverişi yaptık.
İlgiyle ve keyifle okuyacağınız yazımızda öncelikle bize değerli vakitlerini ayırarak birbirinden önemli bilgilerini paylaşan Ford FSM Demirbaş Otomotiv Satış Müdürü Sayın Cem Akkaya'ya bir kez daha Bizim Kocaeli ailesi olarak teşekkürlerimizi sunmak isteriz.
Ayrıca her hafta sonu sizlere Bizim Kocaeli'nin otomotiv sayfasında, otomotiv sektörü hakkında elimden geldiğince bilgiler vermekteyim. Sizlerin güzel yorumları ve takipleri için öncelikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum... Tabi ki firma ziyaretlerimde eli boş gitmek olmaz diye incelik düşünen, sayın Gül Güçkan'a ve Bahçevan Çiçekçilik'e birbirinden güzel çiçeklerden oluşan sepetlerini bizlere ulaştırdıkları için şahsım
ve Bizim Kocaeli adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum...

 

Ağır ticari araç sektöründe satış hizmeti veren FSM Demirbaş Otomotiv 2004 yılında Mustafa Demirbaş tarafından kurulmuş bir firma. Söyleşimizi FSM Demirbaş Ford Trucks Satış Müdürü Sayın Cem Akkaya ile gerçekleştirdik, hem firması hem de hedefleri hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, aynı zamanda Ford Otomotiv'in ağır ticari araçlar üretiminde geliştirdiği satış hedefleri konusunda da bilgilendirmede bulundu. Şehir içi otobüs pazarına BMC San. ve Tic. A.Ş. bayiliğiyle giren FSM Demirbaş Otomotiv şu anda TEMSA, KARSAN ve FORD TRUCKS olmak üzere üç bayiliği birlikte yaparak İstanbul, Ankara ve Kocaeli merkezli satışlarıyla Türkiye pazarında önemli başarılar elde etmektedir.

 

 

HIZLA BÜYÜYEN BİR FİRMA

Hızla büyüyen bir firma haline gelmesi takdir edilmesi gereken bir başarı. Ayrıca FSM Demirbaş Otomotiv, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere halk otobüsü piyasasında önemli satış rakamlarına ulaşarak, müşterilerine eksiksiz ve kaliteli hizmet vermektedir. Her koşulda çalışma kurallarına koşulsuz şekilde uyarak, hizmetten ödün vermeyen ve bu sektörün duayenlerinden olan Ford Trucks FSM Demirbaş Otomotiv 35 personeliyle kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir servis hizmeti vererek, özellikle müşteri memnuniyetiyle de örnek bayi olma özelliğini taşımakta.

 

UYGUN ÖDEME KOŞULLARI

FSM Demirbaş Otomotiv'de en uygun ödeme koşulları, anında ürün teslimi ve müşteri memnuniyeti ile her geçen gün büyüyen ve hedeflerini başarısıyla birleştirerek örnek bayii olma konusunda birinciliği elden bırakmamakta oldukça iddialılar. Demirbaş Otomotiv, İstanbul Sancaktepe, Ankara Göksu ve Kocaeli Kartepe şubeleri ile hizmet alanlarını genişletmekte, alanında uzman ve eğitimli personel kadrosuyla, uygun ödeme koşulları sunarak hizmet vermektedir. 2004 yılında BMC markasıyla ağır ticaret araç sektörününe giren FSM Demirbaş Otomotiv, 2013 yılında TEMSA, 2014 yılında Ford Trucks ve 2015 yılında KARSAN markası ile bayiliklerini çoğaltmıştır.

 

 

OTOBÜS PAZARINDA İYİ

Türkiye genelinde 3 merkezden satış hizmeti veren FSM Demirbaş Otomotiv, marka ve ürün gamı artışı ile çeşitliliği sayesinde şehir içi otobüs pazarının her segmentinde satış hizmeti vermekte ve ayrıca kamyon ve çekici alanında da hızla büyümeye devam etmektedir. Ford Trucks FSM Demirbaş Otomotiv , çekici ve kamyon müşterilerine satış ve servis hizmeti başta olmak üzere yedek parça ve ikinci el gibi tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için 4S konseptiyle hizmet vermekte. Ford Otosan Trucks olarak ayrıca Türkiye pazarında 26 adet 4S Plazaya sahip, bu yıl sonuna kadar hedefleri ise 30 4S Plazaya sahip olmak.

 

 

HER YÜKTE BİRLİKTE...

Uzun yolda ağır yük taşımak performans gerektiren ve daha fazla emeğe ihtiyaç olan bir meslektir . En yüksek performansa, en ekonomik şekilde ulaşmak ise profesyonellik isteyen iş olsa gerek, işte tam bu sırada Ford Trucks ile aradığınız konfor karşınıza çıkmakta . Yeni Ford Trucks çekici, inşaat ve yol serisi modelleri güç, verimlilik ve teknolojik özellikleriyle yükünüzü hafifleterek, kaliteli ve güvenlikten taviz vermeden müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. İki kademeli hidrolik kabin devirme özellikli Ford Trucks Kamyon, basit işçilikler için 35°, daha detaylı tamiratlar için 60 derece devirme seçenekleriyle maksimum tamir ve bakım kolaylığı sağlamakta. Elektrikli Kabin Devirme özelliği ise opsiyonel olarak bazı modellerinde sunulmaktadır. 

Çekicilerde standart, 380 PS yol kamyonlarında ise opsiyonel olarak sunulan üst ve yan rüzgarlıklar aerodinamik tasarımıyla yakıt tüketimini düşürürken, aynı zamanda şık bir aksesuar olarak Ford Trucks kamyona estetik bir görüntü sağlamaktadır. Ford Trucks kamyonlarda sağ tarafta üst kısmı normal görüş, alt kısmı ise derin görüş sağlayacak şekilde tasarlanmış olan iki parçalı dış ayna, kaldırım aynası ve ön görüş aynası ile görüş açısını arttırırken, kabin tasarımının estetiğini de güzelleştirmekte. Elektrik kumandalı ve ısıtmalı sunulan yan aynalar sürücünün görüş açısının daha geniş olmasını ve kullanımını kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır.

 

ÖMRÜNÜ UZATIYOR

Yataklı ve çift yataklı kabinlerde sunulan 4 noktadan bağımsız kabin süspansiyonu, yol şartlarından kaynaklanan sarsıntıları en aza indirerek. Kabin ve iç parçaların hasar görmesini önlemektedir, bu sayede ömrünü uzamaktadır. Avrupa normlarına uygun şekilde ışık dağılımı sağlayan halojen farlar ve Ford Trucks kamyonun yüküne göre far açısını en uygun konuma getiren far seviye ayar motoru, diğer sürücülerin rahatsız olmasını engelleyerek güvenli sürüş sağlayarak yollarda güveni, rahatlığı ve konfordan ödün vermemektedir. Ford Trucks nakliye ve çekici serisinde standart olarak sunulan ön sis farları, puslu havalarda emniyetli sürüşe yardımcı olarak sürüş keyfini daha arttırmaktadır.

 

 

HER ÜLKE BİRLİKTE...

Ford’un ağır ticari sektöründe özellike daha önce kullandığı 'Ford Kargo' ismini yeni lansman ismiyle Dünya genelinde tek bir model adı altında toplamayı hedefleyerek 'Ford Trucks' ismiyle bir nevi otomotiv pazarına bambaşka girmeyi hedefledi ve başardılar, Dünya geneli olarak hedefledikleri 'Her Ülke Birlikte' sloganı ile ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak ve yenilikçi yapısına uygun  marka yaratmak diyebiliriz. Bu arada Ford Otosan olarak, toplam üretim kapasitelerini de son 15 yılda 10 kat kadar yükselterek bu yükselişine devam etmekte. Ford Otosan'ın tüm dünya için üretim yapmakta olduğu şehir olan Kocaeli'nde elbette ki olması gereken ağır ticari araç sektörü FSM Demirbaş Otomotiv ile bu açığı kapatarak Kocaeli ve civar illere satış ve servis hizmeti vererek müşterilerine sorunsuz hizmet sunmakta, bu sektör  ciddi atılımlar yaparak her geçen gün satış ağını ve pazardaki yerini aynı zamanda büyütmektedir.

6363 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER