KOÇAK, SMMM ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Koçak, SMMM Odası başkanlığına adaylığını açıkladı

Serbest Muhasebeci-Mali Müşavir Barış Koçak, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Gebze Temsilciliği için başkan adaylığını açıkladı

502 üyesi bulunan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Gebze Temsilciliği’nin genel kurulu temsilcilik seçimleri 29 Temmuz Cuma günü yapılacak. Temsilcilik lokalinde yapılacak olan genel kurulun başlama saat 11.00’da olup saat 19.00’a kadar oy verme işlemi sürecek. Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Gebze Temsilciliği için başkan adaylığını açıklayan Barış Koçak, 2010 yılından beri Gebze’de serbest muhasebecilik ve mali müşavirlik yaptığını ifade ederek şunları söyledi: “1980 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta ve liseyi Gebze’de okudum. 2003 yılından Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldum. 2010 yılında belgemi alarak halen mali müşavirlik yapıyorum.

 

ORTAK BİR PAYDA DA BULUŞTUK

29 Temmuz Cuma günü yapılacak olan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın Gebze Temsilciliği için yapılacak oda seçimlerinde adayım. Aday olmamızın sebebi Gebze’de parçalı bir yapı vardı. Bu parçalı yapıyı bir araya getirmek gerekiyordu. Bu anlamda Gebze’de bulunan Uyum Grubu, Meslekte Birlik Grubu ve Diyalog Grubu olarak bir araya geldik. Bir araya gelen arkadaşlarımızın hiçbirisinin bir istiklal kaygısı yok. O istiklal kaygısını bir kenara bırakıp bu oluşum oluşmasına katkıda bulundu. Hepsine çok çok teşekkür ediyorum. Ortak bir payda da buluşarak bir araya geldik.

 

YENİ BİR TEMSİLCİLİK BİNASI

Üç tane önemli projemiz var. Bunlardan ilki hemen hemen her temsilcilik seçimlerinde dile getirilen temsilcilik odası binasının alımı. Hâlihazırda odamızın 470 bin TL gibi bir bütçesi mevcut. Oda genel kurulunda da konuşulduğu üzere biz bu parayı hem Gebze’deki yönetim kurulu arkadaşlarımızın hem de Kocaeli’nden bize destek vereceklerini düşündüğümüz yönetim kurulu arkadaşlarımızın kararı Gebze’de bir temsilcilik binası alma hedefimiz var. Mevcut temsilcilik binası hem eski bir bina hem girişi çıkışı çok belli olmayan bir bina hem de meslektaşlarımıza çok yakışan bir bina değil. O anlamda hem meslektaşlarımıza hem Gebze’ye yakışır bir binada hizmet vermek istiyoruz.

 

ARA ELEMAN İÇİN EĞİTİMLER

İkinci projemiz meslektaşlarımızın ara eleman ihtiyacı çok yoğunluklu olarak devam ediyor. Kaliteli ve nitelikli ara eleman sıkıntısı var. Bu anlamda piyasada çok kurslar var. Fakat burada verilen eğitimlerin hiçbirisi bizim uygulamada piyasanın ihtiyacını karşılar nitelikte değil. Bu anlamda Gebze’deki meslektaşlarımıza hem bu işten ekonomik fayda sağlayacak şekilde hem de odanın da ekonomik bir fayda sağlayacağı bir şekilde bu eğitimleri Gebze temsilciliğinde yapmak istiyoruz. Bir mali müşavirinin ihtiyacı olan ve piyasanın ihtiyacını karşılayacak nitelikte bir eğitim vereceğiz.

 

OSB’LERLE BİR ARAYA GELECEĞİZ

Üçüncü ve en önemli projemiz ise, biz göreve gelirsek 36 ay gibi bir süre görevde kalacağız. 36 aylık sürede 30 eğitim yapağız. Bu eğitimlerin büyük bir kısmını Gebze’de bulunan 13 tane OSB’lerle birlikte yapacağız. Sanayici ile böylelikle bir işbirliği içerisinde olacağız. OSB’lerin Gebze’de kaliteli muhasebecilerin ve mali müşavirlerin olduğunu görmesi anlamında bu eğitimleri OSB yöneticileriyle birlikte vereceğiz. Piyasanın acil ihtiyaç duyduğu ticaret hukuku, vergi affına yönelik veya OHAL şartlarında ekonomik durum ile ilgili eğitimler olacaktır. Burada bir farkındalık yaratmak gerekiyor. Bu farkındalığı hem meslektaşlarımızda hem de OSB’lerdeki firma sahiplerinde yaratmak gerekiyor. Bu farkındalığı sanayici ve meslektaşlarımızı bir araya getirerek yapacağız.

 

MESLEKTAŞLARIMIZIN TALEPLERİ ÇOK ÖNEMLİ

OSB’lere gittiğimizde Gebze’de böyle bir temsilcilik olduğunu anlatacağız. Meslektaşlarımıza da hemen yanı başımızda 13 tane OSB olduğunu ve bunlarla iletişime temsilcilik vasıtasıyla geçebileceğini anlatacağız. 13 OSB’nin Gebze’ye getirisinin yanında götürüsü de çok fazla. Bu OSB’lerin mali müşavirliklerini daha çok başka yerlerden gelen mali müşavirler yapıyor. Gebzeli meslektaşlarımızla OSB’leri bir araya getireceğiz. 13 tane OSB’nin yüzde 95’ne başka yerlerden gelenler hizmet veriyor. Diyalog eksikliği olduğu bizler OSB’lere hizmet veremiyoruz. Cefasını çektiğimiz OSB’lerin sefasını da biz yaşamak istiyoruz. Bu tür eğitimlerin dışında üyelerimize kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerimiz de olacak. Meslektaşlarımızın bu manada talepleri çok önemli. Biz yönetimi Gebze’deki üç grubun bir araya getirmesi ile oluşturduk. Biz değişim grubunun da yanımızda yer almasını isterdik. Ancak yönetim seçimlerini kazanmamız durumunda her bir grubun kendisini temsil anlamında hiçbir sıkıntı yaşamayacağını da buradan ifade etmek gerekiyor.

 

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Yönetim kurulu listemiz ise şöyle; başkan olarak Barış Koçak, İlhan Kahriman, Cemalettin Köksal, Betül Uzunbıyık, Cem İldeniz, Taner Kaya ve Tuncay Bilgin. Yönetim kurulu listemizde arkadaşlarımızın her biri hem genç, hem mesleğin gelişiminde irade koyacağını düşündüğümüz hem de iddialı meslektaşlarımız. Arkadaşlarımızın her biri başka başka gruplardan bir araya gelmekle beraber mesleğin birliği noktasında mesleğin gelişimi değişimi noktasında bir arada yer almayı uygun gördüler. Hep beraber bu seçime gireceğiz.”

11090 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER