KADIN ESNAFLAR PLATFORM KURDU

Kadın esnaflar platform kurdu

Kocaeli’de kadın esnaflar, Kadın Esnaf Dayanışma Platformu kurdu. Tüm kadın esnafları platforma üye olmaya çağırdı

Kocaeli Kadın Esnaf Dayanışma Platformu kuruldu. Platformun kurucusu olan kadınlar, Ömrüm 41 Cafe’de yaptıkları basın açıklamasında, platformun kadın esnafların yaşandığı sıkıntı ve zorlukları belirleyip bunlara çözüm bulmak için kurulduğu belirtildi. Ayrıca platformun herkese açık olduğunun da altı çizildi. Açıklamaya; Oya Karay Fakılar, Neslihan Zorlu, Serpil Bayram, Merve Nur, Dursun Bayram ve Funda Dauran Bayram katıldı.

 

SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN

Kadınlar adına basın açıklaması yapa Serpil Bayram şu ifadelere yer verdi: “Biz kadınlar olarak, yer almaya başladığımız esnaflık alanında başarılı olacağımızı anlatmak ve kanıtlamak için oluşturduğumuz bu platformda buluşuyoruz. Burada yer alıp sesimizi duyurmak, var olduğumuzu kanıtlamak ve başarılı olmak için el birliği yapmamızın gerekliliğini anlatmak arzusundayız. Anadolu’nun kadınları yüzlerce yıldır, iktisadi hayatın içinde olduğu bir coğrafya tarih boyunca toplumsal yaşamın, ekonominin, kültürün inşasında aktif bir rol oynadıkları bilinmektedir.

 

HERKESİN MALUMU

Bizim kültürümüzde kadın, hayatın her alanında ve her kademesinde yer almaktadır. Milli mücadele yıllarında kadınlarımızın başarıları yadsınamaz. Yurt savunmasında gösterdikleri çaba ve azim herkesin malumudur. 
Şöyle bir araştırmada da kadın yönetici sayısı fazla şirketler daha iyi performans sergilemekte. Ülkemizde esnaf sayısına bakıldığında 236 bin 063 kayıtlı kadın esnafımız olduğunu görüyoruz. Buda toplam esnaf ve sanatkarlarımızın yüzde 14.6’ sına tekabül ediyor.

 

BİR ARAYA GELMELİYİZ
Kadınların iş yaşamına yapmış olduğu nitelikli katkılar, kadın ruhunun ve hassasiyetinin iş hayatına yansıması başarının sağlanmasında önemli rol oynuyor. Bu bilgilerin ışığında İzmit’imizin kadın esnafları olarak bir araya gelmeliyiz. Beraberlik oluşturarak yaşadığımız sıkıntıları, zorlukların altını çizmeliyiz. Kadın girişimcilerin başarısını etkileyen faktörleri belirlemeliyiz. Çözümler üretmeliyiz. Bu platform herkese açık olup, birlik ve beraberlik içerisinde esnaflık ve kadın konusunda atacağımız adımları ve elde edeceğimiz başarıları duyurmak çabasında.

 

DAVET EDİYORUZ

El birliğiyle kadın girişimcilerin karşılaştıkları sorunlara çözüm önerilerinin üretilmesini istemekteyiz. Bu ruh, bu azim, bu çaba, çalışma biz Türk kadınlarında fazlasıyla mevcut. Tüm esnaf kadınlarımızı bu oluşuma davet ediyoruz. Yanımızda görmek istiyoruz. Yine bu platformda kadın esnafları destekleyen projeleri öğrenip, neler yapabileceğimizi de tespit etme konusunda da bilgileneceğimize inanıyoruz.”

3230 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER