HALDIZ’IN YEMEKLERİ İŞÇİYİ HASTA EDİYORMUŞ

Haldız’ın yemekleri işçiyi hasta ediyormuş

Haldız İnşaat’ın çalışmasını yaptığı Tuana Evleri 2. Etap şantiyesinde çalışan işçilerinin, şantiyeye gönderilen yemekler nedeniyle sağlıklarını yitirdiği iddia edildi

Şantiyeden aradığını bildiren işçilerin iddiaları şöyle: “Biz Haldızlar’ın Tuana 2 inşaatını yapan işçileriyiz. Burada yaklaşık 200 kişi çalışıyor.

Yaklaşık 70 kişi bir süredir ishalle, halsizlikle, sağlık sorunları yaşıyoruz. Sağlığımızı, buraya gönderilen yemekler bozuyor. Köpeğin önüne atsanız yemez bu yemekleri. Tatsız, tuzsuz ve sağlığı bozuyor.

Hem yemek yemeğe benzemiyor, hem de her gün aynı şey, çorbadan başka her şeye benzeyen bir çorba ve hep makarna, her gün bunlar geliyor.

Derdimizi söyledik, hastayız dedik, yediklerimiz hasta ediyor dedik, kimse ilgilenmiyor, kulaklarını tıkıyor, göz yumuyorlar.

Buranın şantiye şefi var Turgay Özyardımcı. Ona söylüyoruz, ‘Ben yemeği beğenmezsem gidiyorum bisküvi alıyorum, siz de öyle yapın’ diyor.

Buraya insanlar uzak yerlerden gelmiş kişiler. Zaten maaşları da hem 1 ay gecikmeli yatırıyorlar.

Yemekleri şikayet ederiz diyoruz, istediğiniz yere şikayet edin, buraya yemek getiren firma belediyeye iş yapan, arkasında Büyükşehir olan firma, kimse onlara bir şey yapamaz diyorlar. Burada hijyen de yok, tuvaletler leş gibi. Herkesi vicdana davet ediyoruz.”

4235 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER