İLİMİZDEKİ PARTİLİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

İlimizdeki partililerden Kılıçdaroğlu’na destek

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit olan polisler Göhan Topçu ile Kadir Cihan Karagözlü’nün cenazesi önceki gün İstanbul’da gerçekleştirildi

Şehit polisler için Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye; Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Efkan ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile binlerce kişi katıldı.

Cenaze namazı öncesinde avluya giren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bazı şehit yakınları tepki gösterdi.

Tepki sesleri giderek yükseldi ve ‘Yuhalamalar’ başladı.

Bu sırada bir kişi Kılıçdaroğlu’nun çelengini parçaladı.

Olayların giderek artması üzerine İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, devreye girdi ve musalla taşına çıkarak herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Cenaze namazı kılındıktan sonra aracına binmek isteyen Kılıçdaroğlu’na yine birileri saldırı girişiminde bulundu, sert bir tepki gösterdi.

Araya polis girdi ve olaylar yatıştı.

Daha sonra basın açıklaması düzenleyen Kılıçdaroğlu, önüne bir kurşun atıldığını söyledi ve bununla birlikte poz verdi.

Bu yaşananların ardından ilimizdeki CHP’liler, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek için sosyal medya hesaplarından birer birer açıklama yaptı.

‪#‎SeninleyizKılıçdaroğlu etiketiyle de partililer, Kılıçdaroğlu’nun her zaman yanında olduklarını dile getirdi.

 

İşte o paylaşımlardan bazıları;

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Önüne kurşun attıran el ile, şehitlere kurşun sıktıran el aynıdır.‪

DÖNÜN AYNAYA BAKIN. KİMİN NEREDE OLDUĞUNU ANLATMAMIZA GEREK BİLE YOK. KORKMUYORUZ. Bu ülke de kanla beslenen ve kan üstünden siyaset yapan parti bellidir. KILIÇDAROĞLU BU ÜLKENİN VİCDANIDIR” dedi.

**

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da sosyal medya üzerinden şunları yazdı:

“Ne dedik hep birlikte "Korkmuyoruz, Yılmıyoruz, Sinmiyoruz! " Yaşatılan her türlü kaosa karşı mücadelemiz omuz omuza devam edecek.”

**

1 Kasım ve 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilen, Kocaeli Barosu eski Başkanı Tamer Solakoğlu ise genel başkanına şu sözlerle sahip çıktı:

“Bu gün, Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atanların cinsel taciz, uyuşturucu bulundurmak, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından oluşan sabıka karnelerini görünce, olayın "Derin Devlet " tarafından gerçekleştirildiğine bir kez daha inandım. Neden mi? Ülkemizde hep var olan, son dönemde AKP'nin eline geçen derin yapı, kirli işlerinde hep eski suçluları kullanmıştır. Örnek mi? Abdullah Çatlı desem yeterli olur mu?

**

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ise Kılıçdaroğlu’na şu açıklamayla destek verdi:

“İstanbul'da fatih camiinde Sayın Genel Başkan'ımızın çelengine saygı gösteremeyen, Genel Başkan'ımıza katilsiniz diyen bağıran ve kurşun bırakan hadsiz profili düşük kişilere sesleniyorum; Sizler kimin itliğini yapıyorsunuz belli amma 14 yıl bu memleketi yönetip şehide kelle terörist başına sayın diyen kişiler varken, Ergenekon balyoz, poyraz diye sahte belgelerle Genelkurmay Başkan'ımızı terörist gibi hapse atanlar varken, teröristler geçerken Türk bayraklarını indirenler varken, Askerlik yatma yeri değil birkaç mehmet için Meclis'imi çalıştıracağız diyenler varken, dün barış süreci diye PKK’ya yol verenler Dolmabahçe mutabakatını imzalayanlar varken, 400 vekil verin ben bu terörü bitiririm diyenler varken, çocuklarını askere yollamayın paralı askerliği getirip parası olan yaşasın parası olmayan ölsün diyenler varken, bu ülkeyi yönetmesi için oy verdiğiniz AKP varken siz gidiyorsunuz CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN'nını yuhalıyor ve katil diye bağırıyorsunuz balık hafızalı beyinsizler yapılanlar karşılıksız kalmayacaktır. Herkes haddini ya öğrenecek yada öğretilecektir. Bu arada bu hadsizliği yapan kiralık sahte kabadayılar Hakkı'nda devletin kolluk kuvvetlerinin ne yaptığını dikkatle takip edeceğiz CHP örgütleri olarak.”

**

CHP eski İl Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Göksu ise artık kimsenin kendi sabırlarını sınamamasını isteyerek, şunları dile getirdi:

“12.500.000 oy alan Chp'nin gn bşk olan sayın Kılıçdaroğlu'na atılan o mermi adresi şaşırmıştır diye düşünüyoruz. Bir şehit cenazesinde camide bu kadar provokatif bir eylem CHP üyeleri ve oy veren seçmeninin sağduyusu sayesinde soğukkanlılıkla atlatılmaya çalışılmaktadır. Ülkenin en barışçı, en sabırlı ve sakin insanına saygı göstermeniz gerekirken gerilimi yükselten davranışlar kimsenin kazanamayacağı kaos ortamına zemin hazırlamaktadır ki güzel yurdumuzun en son ihtiyacı budur. Sınamayın sabrımızı, yettiniz artık.”

**

Gebze ilçe başkanı Recep Dursun ise kurşunu atan kişiyle ilgili olarak şu iddialarda bulundu:

“CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu' na saldıran saldırganlar, cinsel taciz, yaralama, uyuşturucu ve güveni kötüye kullanmak suçlarından sabıkalı imişler.

Şaşırmadım bilim adamı olacak değillerdi ya! Hizmet ettiklerine ne kadar benziyorlar!”

6180 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER