MUHASEBECİLER’DE GÖKMEN İKİNCİ DÖNEME TALİP OLDU

Muhasebeciler’de Gökmen ikinci döneme talip oldu

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(KSMMMO) Başkanı Fikret Gökmen 28-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak 22. olağan kongrede bir kez daha başkanlığa talip olduğunu açıkladı.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(KSMMMO) mevcut başkanı Fikret Gökmen odanın 28-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak genel kurulunda yeniden başkanlığa talip olduğunu duyurdu. Gökmen ile birlikte Aktif Grup adına Tülin Keçeci, Değişim Grubu adına Taner Öner ve Meslekte Birlik Grubu adına Hamit Akbulut da başkanlık için aday olan diğer isimler. Önümüzdeki hafta yapılacak olağan genel kurulda bin 565 odasının oy kullanma hakkı bulunurken, 7 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 24 üst kurul delegesi belirlenecek.

 

EĞİTİME AĞIRLIK VERDİK

Önceki seçim çalışmaları sırasında verilen sözlerin önemli bir kısmının tutulduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Fikret Gökmen şunları söyledi: "14 aydır görevdeyiz ve çok önemli şeyler yapmaya özen gösterdik. Çok huzurlu çalıştık. Oda sorunlarını kendi içimizde çözeceğiz dedik, dışarıya sarkan hiçbir olumsuzluğa neden olmadık.Seçim sonrası grupçuluk tavrını terk edeceğiz dedik, ayrım gözetmeden tüm meslek mensuplarını kucakladık.Bizim olmazsa olmazımız eğitim çalışmaları dedik, her ay iki eğitim sloganı ile bir yılda 25 eğitim çalışması gerçekleştirdik.

 

KÜLTÜR SANATTA DA VARIZ

Odamız sitesinde yargı kararları bölümü açacağımızı söyledik, internet sitemizde ilgili bölümü açtık ve binin üzerinde yargı kararı yükledik. Bu bölüm sadece Kocaeli meslek mensuplarına değil diğer illerdeki meslek mensuplarınca da takip edilmektedir. Sadece meslek alanımızla sınırlı kalmadık, camiamızın Kültür ve Sanat alanında da var olduğunu gösterdik. Kültür ve Sanat Kulübü kurduk.

 

MESLEKTAŞLARIMIZA DESTEK OLDUK

Ruhsat alan yeni meslek mensuplarının odaya girişinde alınan ücretlerde bin 700 TL civarında indirim yapılması sağlandı. İnşaat Fonu olarak alınan 800 TL ile bin 350 TL olarak alınan oda giriş aidatı 417 TL’ye indirildi. Böylece yeni ruhsat alanlar2 bin 850 TL olan oda ödenti tutarları bin 200 TL’ye düşürüldü.Meslektaşlarımızın denetimler sonrası haklarında düzenlenen sorumluluk raporları ile ilgili olarak meslektaşa destek olmak amacıyla üç kişiden oluşan komisyon oluşturuldu. Bu konuda meslek mensuplarımıza destek olma tavrımızı sürdürdük.Bir yıldan fazla bir sürede yaptığımız görevlerde yukarıdaki faaliyetlerin gerçekleşmesinde etkin olduk. Son olarak sizlerden üç yıl daha görev talep ediyoruz. Bizi yetkilendirirseniz aynı çalışmalarımıza devam edeceğiz."

 

OSB'LERLE İLİŞKİLER ARTACAK

Bundan sonraki süreçte yapılacaklara da değinen Gökmen şu ifadelere yer verdi: “Odamızın fiziki yapısının daha kullanılır hale gelmesini sağlayacak düzenlemeler ile yapılması gereken onarım işleri yapılacak. Şirket değerlemeleri, Bütçeleme, Bölünme ve Birleşme gibi özel konulara ilişkin özel eğitimlere ağırlık verilecek.Her ay en az iki eğitim yapılması ilkesi ısrarla sürdürülecek. 'Müşteri Memnuniyeti Kalite Belgesi'nin alımı sağlanacak. Böylece oda ile meslek mensubu arasında önemli köprü kurulması sağlanacak.Ticaret ve Sanayi odaları ile ilimizde yer alan OSB’ler ziyaret edilerek ilişkilerimizin artması sağlanacak. Böylelikle OSB’lerde yer alan firmalar ile meslek mensuplarımızın temas kurmasında aracı olunacak."

 

Gökmen'in yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Fikret Gökmen, Cengiz Tosun, Sait Aydın, Engin Eroğlu, Okşin Becet, Mihriban Adalar, Ramazan Çiçek

Disiplin Kurulu: Rüstem Çakal, Özcan Çakır, Daimi Gümüş, Murat Yılmaz, Kadir Uzunoğlu

Denetleme Kurulu: Hasan Kırlı, Abdullah Taşdemir, Canan Aksoy

6104 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER